Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi baja lehet az öcsémnek?...

Mi baja lehet az öcsémnek? Miért ilyen velem?

Figyelt kérdés

Az öcsém és köztem 10 év s korkülönbség,ő 5 éves.

A szüleim elváltak,az anyukám második házasságából született (én apukámmal élek).

Minden második hétvégén megyek hozzájuk,sokszor hétköznap is felugrok egy puszira.Akárhányszor megyek sose akar köszönni,mégcsak rám se néz.

A puszijaimat letörli,amikor meg szeretném ölelni ellök magától és kiabál.Az asztalnál ülve sokszor rúgdos,van,hogy segítek összepakolni a játékait és közben megüt.(anyukám új férje megtiltotta,hogy rászóljak,mert gyerek gyereket ne neveljen).Anyunak szoktam szólni de akkor mindig hazudik az öcsém és én jövök ki rosszul a helyzetből.Folyton csúnyán beszél velem.Szülinapjára meg ünnepekre mindig veszek neki valami.Érdekes módon,ha rokonok vagy barátok is vannak mellettünk akkor meg beleül az ölembe.Ellenem nevelve szerintem nincs,anyukám sokszor beszélget el vele,hogy miért viselkedik így velem,de azt mondja nem tudja.És hozzáteszem,sose

emeltem rá kezet,nem illettem sértő szavakkal és nagyon szeretem.De kezdem unni ezt viselkedését,de nem tudom mit csináljak.Az oviba is okos,aranyos kisfiú,csak velem ilyen kis bunkóci.Mit csináljak vele?


Előre is köszönöm,aki tud valami jó tanácsot! :)



2015. márc. 30. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen a kapcsolatod a tesód apjával? Anyukáddal?

A tesoddal próbálj meg beszélgetni, hogy te szereted őt és neked fáj, hogy ő így viselkedik veled. Kérdezd meg mi bántja veled kapcsolatban? Persze mind ezt az ő szintjén.

Lehet féltékenység van a dologban.

2015. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyilván féltékeny, hogy az ő mamája más gyereket is szeret rajta kívül.
2015. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az testvérem kicsi volt sokáig ezt csinálta velem.

Vegul kibokte, hogy nehezen tudta feldolgozni azt hogy én is anya gyerek vagyok és engem is ugyanúgy szeret.

2015. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az anyukánkkal jó a kapcsolatom,az apjával úgy is-is,

néha kicsit összekapunk valamin. Próbáltam vele beszélni,megkérdeztem miért ilyen,a válasz az volt,hogy nem tudja.

2015. márc. 30. 10:44
 5/13 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat,megint megpróbálok majd vele beszélni.
2015. márc. 30. 10:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne csinálj vele. Nézd levegőnek, ha megrúg, megüt, szólj rá. Ez nem nevelés, egyszerűen senki nem rugdoshat téged, még egy szaros ötéves sem.
2015. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm és tudom,anyukám meg a férje sokszor veszekszik ez miatt.De rászólni nem szólhatok,

szülők meg nincsenek minden percben mellettünk.

Viszont ez így nem normális dolog :/

2015. márc. 30. 11:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb megüt, figyelmeztesd, hogy visszaadod neki. Ha megint megüt, suhints a kezére/fenekére. Ne nagyot, figyelmeztető jelleggel.

Ha jön a nem neked kell nevelni, azt meg könnyen kikerülheted: Nevelőapukának nem voltak testvérei? Hát nem tudja, hogy a testvérek néha verekszenek? ... Aztán sunyin mosolyogj. Ha ő nem neveli meg a gyerekét, akkor nincs mit tenni, ki kell játszani ezt a kártyát.


Úgy tűnik, tényleg szereted a tesódat, türelmes vagy vele, és fáj, amikor így viselkedik veled. Amit fent írtam, az csak tüneti kezelés, az okot nem szünteti meg, és nem is alkalmazható gyakran.

Azt kéne megtudni, miért viselkedik így a kicsi.

2015. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az apja egyke,nem tudja mi a testvéri szeretet.

Hogy miért ilyen velem az öcsém,azt ő se tudja,nem ad választ,ha megkérdezem :(

2015. márc. 30. 17:16
 10/13 anonim válasza:
"bunkóci",ez nagyon tetszett:))))
2015. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!