Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aggódok a féltesóm miatt,...

Aggódok a féltesóm miatt, hirtelen nagyon sokat foglalkozik velem és mellette olyan furán viselkedik. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Ő 26/N, én 18/L. Apukánk közös, néha egy-két hétvégén láttam, ha apához mentem, pár órára - mindig normálisan viselkedett velem, de nem úgy, mint egy rokonnal, hanem mintha mondjuk az apjához járnék német korepetálásra, vagy ilyesmi. Aztán el is költözött otthonról albiba.


Szóval 2 éve én is Bp-re vetődtem, akkor írt nekem neten, hogy menjek el hozzá kávézni, jól kifaggatott, hogy-hogy ilyen messzire kerültem otthonról, stb. Utána sokat dumáltunk neten, hol én kerestem őt, hol ő engem, meg néha meglátogatott a koliban.


Mikor szétmentek a vőlegényével, vett nekem egy csomó mindent, ruhát, sminket, füzeteket, meg hozott sütit, amit ő sütött. Átjött, elmondta, mi történt, aztán kijelentette, hogy márpedig most vidám téma jön,odaadta, amiket hozott. Gondoltam, elég érdekesen borul ki, de azóta is kapok tőle ajándékokat (főleg házi sütit meg lekvárt amik nagyon finomak), és nagyon örülök neki, csak picit fura, mert az apánk már a 3. nőnél tart (az ő anyja az első, az enyém a második), és a saját öccsével (a féltestvérem féltestvére) nem olyan jó a viszonya, mint ahogy az anyjával se (amit mondjuk értek, ismerem az anyját...).

Nem szeretném, hogy azt higgye, ki akarom használni, pedig előbb-utóbb biztos meg fog fordulni a fejében, nem?

Jól esik, hogy úgy kezel, mint a húgát, csak kicsit már furák a "szeretetkitörései", főleg mióta szakított. És nem tudom, most biztos boldogtalan, csak nem tudom, mit csináljak, nincs annyi élettapasztalatom, hogy tudjam, mit kell ilyenkor csinálni, nekem egyik fiúm se jelentett ennyit, mint neki ő. Meg szeretném valahogy én is kimutatni, hogy szeretem. Valakinek valami ötlet, hogy mit kellene csinálnom?


2015. márc. 27. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Van szád. Használd beszédre például.
2015. márc. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Lett egy nővéred aki szeret téged és kedves hozzád.


Ez borzasztó, mit lehet most tenni?! Gyorsan kérdezzük meg a Gyakorin, mert ez kibírhatatlan így, és fölöttébb gyanús is!

2015. márc. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Viszonozd az ajandekait, akar aprosagokkal.. suss suti, vegyel neki ajandekot teis, hivd el valamerre:)
2015. márc. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! 33 éves vagyok, két féltestvérem van, mindhárman más anyától vagyunk és mindketten lányok. A "kicsi" 19 évvel fiatalabb nálam, mindig is nagyon jó volt a kapcsolatom vele és az anyukájával is, apu ugye velük él. Először nagyon furcsa volt amikor megszületett, de amíg én gyeden voltam sokat vigyáztam suli után Rá is, akkor kerültünk közelebb egymáshoz. Most 14 éves és elég sok közös programunk van, imádja a kislányom is. A középső húgom 25 éves. 5 éves voltam mikor apu elvette a második feleségét, aki utált engem, így ez rányomta a kapcsolatunkra a bélyegét. Gyerekként ki nem állhattuk egymást, igazából főleg én őt, miután apu elvált az anyjától sokat voltunk láthatáson együtt. Nem is tudom mikor változott ez meg pontosan, de olyan 5 éve olyan szoros testvéri kapcsolat lett köztünk amit nem is gondoltunk volna. Nem tudunk sokat találkozni, mert ahhoz nem élünk elég közel egymáshoz, de sokat beszélünk, olyan igazi nővér-húg viszony lett köztünk.
2015. márc. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegénynek se apja se anyja és most már vőlegénye se. Valakihez próbál ragaszkodni. Szerintem élvezd a dolgot de túl nagy ajándékot ne fogadj el tőle. Apró gesztusokból még nem történt tragédia. Legyél kicsit nyitottabb felé. Neki most támaszra van szüksége meg kell mutatnid neki hogy anélkül is segítesz neki hogy ajándékokkal halmozna el. Hívd fel te is szervezz programot te is. Itt van egy remek dolog ami történt veled. Ez egy pozitív dolog engedjed be az életedbe.
2015. márc. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű most nagyon magányos.

Nem tudom vannak -e barátai, de lehet közösek az ex vőlegényével. Szóval lehet emaitt is nincs kivel lennie, vagy csak benned jobban megbízik.

Ajánld fel, hogy süssetek közösen, tanítson meg errre arra.

Nem rajtad múlik, hogy mikor tud túljutni a szakításon, de ilyenkor sokat segít ha azt az időt amit a párunkkal töltöttünk, nem sírva egyedül töltjük mostmár, hanem olyanokkal akik közel állnak hozzánk.

Szóval csak az idő segít majd neki.

Ha egyre nagyobb ajándékokat hozna, akkor mondhatod neki, hogy nem kell ilyen sokat rádköltenie.

2015. márc. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszpkat! :)

Nagyon megszerettem, már az előtt, hogy elhalmozott volna ajándékokkal, és ezt meg is mondtam neki.

Eszembe jutott, hogy lehet, hogy a szakítás az oka, de ezt a lehetőséget azért vetettem el, mert úgy gondoltam, ha az embernek támasz kell, nem a nála 8 évvel fiatalabb, külön nevelkedett húgához fog fordulni. Meg nem is látszott rajta, hogy magányos vagy segítségre lenne szüksége, még nem is láttam soha szomorúnak.

Ha meg felhozom az ajándék témát (hogy nagyon örülök, de nem kellett volna, és tényleg, az udvariassági formulákat sutba vágva: nem kellene), akkor azt mondja, hogy ez neki igazából semmiség, ne érezzem magam kellemetlenül.

Persze, használom a számat, de karakánabb nálam, viszont amit többen is írtatok, hogy időt töltsek vele, süssünk pl. együtt, meg gyakorlatilag viselkedjek úgy mint egy húg, azt mindenképp megfogadom, szerda este pl. saját pizza készítése és elfogyasztása lesz a közös program, örült az ötletnek.

2015. márc. 29. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!