Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudok tenni ebben a...

Mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az öcsém 10 eves,en 15 vagyok es lany.Na mar most az öcsém elgegge el van kényeztetve..minden teren..pld.Ha map mondjuk egy rosszabb jegyet akkor o nem kap mig ha én kapok /kb.2x fordult elo/Egybol kaptam a leszidast hogy mi lesz igy belőlem..Mostanaban ha apu es anyu is dolgozik nekem kell vigyáznom az ocsemre.Ilyenkor allandoan piszkál,bánt hiaba probalom higgadtan kezelni nem megy es kezd elfogyni a türelmem.Ma is nagyon felidegesített,direkt nem hagyott tanulni,erre elkaptam a karját es picit megszorongattam hogy hagyja abba..amikor hazajottek a szüleik egybol ment es felig sirva mondta hogy én bantottam ot a SEMMIERT..megint én kaptam a leszidast...en persze mondtam,hogy o sokkal jobban piszkál es mar nagyon idegesít es az sem segit ha higadtan kezelem ..ekkor azt kaptam hogy én vagyok a nagyobb,o ilyet sose tenne..At öcsém pedig ott röhögött anyuék hata mogott..Kezd nagyon elfogyni a türelmem...15/l

2015. ápr. 21. 18:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Légyszi ne haragudjatok a helyesirasom miatt,egyreszt nagyon feldúlt vagyok masreszt a telóm mindig kijavítja..
2015. ápr. 21. 18:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Túl sok jó tanácsot sajnos nem tudok adni, de annak idején én is ezt éltem át a húgommal, ő 2 és fél évvel fiatalabb nálam. Bármi volt mindig én volt a hibás, mindig én kaptam ki, hogy nekem kellett volna figyelni, minden összeveszésnél neki adtak igazat és ezen kívül mindent megkapott.

Most már mindketten elmúltunk 20 évesek, én már a saját lábamon állok, dolgozok, a saját pénzemből élek, menyasszonyom van, szóval mondhatjuk sínen van az életem szerencsére (persze nem akarom ezt elkiabálni). Ezzel szembe ő a mai napig anyáék pénzéből él, nem is néz ki úgy, hogy ez rövidesen változik, mert hozzászokott régebben is, hogy mindig mindent megkap, illetve az összes barátja szakít vele egy idő után, mert a húgom képtelen elfogadni, ha valamiben nem neki van igaza (hiszen régen is mindig neki adtak igazat) és ezt hosszútávon nem bírja elviselni senki.

Úgyhogy összességében az nyugtasson, hogy valószínűleg majd az élet igazságot tesz idővel!

2015. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Egy cipőben vagy a barátnőmmel! Ő azt csinálta, hogy titokban elrejtette a telefonját-vagy egy kamerát- és felvette ahogy piszkálja. Csinált vagy három videót is, és mind megmutatta a szüleinek. Akár a hangfelvétel is jó!


Most mondanám, hogy érett felnőtt módjára ülj le velük beszélgetni, higgadtan... de amit mondtál, az eléggé arra utal, hogy a kisöcséd a "kis kedvenc", és ezáltal nehéz lenne kiharcolni az igazságod. Nem akarok mondani semmi elkeserítőt, de ameddig egy kicsit fel nem nő, és nem lesz megbüntetve, nem fog változni. Szerintem próbálkozz meg a videóval, ha más nem megy. Sok sikert, és kitartás!

2015. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A felelősséggel-kötelességgel jogok is járnak egy igazságos rendszerben.

Ha neked kell vigyáznod az öcsédre, akkor jelen esetben megillet a fegyelmezés, büntetés joga. Ha ezt megtagadják, akkor te is tagadd meg a vigyázást.

(Mellesleg rám 10 éves koromban már senki nem "vigyázott", nap közben simán elvoltam egyedül otthon önállóan.)

2015. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Körülöttem sem tökéletes minden. Nos ha tudni akarod, az a helyzet, hogy az én édesapám munkanélküli és alkoholista volt, 1 hónapja meghalt. Anyám egyfolytában dolgozik, hogy eltudja tartani a három gyerekét. Nekem nincs barátnőm, és nem is volt sosem, mert mindig annyit kellett tanulnom, hogy az ösztöndíjból eltudjam tartani magam. És éjszakánként munkát vállalok egy gyárban, hogy segítsem édesanyám, legalább egy kicsit. Barátaim nincsenek, soha nem járok el sehova, mert se pénzem, se időm nincs rá. Úgyhogy szerintem te csak ne sajnáltasd magad, inkább térj magadhoz és menj haza a családhoz, amíg még van. Ne azzal töltsd az időt,hogy keseregsz magadban, hanem inkább azon gondolkozz, hogyan hozhatnád helyre a dolgokat. Előbb mindig nézz körbe magadon, hány ember van, aki sokkal rosszabb helyzetben van, aztán pedig mérlegelj. 19/F
2015. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
utolsó válaszoló, nem hiszem hogy a kérdező Dancsó "idézetekre" kíváncsi:D ...
2015. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van valami gólem, aki minden hasonló kérdés alá beposztolja ezt a Dancsó-mémet...
2015. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es...Megis ki mondta hogy nem vagyok otthon?!A masik meg igen,az öcsémnek mindig minden meg van engedve...ja es ami a legborrzasztobb szerintem,hogy a 10 eves létére olyannyira nem önálló mint pld.egy 5 eves..Köszönöm az eddigi válaszokat!:)Johet meg tobb tanacs is..:)
2015. ápr. 22. 07:14
 9/9 A kérdező kommentje:
5-os...elnezest az elobb felreirtam....Kedves 5-os ez neked szolt
2015. ápr. 22. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!