Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni?

Hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Az öcsémmel mindig közeli es nagyon erős volt a kapcsolatunk, de egy fél éve megváltozott.

Eddig úgy voltam vele, hogy biztos történt valami, amit nem akar elmondani, elkövet pár rossz dolgot, majd tanul belőlük és önmaga lesz.

Nagyon nem így lett, nem olyan régen durván megverte a tudtommal egyik nagyon jó barátját. És egyszerűen nem mondja el mi a baja, legutóbb mikor beszéltem vele könnyáztatta szemekkel mondta hogy semmi baja, és hogy direkt verte meg azt a szegény srácot és hogy nem akar róla beszélni. Látom rajta hogy bántja az egész és ő nem ilyen. Nem tudom hogyan derítetném ki az igazat.

Valami ötlet?

17 éves az öcsém



2015. máj. 7. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Vége lesz előbb, utóbb. A fiúknál később jelentkeznek a kamaszkor fura tünetei.

Nem tudsz mást tenni, mint várni.

Ne haragudj, de nincs jobb ötletem....

2015. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez "csak" a kamaszkor velejárója.


Ezt másképp nem nagyon tudod megoldani, mint négyszemközti beszélgetéssel. Éreznie kell, hogy bízhat benned, és segíteni akarsz, nem kíváncsiskodni, különben nem fog megnyílni.


Nekem először a drog ugrott be a sztoriból, aztán a bántalmazás (valaki megverhette, megalázhatta), vagy esetleg homoszexualitás. Egyikről sem beszél szívesen egy 17 éves srác.

2015. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
nagyon jó lenne ha megkérdeznéd vagy ha nem mondrá semmit kiderytenéd/"nyomoznád" (bármilyen bizar is) hogy nem került e rossz társaságba akik kényszerítik dolgokra vagy fenyegetik
2015. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy drogozott egy ideig, már szerencsére nem. Nem tudom miket szedett, és azt sem, minek a hatására hagyta abba, de le állt vele.

A bántalmazás és a homoszexualitás is megfordult a fejemben. De ha bántalmazták volna, valami fizikai jelei csak lettek volna, és a homoszexualitásnak is biztos vannak jelei. Van egy meleg haverom, de róla süt a nőiesség. Az öcsém férfias, nem egy lánykával játszadozott.

Valami más esetleg?

Ahh Istenem, tényleg nem tudom, rettentően aggódok érte.

2015. máj. 7. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Bántalmazni verbálisan is lehet, pl. tanár, banda rendszeresen megalázza...Netán szerelmes, és a csaj szívatja.

Kinézetre sok melegről nem lehet megállapítani, hogy az, pláne ilyen fiatalon, az, hogy játszadozott lánykákkal, nem sokat jelent.

Az is elképzelhető, hogy belekeveredett valami egyszeri dologba, pl. buliban, piásan csinált valamit, amit iszonyúan szégyell, esetleg zsarolható is vele.

A drog is szóba jöhet, lehet, hogy egy darabig leállt valami lightos szerrel, és most már valami komolyabbnál tart.

2015. máj. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az öcsém rettentő erős akaratú, flegma, önző és bunkó, egyszerűen nem tudom róla elképzelni, hogy bárki testileg vagy lelkileg így bántalmazza. Inkább ő szokott másokat. Nem is egy kis hülyegyerek, akit csak úgy meg lehetne ütni vagy a lelkébe hatolni. Ezért tartom ezt kizártnak.

Annyira férfias, kisebb korában is igazi nőcsábász volt, ha meleg lenne, annak biztos lenne valami jele. Valami apró, de lenne.

Na igen, arról viszont nem tudok miket csinál a bulikban.

A drogokat kizárhatjuk, 100% hogy már nem szedi

2015. máj. 9. 14:09
 7/7 anonim válasza:
Próbálj vele minél többet beszélgetni,hátha egyszer elmondja. Hívd át egy barátját,akiben megbízik,és hátha neki jobban elmondja az igazat,ha elmondta neki,kérd meg hogy mondja el,de erről öcséd ne tudjon hogy elmondta neked. Esetleg pszichológus kitudná szedni belőle,és segítene is rajta. Vidd el nagyon sokat sétálni,beszélgessetek,szervezz minél több programot,és kérd meg hogy mondja el,Te nem mondod el senkinek,ez csak a kettőtök titka lesz,és csak segíteni szeretnél neki,hogy jobb legyen.. :) Szívesen a tudtam segíteni. :)
2015. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!