Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vajon az ő gyerekét jobban...

Vajon az ő gyerekét jobban szeretik majd?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt a kérdés muszáj kiírnom magamból.

Én 27 éves vagyok a nővérem 13 évvel idősebb mint én. Úgy alakult, hogy nálam hamarabb született a gyerek mint tesómnál, sőt most várom a másodikat. Azt tudni kell,hogy tesómat mindig is jobban szerették mint engem. Nemrégiben derült ki, hogy ő is babát vár,és én elgondolkoztam rajta vajon az övét jobban fogják e szeretni, mint az én két gyerekemet. A nagylányomat úgy látom kedvelik, de sokat nem foglalkoznak vele ha ott vagyunk. Mindig van neki nasi, de pl 2 óránál nem hagyhatom őt otthon, kivéve ha baj van. A második gyerekről egyszer kérdezték hogy hogy van,amúgy nem izgatja őket. Még a nemét is csak úgy vették tudomásul, mintha azt mondtam volna hogy vettem egy kiló kenyeret. Bezzeg tesóm már most érdekes számukra, mindig tudják hogy éppen milyen tünetekkel küzd, stb. Mondjuk az igaz, hogy én alapból nem osztok meg sok infót velük, mert úgy látom nem igazán érdekli őket a dolog, és úgy vagyok vele, hogy akkor meg minek mondjam? Ha hozzájuk megyek igyekszem bő ruhát venni, amiben nem annyira feltünő a pocim. (6 hónapos múltam) Nagyon bánt a dolog,de úgy döntöttem, ha látom rajtuk, hogy a tesóm gyereke felé jobban húz a szívük,én nem megyek többet hozzájuk. Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de muszáj volt kiírnom magamból...



2015. máj. 26. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
egy kérdésem lenne: ha te visszahúzódó vagy és nem osztod meg (gondolom) a szüleiddel a dolgot, akkor miért várod el tőlük, hogy érdekelje őket? Mármint gondolom ők megszokták, hogy te nem szívesen meséled el a dolgokat, ezért nem kérdeznek... De esetleg nem lenne egyszerűbb, ha felnőtt ember létedre odamennél, és megkérdeznéd tőlük, hogy miért van ez? elmagyarázhatnád nekik azt, amit itt vadidegeneknek megtettél.
2015. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is, azért nem mondom nekik mert nem látom rajtuk az érdeklődést. Az elsővel mindig kérdezgettem, meséltem az ultrahangokról,voltam babamozin, elvittem a dvdt nagy örömmel,meg sem nézték. Annyit mondtak hogy majd ha megszületik... bezzeg férjem anyja imádta nézni.
2015. máj. 26. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
szerintem kérdezd meg , miért van ez.
2015. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Ez egy tipikus féltékenységi reakció töled.


Biztosan, hogy az egész életedet ebben a féltékenységben élted le, és felnöttként sem tudod leküzdeni.

Èrdemes lenne növéreddel erröl beszélni. Elmondani a régi sérelmeket, és, hogy most is érzed még ezt.


Èn megértelek, és biztosan rossz lehet úgy leérni az életedet, hogy ezt a féltékenységet senki nem hessegette el.

2015. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

A visszahúzódó, introvertált természetet a többi ember elutasításnak éli meg. Gondolom, te sem nagyon kérdezgeted őket, nem különösebben érdekelnek az ő életük eseményei, nem pletykálsz a szomszédokról, és az sem jellemző, hogy kérsz tőlük valamit, vagy minden kis mozzanatot megbeszélsz velük. A nővéred más típus, ő beavatta őket az apró-cseprő dolgaiba is, és ők is megosztották vele a sajátjaikat.

Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnek, egyszerűen más természet vagy, másképp viszonyulnak hozzád a felszínen. Nővérednél gondolom az aggódás is bejátszik, 40 évesen terhes az első gyerekkel, talán nehézségei lehettek, ebben a korban több a komplikáció is, mint 13 évvel fiatalabban.


Ha ennyire bánt a dolog, mondd el nekik, mit érzel, előbb próbálj meg velük beszélni, mint hogy véglegesen lezárod a szüleiddel a kapcsolatot, ők meg, szegények, azt sem tudják, mi bajod.

2015. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Azt tudod, hogy miért szerették mindig is jobban a nővéredet, mint téged? Jobban hasonlított a természete a szüleitekéhez, jobban megtalálták az összhangot vele?

Lehet, hogy ők mindhárman szeretnek minden apró-cseprő dolgot megbeszélni, pletykálni, mindenbe beavatják egymást, te meg más vagy és emiatt kilógsz a sorból.

Szerintem őket is bánthatja az, ahogy alakult, lehet, hogy a múltban több ragaszkodást, nyitottságot stb. vártak volna tőled. Vagy az is lehet, hogy nem olyan vagy, mint ők szeretnék (ami hülyeség, mert ilyesmit nem kell elvárni).

Azért is szomorú, mert elsősorban a szülő felelőssége a viszony kialakítása, legalábbis addig, amíg fel nem nőnek a gyerekei. Akkor is, ha jobban különbözik a természetük.

De ha emiatt az unokák között is különbséget tesznek, már csak azért is igazságtalan, mert nem a gyerekek tehetnek a szülők és a nagyszülők közötti viszonyról.

Én is azt tanácsolnám, hogy beszélj velük, megbeszélitek, kit mi bánt, és hogy te nem szeretnéd, ha emiatt a gyerekeid irányába is kevésbé lennének érdeklődők.

2015. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért értik meg egymást jobban,mert tesómat fiatalon vállalták hozzá még volt türelmük,sokat jártakel együtt kirándulni stb. Én pedig csak becsúsztam nekik. Nem is volt valami jó gyerekkorom. Megkaptam anyagilag mindent, de igazi törődést nem. Az összes szabadidőmet a kertben töltöttem egyedül, és sokáig a macskám volt a "Legjobb barátom". A tesóm kitünő tanuló volt, de vele tanultak is, ha én kértem a segítségüket az volt a válasz, hogy ők már nem értenek ehhez, oldjam meg. Persze így nem csoda hogy többször megbuktam általánosban. Én vadóc voltam, többször kaptam intőt stb. Tesóm mintadiák volt. Ha kértem hogy menjünk el valahova, mindig azzal jöttek hogy most fáradtak, foglaljam el magam. Tesóm korán elköltözött, mindig azt láttam hogy neki örülnek ha hazajön, mindig meghallgatják. Ha én jöttem haza osztálykirándulásról és meséltem volna róla csak fél szívvel hallgatták.
2015. máj. 26. 19:53
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is hasonló a sztu, én biztos vagyok benne, h a tesóm gyerekét jobban fogják szeretni.
2015. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk meg sógoromnak előbb lett gyereke, ami önmagában nem baj,de kezdem azt érezni hogy ő és a neje lassan terjesztik a területüket. Ha átmegyünk csöndben kell lennünk, ha előjönnek a babával áhitattól csöpögve kéne elvileg néznünk minden lépését, ha pedig van valami téma és beszélgetnénk róla rögtön előhozza a baba témát. Legutóbb a szülők már arra akarták kérni a férjemet,hogy csináljon már a tesójának kaját , mert szegény a munkából megy haza(programozó egy olyan cégnél ahol jó ha egy órában 10 perc melót csinál és sokat tud otthon lenni),mire persze ő felelte hogy ő is dolgozott és amúgy is tesó is tud főzni. Mikor ők szültek mondták is de jó minél hamarabb, mikor nálunk szóba került, hogy majd lesz azt mondják nem sürgős és így tovább. Szóval 100% hogy a mi gyerekünk sem lesz szeretve. De tudod mindig azt szeretik jobban amelyik életképtelenebb, mert azt jobban kell pátyolgatni, míg a másik gyerek a jég hátán is megél.
2015. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!