Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azért szeretik kevésbé a...

Azért szeretik kevésbé a gyereket mert csúnyácska?

Figyelt kérdés
Van ilyen? A környezetemben van egy három gyerekes család. Kicsi gyerekek, egy kisiskolás és két óvodás. A két nagyobbik abszolút kedvenc ez érezhető. Anyuci-apuci nagyon jól néz ki. A nő még női szemmel nézve is gyönyörű, a férfi pedig tényleg nagyon jó pasi. Sokat adnak a külső megjelenésre, mindig makulátlanul néznek ki mindketten, megválogatott öltözet, belőtt haj stb. A két nagyobbik kisfiú is nagyon helyes kispasi, tényleg azok. A legkisebb valamiért csúnyácskább. Vagyis inkább átlagosnak mondanám. Lehet valaki annyira elszállva magától hogy ezért mostohább ez a gyerek?

2013. szept. 27. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Apám fiút akart, erre lett egy ronda lánya, nem is foglalkozott velem soha. Onnantól letett a gyerek-dologról.


Persze az is lehet, hogy a 3. gyerekre már nem jut annyi idő! Miből gondolod, hogy nem szeretik annyira, mint a másik kettőt??

2013. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
11%

Normális esetben nem kéne, hogy számítson az, hogy a gyerek hogy néz ki, mármint azt írod, hogy a kisfiú inkább átlagos. Emiatt nem hinném, hogy őt kevésbé szeretik. De sajnos sok mindent láttam és hallottam már, hogy mik történnek meg egyes családokban, így szélsőséges esetben sajnos előfordulhat...

Miből gondolod, hogy kevésbé szeretik a kisfiút?

2013. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A két nagyobbikat többször viszik magukkal, a nő egyszer mondta hogy mennyire hasonlítanak ketten egymásra és az apjukra, most beállított egy profilképet fb-n, ahol a két nagyobbikkal van rajta, szépségeim,vagy hasonló címmel
2013. szept. 27. 09:52
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ettől még nem biztos, hogy kevésbé szeretik a 3. gyereket. Ostobaság az alapján megítélni mások magánéletét, hogy fészbukra milyen képeket tesznek fel. Lehet, hogy 3. gyerek éppen a nagyinál volt, azért nincs rajta a képen, vagy vmi hasonló. Lehet, hogy a szüleinek ő is csodaszép, és csak neked tűnik fel,hogy nem annyira, minta másik 2.
2013. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Be fogja majd hozni. 3 bátyám van és a középső elég kis súllyal született, vézna volt, kis csúnyácska eleinte. Anyukám rá még jobban vigyázott. Aztán tini korban már nem volt köztük kinézetbeli különbség, mindegyikért bomlottak a csajok.
2013. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A saját tapasztalotamat írom le.


Van az ismertségi körömben egy házaspár, két gyerekük van, az egyikük sajnos elég csúnyácska. Tudom, hogy borzasztóan hangzik, de nem tudok úgy viszonyulni a csúnyácska gyerekhez, mint a széphez. Nem tudok úgy gagyorászni hozzá, beszélni hozzá, holott nagyon szeretem a gyerekeket, az utcán is mindig megjegyzem, ha szép, aranyos gyereket látok.


Nekem nincs gyerekem, így nem tudom, hogy hogyan viszonyulnék egy kevésbé szép gyerekhez. De ha jobban belegondoltok, akkor elég gyakran hallani olyat, hogy az egyik gyerek a kis kedvenc, a többi vagy többiek meg nem. És ez nem feltétlen a külsőségek miatt van.


Adott esetben szerintem azért mostohábbak a kicsivel, mert az első kettőhöz mérik mindenben.

2013. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Tanárképes szakot végeztem, a pedagógia órák mellett volt néhány pszichológia óránk is. Az egyik pszichológus oktató mondta, hogy már az óvodában megfigyelhető, hogy a szép és aranyos gyerekek sokkal kisebb büntetést kapnak, ha rosszalkodnak, mint a csúnyák.

Tanultunk ezen kívül az ún. holdudvarhatásról is. Ez röviden összefoglalva azt jelenti, hogy amikor megismerünk vkit, aki tegyük fel rendelkezik néhány pozitív tulajdonsággal, további pozitív tulajdonságokkal ruházzuk fel őt, mindenféle alap nélkül. A szép embereket még csak megismerni sem kell, mert pusztán a külsejük alapján képesek vagyunk őket szép belső tulajdonságokkal is felruházni. Sajnos ugyanez érvényes a csúnyábbakra is - csak értelemszerűen őket rossz tulajdonságokkal "látjuk el".

... A szülőknek nem szabadna a külső alapján különbséget tenniük a gyerekeik között :S , de hát annyi a gyarló ember sajnos. És ha tényleg igazad van, és nekik valóban a külsejük a mindenük, akkor én el tudom képzelni, hogy pusztán emiatt kevésbé szeretik a csúnyácskább gyereküket. Gondolj bele: egy kevésbé jól sikerült gyerek az ő génkészletüket is minősíti...

2013. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Normális szülő mindegyik gyerekét szépnek látja.


Akkor is szépnek, ha kívülállók csúnyának látják őt.

2013. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Hát, ha egy szülő igazán szereti a gyerekét, akkor akkor is tökéletesnek és szépnek látja, ha igazából csúnya. Lehet, más itt baj, lehet, hogy a harmadik gyereket nem akarták már annyira és csak teher, ki tudja. De olyan primitív emberek vannak, hogy az is előfordulhat, hogy azért nem szeretik, mert csúnyácska és ennyi. Majd ha szép lesz, megszeretik.
2013. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Frigg ***** válasza:

Nekem anno anyum szokta mondani: "Igaz ugyan, hogy nem te vagy a legesleglegszebb lány a világon, de nekem nagyon szép vagy". Lehet furán hangzik elsőre :D De teljesen igaza van. A legszebbtől bizony messze állok :D, de ezzel nem azt mondta, hogy csúnya vagyok. Egy szülőnek mindig szép a saját gyereke, legalábbis így kellene lennie :)


23/N

2013. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!