Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezeljem a magából...

Hogyan kezeljem a magából kifordult milliomos húgomat?

Figyelt kérdés
26 éves elkeseredett fiú vagyok, a húgom 24. Egyforma anyagi lehetőségekkel indultunk az életbe. Kettőnk közül mindig én voltam a szorgalmasabb, spórolósabb. Most a közigazgatásban dolgozom mérnökként. Ő a középsulit ellinkeskedte utána fősulin egy "büfészakot" végzett el. A családban mindenki aggódott érte és próbálta normális élet irányába terelni. A tavaly kötött (anyagilag előnyös) házasságának köszönhetően most milliomos körülmények között él a férjével. Azóta a családban ő lett a példakép akit mindenki körberajong, én pedig a szerencsétlen, életképtelen fekete bárány. Húgom a család előtt (is) azzal cukkol, hogy én az egész eddigi életemet tankönyvek és rajzok felett töltöttem (míg ő moziba, strandra és bulizni járt) és ez vár rám egész életemben (míg ő anyagi gondok nélkül élvezi az életet). Sajnálkozva mondja sokszor, hogy nekem is jobb életem lehetett néha "ha lánynak születtem volna". Mivel ezen nem tudok változtatni, így próbálok ezekre a dolgokra nem reagálni, de a húgom jelenlétében ez a téma mindig előjön valamilyen módon. Ti hogyan kezelnétek ezt az eldurvult helyzetet? Hogy tudnék ebből az egészből egészséges felfogással és önbizalommal kikerülni? 26/F

2015. máj. 27. 09:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Buta a húgod, ha azt hiszi, hogy örökké vele marad a milliomos pasija. Pár év és dobni fogja, aztán kezdhet az életével, amit akar. Bár ez attól függ, hogy írtak-e házassági szerződést?
2015. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

De a baj? Rossz munkád van? Nem szereted? Anyagi gondjaid vannak?

Gondolom, nem. Még léphetsz előre is.

A húgod mit tud előre lépni? Neki csak visszafelé van, ha pl. a pasi megunja és lecseréli. Nem éppen biztonságos kitartottnak lenni.

A szüleid helyében nem lennék túl büszke rá.

Inkább az az életképtelen, aki nem tudja fenntartani magát, hanem eltartják.

2015. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Itt inkább a családodnak kellene változnia és nem neked. Lehet, hogy nem érdemes olyan sokat találkoznod a húgoddal, én úgy gondolom, hogy nem baj ha ő jól házasodik, de ezt, főleg ilyen formában nagyon gáz felhoznia és mondjuk a mi családunkban nem is szokás az ilyesmi, pedig vannak anyagi különbségek bőven. Szerintem az hogy tanultál nemcsak anyagi előnyhöz juttatott téged, hanem nyilván intelligensebb, okosabb is lettél tőle, jó szakmád is van. Másrészt ha a hugicád le lesz majd cserélve egy fiatalabbra, akkor egy vasat sem kap váláskor, ha pl. nincs közös vagyon, ezen is érdemes lenne gondolkodnia. De a lényeg, ha lenne benne némi emberi érzés, akkor sosem mondana neked ilyeneket, mivel ő más pénzét költi, míg te szép karriert építettél.
2015. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarlak megbántani, de a szüleid, ha irányelvnek veszik az efféle házasságkötést akkor nem normálisak.

Jó, ha az embernek van pénze, de milyen áron...


Szomszédba van egy többgenerációs család, egy baromi nagy 300 nm-es kecóban laknak. Úgy vannak vele, nem kell keresni nagyon, mert úgyis biztosított a lakhatás.

2015. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
30%
Még lehetsz lány.
2015. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem megmondhatod hogy te nem a p*náddal kerested a vagyont, amit letettél az asztalra az a saját erőfeszítéseddel sikerült amit nem vehet el tőled senki! Őt viszont bármikor ejthetik...

Egyébként ráadásul a férje jelenlétében henceg? Mert az már ultra gáz!

"egészséges felfogás" na ez az ami a húgodnak nincs!

Hidd el amiért megdolgoztál arra büszke lehetsz, ezt meg is mondhatod neki! Ő mire lehet büszke? hogy szétteszi a lábát?

2015. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Ügyet Lenke ***** válasza:
94%
Azt a vagyont nem ő kereste, teremtette meg, azzal vágjon fel amit ő tud felmutatni. Te engedd el a füled mellett, nem kell ezzel foglalkozz, ültesd le a kishúgodat s a családot is.
2015. máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Igazat adok az előttem szólóknak.

Ne légy elkeseredve. Inkább így érvényesülnék, mint te és nem úgy, mint a húgod. Te a saját erődből és tudásodból tartasz ott, ahol, és nem "segítséggel". A húgodnak nem kellene ilyesmivel dicsekednie, hiszen tudjuk, egyszer fenn, máskor lenn. Gondolom, te sem kívánod neki, hogy így legyen, de benne van a pakliban. És akkor mi lesz?

Ha van egy kis esze, akkor a jelen helyzete ellenére is igyekszik egy kis bizonytalansággal a jövőre gondolni, és kezd magával valamit, míg nem késő.

Nem véletlen,hogy te inkább tanultál meg a szakmáddal foglalkoztál. Attól még élhettél te is, és lazíthattál, mikor úgy volt kedved. Nagyon jól tetted,ahogy tetted és ne vedd fel a megjegyzéseit.

2015. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
kérdezd meg tőle: Kedves húgom. Tudod, hogy azt a nőt hogy' hívják aki pénzért teszi szét a lábát valakinek esténként?
2015. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi gyors válaszokat.. ..nagyon jó érzés a sajátomhoz hasonló véleményeket olvasni. Ezek szerint mégsem az "én készülékemben van a hiba".
2015. máj. 27. 10:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!