Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvárják hogy megbocsájtsak a...

Elvárják hogy megbocsájtsak a növéremnek mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 eves vagyok a noverem pedig 20. Mindketten itthon lakunk meg mivel tanulunk. Alapjaraton jo a viszonyunk mivel mindig elnezem a hangulat ingadozasait.

Eddig legalabbis igy volt.

17 eves koromban kiderult hogy colitis beteg vagyok es azota szenvedek mert egyik gyogyszer sem hasznal.

Multkor ossze vesztunk es a fejemhez vagta hogy szegyeljem magam mert ennyit kell ram kolteni, meg hogy senkinek sem fogok kelleni mert undorito vagyok a betegsegem miatt hiaba is vagyok szep, ha megtudjak elhagynak. Nagyon jol tudja hogy lecsokkent az onbizalmam mivel veres a szekletem es undorodok magamtol.

Ez ket hete volt, azota tesom erot vett magan es bocsanatot kert. Nem vagyok hajlando szoba allni vele nem hogy megbocsajtani. Eddig mindig mindent elneztem de mostmar nem. Egyszeruen undorodok tole hogy ilyen testverem van hogy azzal bant ami tudja hogy faj. Mit tegyek? Mar az egesz csalad haragszik ram hogy nem vagyok kepes megbocsajtani es "felbontom a csaladi idilt"

:(


2015. júl. 25. 15:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%
Egyszerû, bocsàss meg neki. A veszekedès lèlektana, hogy nagyon ronda dolgokat tudunk mondani egymàsnak, amit kèsôbb megbànunk. Kèrdd meg hogy a betegsègeddel ne bàntson èpp eleg baj ez neked. Egy szaros èletünk van, bànjunk minèl jobban egymàssal amîg lehet.
2015. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
9%
Bocsáss meg neki, tökre megértem az érzékenységedet, de azon sem csodálkozom, hogy nála is kicsit elszakadt a cérna, mert tényleg a egész családod életvitelére kihat valamilyen szinten a betegséged.
2015. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
1 Ez azért nem olyan egyszerű. Ez a csapás tényleg övön aluli volt. Van egy bizonyos szint, ami után már nem lehet megbocsájtani.
2015. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyj időt magadnak, más megoldás nincs.
2015. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Először neki kéne visszafognia magát. Ha látod rajta hogy pozitív irányba változik akkor bocsáss meg neki. Az se jó ha te mindig nyelni fogsz bármit mond, mert kikészülsz. A többieknek magyarázd el hogy nem te rombolod az idillt csak mert nem hagyod magad alázni. Betegség miatt bántani valakit nagyon gerinctelen.
2015. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

De nem tudok megbocsajtani neki. Soha nem fogja megtanulni hogy a szavaknak sulya van. Erdekes en soha nem vagok hozza ilyen dolgokat.

Neki meg az eletet semmivel sem neheziti meg a bajom. Csak "irigy" hogy tobb figyelmet kapok most. Inkabb ne kapnek csak ne lenne bajom.

2015. júl. 25. 16:02
 7/28 anonim ***** válasza:
32%

Először is-jobbulást, illetve kitartást kívánok neked.

Másodszor: megértem, hogy haragszol rá, mert nem volt szép dolog amit mondott neked de: én megbocsájtanék a helyedben-mert a nővéred megbánta amit mondott és a megbocsájtással felülkerekednél az ő mondatain. Furcsán hangzik ez, de én így cselekednék a helyedben.

2015. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Megértelek, a colitis olyan betegség, amivel nehéz együtt élni, különösen egy fiatal lánynak. Ráadásul nem tehetsz róla, hogy ez van neked, ritka aljasság egy testvér részéről - még a legnagyobb felindulásban is -, hogy ilyesmit vág a fejedhez.

Mondd meg a családnak, hogy időre van szükséged, addig hagyjanak békén. Próbálj megbocsátani neki, nem őérte, magadért, a tartós harag neked nem tesz jót, sem lelkileg, sem fizikailag. Vannak, akiket kevés EQ-val, empátiával áldott meg a sors, a nővéred is ilyen lehet, pont úgy nem tehet róla, mint te a saját betegségedről.


off: IBD-centrumban voltál már? Talán tudnának segíteni, egyre jobb gyógyszerek vannak már a problémára.


[link]

2015. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
12%

A veszekedés hevében az ember azt vágja a másik fejéhez, amiről tudja, hogy a legjobban fáj. Nem gondolja komolyan, hanem a tehetetlen düh így jön ki.


Ha emiatt egy életre megharagszol, akkor rosszabb vagy, mint egy éretlen kistini.

2015. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Elvárni nem lehet a megbocsátást. Az a te magánügyed, hogy megteszed vagy sem.


Egyébként a nővéred 2 hete kérdezett itt, mivel minden adat stimmel és kb a halálba kíván.

2015. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!