Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak öcsémmel?

Mit csináljak öcsémmel?

Figyelt kérdés
Én 18 vagyok ő 8 éves! Nincs semmi magánéletem mert mindig jön utánam mint egy utánfutó! Ha leülök a WC-re oda is be akar nyitni meg dübög és magyaráz befele. Ha kimegyek az udvarra kicsit zenét hallgatni oda is kijön és elkezd kiabálni hogy vegyem lejebb a hangerőt mert zavarja! (Jelzem fülhallgatóval hallgatom) Leülök kicsit Facen beszélgetni barátnőmmel akkor oda jön és olvassa. Hiába szólok rá még felháborodik és belém rúg meg hasonló dolgok. Arról nem is beszélve, hogy barátnőmnek kitalál ilyen gúnyneveket (nagy csöcsű) ami lehet elsőre vicces de elég rossz szokás....és még mindent el sem mondtam mert akkor reggelik írhatnék! 18/F

2015. aug. 8. 10:49
1 2
 11/20 vfrtom ***** válasza:
66%
A saját gyerekemet úgy elverném ezért, hogy egy hétig nem tudna leülni. Az unokaöcséim voltak ilyenek, de az apja-anyja(nővérem) előtt elvertem, aztán csak pislogtak. Utána nálunk tudtak viselkedni. Tehát verd el ,mint eső a szart. Már csak azért is , hogy tudja hol a helye. Ha játékban durvul, egyszer rúgd pofán te is , de aztán magyarázd el , hogy ugyan így fáj neked is. Anyudéknak meg nevelni kellene a gyereket, ha nekik nem megy csináld te. Ha nekik nem tetszik, akkor csinálják.
2015. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ez esetben odamész a szüleidhez és megmondod nekik, hogy legközelebb olyat odacsapsz a kis szarosnak ha nem bír magával, hogy visítva fog menekülni tőled. Úgyhogy beszélgessenek el a kölökkel vagy boxzsák lesz belőle.
2015. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
szerintem is ha elkezd durvulni te is csináld ugyanezt, ha a szép szó nem segít jöhet a fenekelés és ha a szüleid vinnyognak, közlöd, hogy ez van ha ők nem akkor majd te megneveled az öcsédet, mert te legalább foglalkozol vele...
2015. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Következetesen kell csinálni a dolgot. Ha olyasmit művel amit nem tolerálsz, megmondod, hogy téged ez zavar, hagyja abba, vagy kap egy pofont. Ha ezután is csinálja (és egész biztosan csinálni fogja, mert kíváncsi, hogy megteszed-e), akkor tényleg kapjon egyet. Ha ezt mindig így alkalmazod, egy idő után meg fogja tanulni, hogy mikor kell leállnia, különben tényleg el lesz verve. De ha csak beígéred és nem adsz neki, akkor rájön, hogy azt csinálhat amit akar, csak a szád járt, nem kell neked hinni. Ha a szüleid nem nevelik, attól te még kijelölheted a saját határaidat, amihez jobban teszi ha alkalmazkodik, különben el lesz verve. Még egy macska is odakap a kisgyereknek, ha már nagyon tépi, aztán a gyerek megtanulja, hogy hol a határ.
2015. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Sajnos te nem tehetsz semmit, a szüleidnek kellett volna megnevelni őt. Egy 8 éves gyerek nem egészséges, ha így viselkedik.

Igaza van egy előttem szólónak, tényleg, ha állandóan megy utánad, tényleg nagyon unatkozhat. Beszéld meg ezeket a dolgokat a szüleiddel és adjatok neki elfoglaltságot.

Ha végképp jöhet a B terv, akkor próbáld egy kicsit tanítgatni. Egyébként néha nem árt, ha elcsattan egy két pofon, vagy hangos szó, de fontos, hogy ne beszélj durván vele.

Ja és még az jutott eszembe, hogy csinálhatnád vele ugyanazt, amit ő veled. Menj utána, rúgj belé, stb.

21/L

2015. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne lógj otthon, és akkor öcsi nem tud rajtad lógni.
2015. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Fenyítés...

Akár testi akár pszihológia.

Fogd meg és állítsd a sarokba fejjel befelé és mondj neki egy időt pl 5 percig kell így állni. Ha kifordul vagy megpróbál elmenni akkor újrakezdődik az idő.

2015. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 vorarlberna ***** válasza:
Mindegy mert az oviban vagy 20 ilyen lelki sérült vanaki erőszakos és hiperaktív, vagy alsó általánosban. Miért nem próbálod felgöngyölíteni addig meg néha nézd "láthatatlannak"
2015. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Szeret téged! Talán azért jár állandóan utánad, mert nem foglalkozol már annyit vele mint régebben..Ezért ordít, ha zenét hallgatol, mert a figyelmedet szeretné kikövetelni. Nem tudom de úgy nézem el van kényeztetve egy kicsit a gyerek. Egyébként ha rászólsz meg minden, de ő azért is, akkor szerintem nyugodtan adhatsz neki, (azért ne verd agyon) mert ha most nem akkor sosem fogja megtanulni, hogy hol a helye.. De azért ne felejtsd ha majd elmész mondjuk tovább tanulni, vagy dolgozni, ha hiszed, ha nem talán ő fog hiányozni a legjobban! :)
2015. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Öcsédnek az a legnagyobb problémája, hogy a szüleid nagy ívben tojnak rá. Unatkozik, nem kap szinte semmilyen figyelmet, így csak azért is rendetlenkedik, hogy figyeljenek rá. Neked is igazad van, meg a mamádnak is, nevelni kéne normálisan, és nem elnézni neki mindent, ráhagyni mindent, mert ha anyád így folytatja, akkor 15 évesen ez a gyerek iszonyat kezelhetetlen lesz, de akkor már késő bánat.


Ha meg anyád cirkuszol azért, mert pofon ütötted, vagy rákiabáltál, én megmondanám neki, hogy vele ellentétben te próbálod nevelni ÉS foglalkozol vele. Talán leesik neki.

2015. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!