Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel?

Mit csináljak az öcsémmel?

Figyelt kérdés
Az öcsém folyamatosan meg akarja nézni azt, hogy kivel beszélek, pl. ülök a szobámban és facebookozok és bejön és elkezdi olvasni az üzeneteket, skype-nál/ telefonálásnál is mindig megkérdezi, kivel beszélek, meg van egy barátom és mindig mondja, hogy biztos vele beszélek. Van egy közös iPad-ünk és ott néztem a gyk-t és nem jelentkeztem ki, mert gondoltam, ez most úgyse érdekli a 9 éves öcsémet, de megnézte a kérdéseimet, és van 1-2 olyan, amit nem akarok, hogy lássan, már azzal is elkezdett ba*****ni, hogy én miért kérdeztem azt stb. Semmi magánéletem nem lehet mellette, rosszabb, mint egy szülő. Mit csináljak vele?
2015. aug. 8. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te hány éves vagy? Szoktál minőségi időt tölteni vele, azaz játszotok együtt, vannak közös programjaitok? Csak mert elképzelhető, hogy a figyelmedet és a törődésedet igényelné, azért ilyen. Amúgy meg zárd az ajtódat, legyen jelszó a gépedet és a kütyükön, amiket ő nem tud. A közös iPadet meg ne használd olyan dolgokra, amiket ha megnéz, az téged zavar.
2015. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem tudsz vele mit kezdeni, mert egyszerűen ilyenek a gyerekek. Kiváncsiak. Foglald le valamivel.
2015. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ugyanilyen helyzetben vagyok...

17\l

2015. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1

14 éves vagyok

Próbálok vele foglalkozni, de szinte lehetetlen, mert egész nap gépezik, mindig nála van az egyik haverja, meg nem is nagyon érdekli semmi. Próbálnék én szorosabb kapcsolatot is kialakítani vele, kerülni a konfliktust, de sajnos eléggé el van kényeztetve, mindig minden rá lett hagyva, hogy ne hisztizzen, csúnyán beszél(9 évesen!) és nagyon hamar felhúzza magát mindenen. Ezért is nem könnyű vele bármit is megbeszélni.

2015. aug. 8. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!