Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek öcsémmel? Elmondjam...

Mit tegyek öcsémmel? Elmondjam apának, hogy miket csinál? (többi a leírásban)

Figyelt kérdés
Én 17 éves lány vagyok, öcsém 14 éves fiú. Eléggé sűrűn kijár a haverjaival amivel nincs is probléma, mert mindenkinek szüksége van a barátokra, de amiket csinálnak az felháborító! Rajta kaptam, hogy öcsém amikor kint van velük, akkor cigarettázik. Erre én magamban azt mondom, hogy jó, kíváncsiságból a kamaszok kipróbálják, de nem akarom azt, hogy ráfüggjön esetleg. Ez csak az első, viszont piát is szoktak inni. Előttem fel is vágott vele, hogy ők Vodkát ittak narancsal, meg Whiskeyt kólával, viszont ezt a saját szememmel nem láttam, csak azt, amikor sörözött. Sörből viszont láttam már többet is meginni (4-5 üveggel). Jött már haza kicsit berúgva is, apa nem vette rajta észre, mert fáradt volt egész nap dolgozott, és feküdt már. Én észre vettem a viselekdésén. Nem akarom, hogy alkoholista legyen! És szerintem az sem megengedett, hogy 14 évesen 10,fél 11-kor jöjjön haza. Vele beszéljem meg? Vagy hogy? Más 14 éves is ilyen??

2015. aug. 19. 15:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
Először próbálj meg vele te beszélni.és ki az elnézőbb,apukád vagy anyukád?
2015. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mond el apádnak,joga van tudni,felnőt ember biztos jobban tudja kezelni a próblémát.
2015. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
mondd el a szüleiteknek,ezzel tudsz a srácnak a legtöbbet segíteni
2015. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Este elmondom. De finoman, nehogy aztán veszekedés legyen. Én csak jót akarok..
2015. aug. 19. 16:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Itt inkább a hozzáállással, és a mértékkel van gond. Mi az, hogy "fel is vágott vele", hogy ittak? Nem azért szoktak inni, hogy jól érezzék magukat? Általános suliban azért a tömény (whiskey, vodka) elég veszélyes. Ha nem olyan dolognak tekintené az ivást, amivel "fel lehet vágni", én engedném sörözni a barátaival, akár 14 évesen is.
2015. aug. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nah igen. Úgymond vagánykodik vele, ettől érzi magát "nagyfiúnak." De szerintem vele is beszélek, amint haza ér, és csak utána mondom el apunak este.
2015. aug. 19. 16:36
 7/14 A kérdező kommentje:
Hazajött öcsém, és beszéltem vele a dolgokról. Teljesen kiakadt :(. Azt mondta, hogy milyen egy rossz testvér vagyok, ha be akarom őt köpni, és hogy ne írigykedjek arra, hogy neki van élete, nekem meg nincs (ő szerinte). Mit tegyek? :'(
2015. aug. 19. 18:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Igyál velük:D
2015. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez nem vicces most :/
2015. aug. 19. 18:55
 10/14 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés

vagy kockáztatod a jó testvéri viszonyt vagy, lehet, hogy komolyabb gondok lesznek én megpróbálnék vele "üzletelni"

pl: nincs több cigi és tömény ezért cserébe elmehet sörözni a haverokkal, vagy megveszed neki a sört és akkor tudod, hogy mennyit isznak, mert azért egy 14 éves még ne nagyon igyon...16 éves lányom életében nem volt még részeg és nem burokban nevelkedik, van, hogy iszik 1-1 vodkát/pálinkát/whiskeyt vagy egy pár pohár bort ha van alkalom vagy ha fel akar szabadulni a baráti társaságával, mondtam neki, hogy ihat, amikor bekerült a középiskolába, de először itthon próbálja ki mennyi az amit még viszonylag józanon elbír, hát egyenlőre nem feszegeti a határait szerencsémre :)

2015. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!