Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesvérem gyermeket vár,...

A tesvérem gyermeket vár, mégis az egész családot felbolygatja. Mit tehetnénk? (bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés

A nővèrem 42 èves, fiatalon nem akart szülni most pedig csak a 3. lombikkal jött össze. Bár ne lett volna...

Sajnos a baba beteg(Edwards kór), már minden vizsgálat meg volt ami bizonyítja.

Az orvosok is a terhessèg megszakítását tanácsolták, mert hiába szüli meg nagy esèllyel utána túl sem fogja èlni. Ha pedig abba a csekèly %-ba tartozik akkor csak szenvedni fog az èletèben.

Ezek tudatában mègjobban ès görcsösen ragaszkodik ehhez az egèszhez. A fèrje is már teljesen ki van idegileg meg mi is.

Elèg összetartó család vagyunk, egy kisvárosban èlünk, sokat találkozunk egymással.

Hiába mondjuk neki, hogy csak maguknak csinál rosszat vele hajthatatlan.

Mindenkit hibáztat, anyát mert fiatalon szülte őt, apát mert ő cukorbeteg, engem mert nekem van már egy gyerekem.

Egyszerűen tönkre teszi a családot ezzel.

Mindenki mellette áll válszèlessèggel, de senki nem szeretne ilyen beteg babát. Nekem is olyanokat mondott ezzel kapcsolatba, hogy anya már majdnem felpofozta.

Megèrtem őt, nekem is volt egy vetèlèsem de már nem normális amit csinál.

Mindenkit elmar maga mellől ezzel a viselkedèssel.

Jelenleg 3 hete van eldönteni, hogy legyen e terhessègmegszakítás vagy sem.

A fèrje ez idő alatt megpróbálja elvinni egy pszichológushoz, de ez ellen is nagy ívben tartózkodik.

Mi mit tehetnènk, hogy jobb belátásra bírjuk?

Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 21. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
szerintem egy "képmontázs" szerüséget kéne neki összeválogatni, melyeken Edwards-kórosok szerepelnek...rá kéne világítani a helyzetre, hogy ő valójában is egy ilyen gyereket akar nevelni...lehet, elszörnyülködne a képek láttán, és felébredne...sok sikert!
2015. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Szerintem békén kellene hagyni. Nyilván ismeretlenül nem lehet véleményt alkotni, de úgy gondolom, hogy a terhesség megszakítását fogja választani. De elengedni nagyon nehéz, elpusztítani a benne fejlődő magzatot, mégha beteg is. Neked ezt édesanyaként gondolom nem kell magyarázni. És neki nem csak azzal kell szembenéznie, hogy ezt a babát elveszíti, hanem azzal is, hogy valószínűleg nem is lesz több. Óriási elfogadásra van most szüksége a hisztikkel együtt is.
2015. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%

A baba megtartása nem családi szavazás kérdése. Mélységesen fel lennék háborodva, ha a családom arra kérne, mondjak le a gyerekemről, akármilyen beteg is! Akkor is kihordanám és megszülném és megölelném, ha utána csak 5 percet él és biztosan meghal. Ebbe senkinek nincs joga beleszólni! Annyit reagálnék, hogy ha valakinek nem tetszik, nem muszáj ott lenni és nézni. De az én gyerekem, és úgy döntök róla, ahogy nekem tetszik.

A férjem véleménye érdekelne egyedül. De lebeszélni ő sem tudna. Max. nem lenne ott, mikor megszületik.

Mit tegyetek? Hagyjátok békén! Ha nektek ez sok, akkor menjetek másfelé, és ne beszélgessetek vele! De azt gondolom, nagyon komolyan túlléptek minden határt ezzel a belebeszéléssel és ellene szervezkedéssel! N32

2015. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mi bèkèn hagyjuk soha nem hozzuk fel a tèmát, ezt ő megteszi. Elkezd mindenkit szapulni, mindenkit hibáztatni.

Ismerjük annyira, ha megszülnè ès úgy lenne meg a baj csak mègjobban magába zuhanna. Önmagában is kárt tenne.

Orvosról orvosra járt, mindenki ugyan ezt mondta neki.

Nagyon aggódunk èrte.

2015. aug. 21. 10:22
 5/22 anonim válasza:
14%
KapcsolatbaN ennel a vegen
2015. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Vegen-vègèn

Èkezetek!

2015. aug. 21. 10:43
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Remélem tisztában van a betegség súlyával.

Szerintem pszichológushoz kellene elvinni.

Valószínű amiért ilyen nehezen jött össze a baba, mindenáron meg akarja tartani és nem gondol bele, hogy tulajdonképpen mit tesz ezzel a babával is, akinek nem lesz normális élete!.

2015. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sajnálom..neki sem lehet egyszerű.:(

Valószínűleg be fogja látni ő is hogy a babának árt a legtöbbet ha megtartja, csak adjatok neki egy kis időt!

Ha minden veszni látszik, állítsatok össze neki egy anyagot amely mindent tartalmaz erről a csúnya betegségről...biztosan sokkolná, de valahogy be kell látnia hogy ennek a babának nem lenne jó ha megszületne.:(

2015. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Én is a pszichológust javaslom, mindenképp. Gyászfolyamatot él át, ahogy leírtad, most van az 1-2 fázisban, segíteni kell neki, hogy eljusson az elfogadásig (ezek a fázisok ugyanígy megvannak mindenfajta veszteség feldolgozásakor.)


[link]


Az, hogy megtartja-e a babát, valóban egyedül az ő döntése. Nagyon nehéz együtt élni azzal, aki éppen a haragos-agresszív fázisban van, de próbáljátok meg elengedni a sértéseket, és az ő helyébe képzelni magatokat - nemcsak a gyermekét veszítette el, hanem a lehetőségét is annak, hogy anya legyen, holott ez számára (most már) mindennél fontosabb. Legyetek türelmesek, ne akarjátok megmondani neki, mit tegyen, csak álljatok mellette. A férje tudja elvinni pszichológushoz, akár azzal az indokkal, hogy fel tudjanak együtt készülni egy beteg baba érkezésére.

Nagyon sajnálom a történteket, sok erőt nektek!

2015. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Már ne is hargudj, te nektek konkrétan se kozotok, se jogotok nincs bele szólni.
2015. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!