Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesvérem gyermeket vár,...

A tesvérem gyermeket vár, mégis az egész családot felbolygatja. Mit tehetnénk? (bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés

A nővèrem 42 èves, fiatalon nem akart szülni most pedig csak a 3. lombikkal jött össze. Bár ne lett volna...

Sajnos a baba beteg(Edwards kór), már minden vizsgálat meg volt ami bizonyítja.

Az orvosok is a terhessèg megszakítását tanácsolták, mert hiába szüli meg nagy esèllyel utána túl sem fogja èlni. Ha pedig abba a csekèly %-ba tartozik akkor csak szenvedni fog az èletèben.

Ezek tudatában mègjobban ès görcsösen ragaszkodik ehhez az egèszhez. A fèrje is már teljesen ki van idegileg meg mi is.

Elèg összetartó család vagyunk, egy kisvárosban èlünk, sokat találkozunk egymással.

Hiába mondjuk neki, hogy csak maguknak csinál rosszat vele hajthatatlan.

Mindenkit hibáztat, anyát mert fiatalon szülte őt, apát mert ő cukorbeteg, engem mert nekem van már egy gyerekem.

Egyszerűen tönkre teszi a családot ezzel.

Mindenki mellette áll válszèlessèggel, de senki nem szeretne ilyen beteg babát. Nekem is olyanokat mondott ezzel kapcsolatba, hogy anya már majdnem felpofozta.

Megèrtem őt, nekem is volt egy vetèlèsem de már nem normális amit csinál.

Mindenkit elmar maga mellől ezzel a viselkedèssel.

Jelenleg 3 hete van eldönteni, hogy legyen e terhessègmegszakítás vagy sem.

A fèrje ez idő alatt megpróbálja elvinni egy pszichológushoz, de ez ellen is nagy ívben tartózkodik.

Mi mit tehetnènk, hogy jobb belátásra bírjuk?

Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 21. 09:48
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Amit mondott nekem azután?

Tudom, hogy nem gondolta komolyan, azt se tudja mit beszèl.

A testvèrem ès ráadásul ilyen helyzetbe van, az lenne a legrosszabb megoldás ha most fordulnèk el tőle.

2015. aug. 21. 20:42
 22/22 anonim ***** válasza:
35%
Hát...icipici értelme és empátia...Aki már most ilyen magából kifordult magatartást produkál, az mit fog művelni, ha ténylegesen is a kezében lesz egy haldokló baba, vagy ne adj isten később elvetél, halva születik, vagy sok szenvedés mellett él egy darabig...Akkor majd mostantól rendezkedjen be az egész család arra, hogy egy elmebeteg, zavarodott nő minden keserűségét rajtuk vezeti le? Hogy azt kívánja a más gyerekének, hogy dögöljön meg, csak mert az övé beteg? Tűrjék csak nyugodtan, hogy tönkretesz mindenkit maga körül? Az empátia és az együttérzés egy pontig működik, a legtöbbet azzal tennének érte, ha leszíjjaznák egy olyan orvos rendelőjében, aki ért a nyelvén.
2015. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!