Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek a nővéremért?

Mit tehetek a nővéremért?

Figyelt kérdés
Két hónapja semmit nem tudunk a szüleimmel a nővéremről nem telefonál ki sem jön hozánk pedig megígérte egy üzenetben amit a facebookon írt miután szóltam neki ,hogy a 84 éves nagyinkat elvitte a mentő. A nem telefonálás azzal indokolta a gyerek beteg volt és állandóan ölbe akart lenni egy perc nyugta nem volt tőle de párja barátjaihoz kimentek és az anyóshoz is minden hétvégén aki 3 órányira lakik mi csak 20 percre.A párjával nagyon megromlott a kapcsolatunk mert lenéznek minket a drága anyukájával együtt mindennek úgy kell lenni ahogy ők akarják a gyereket gyakorlatilag az anyos szeretné nevelni pedig a pici fél tőle durván bánik vele nem úgy mint egy kisbabával kell. Úgy van vele sírjon csak nyugodtan de legyen minden patyolattiszta a házban a fiacskája kiszolgálva a nővérem meg full sminkbe fogadja őket mindig.Éreztetik vele ,hogy nem tekintik másnak csak a cselédnek aki nagy nehezen unokát szült(majdnem belehalt) az idióta fiúknak akit 5 éven keresztül a tesóm tartott el mert neki nem felelt meg akármilyen munka. A keresztelő körüli cirkusz óta ami az anyósnak köszönhetőa nővérem alig jelentkezet 2 hónap óta egyáltalán. A 60 éves szüleim hol sírnak hol káromkodnak. Ma édesapám többször megpróbálta felhívni írt sms-t de semmi válasz. Nem akarok rosszra gondolni de félek nagy baj van. Ismerem a facebook jelszavát és ma beléptem az oldalára 5 napja nem volt fent. Hétvégenként lemennek az anyóshoz így csak hétfőn tudok bemenni hozzá remélemazon kívül ,hogy szarik a fejünkre nincs baj. Könyörgéssel nem értem semmit nem mondta el miért nem lép le attól a bunkótól de elismerte nagyon rossz a kapcsolatuk párja folyamatosan ellenőrzi mikor kivel találkozik beszél. Mit tehetnék volt már valaki hasonló helyzetben és mit tett? A bunkó megjegyzéseket tartsa meg mindenki magának mert nem vagyok rá kiváncsi.
2015. okt. 1. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek oda és nézzétek meg, hogy minden rendben van-e vele.
2015. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Keressétek meg személyesen. Mi van, ha tényleg baj van?

Egyébként mi volt a keresztelőn, hogy azóta felétek se néz?

2015. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyósék faluban laknak és az ottani pap szerzett állás a már 6 éve munkanélküli sógoromnak azzal a feltétellel hogy ő keresztelei a gyereket meg engem mert én lettem volna a keresztanya. Még mielőtt terhes lett volna a tesóm már az első lombiknál azt mondták én leszek a keresztanya viszont én közöltem velük nemvagyok hajlandó semmilyen vallást fel venni kényszerből meg pláne nem. Tudták mégis rám akarták kényszeríteni csak mert a sógor és az anyja vallásos. 4 nappal a keresztelő előtt szólt a tesóm mikor tartják a keresztelőt pont az nap mikor mi disznótort tartottunk ami fél éve le volt fixálva. A lényeg nem lettem keresztanya a sógorom unokatestvére lett aki két alkalommal látta a picit. 8 évig mindenre rábolintottunk eltürtük ,hogy megalázannak minket és mikor megelégeltük még ők sértődnek meg. A vicc az a testvérem sincs megkeresztelve azt se akarta ,hogy a gyerek meglegyen de ha az anyós eldöntötte akkor senki nem állíthatja meg. Mert ő egy szent és neki mindig igaza van.
2015. okt. 1. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se bíráld őt, hanem a saját érzéseidről beszélj! "Nagyon fájt a lelkem mikor ez és ez történt...stb" Nézd meg a youtube-on a SzI akadémiától az erőszakmentes kommunikációt! Lehet hogy a nővéreddel csak úgy lehet beszélni.
2015. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 acelsziv ***** válasza:
31%
Bocs, de a nővéred miért nem tett/tesz semmit?
2015. okt. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem ismeri el de fél az anyóstól és a párjától is. Bár nem értem miért van saját lakása amit párja rábeszélésére kiadott albérletbe jó munkahelye ahová várják vissza mert jó szakember. A főnöke mindenben támogatta a kollégáival együtt mí alombik kezelésekre járt , több segítséget kapott tőlük mint párjától. Egy önálló erős nő volt de ha az anyós a közelbe van ennek az embernek nyoma sincs. Hiába könyörögtem mondja el mivel tartják sakkban nem hajlandó.Az hajtogatta nem akar hálátlan lenni, amit nem értek mert semmit nem kap megaláztatáson kivül. Sógorom 4 hónapig külföldön dolgozott itthon hagyta a párját a 4 hónapos babával.200ezer forintott hagyot négy hónapra abból 103ezer az ő mobilszámlájára és a méheinek gyógyszerre elment, mert méhészkedik de minden évben mínuszba jön ki. A maradék pénz ből 4 hónapig fizesse a tesóm a rezsit két házba (mert a méhek miatt vettek anyósék a közelükbe egy kis házat de a rezsit a tesóm fizette plussz ahol eredetileg laktak ott is fizette)Két hétig vele voltam folyamatosan sírt ,hogy egyedül nem bírta volna de a sógor enm tud róla a mai napig ,hogy én ott voltam. Volt már ebből balhé amikor anyukánk ment be 3 napra segíteni az akkor 2 hónapos babánál császárral szült a tesóm de nem érdekelte őket legyen a sógor ellátva ez a nővérem feladata, viszont balhézott mikor rájött hogy anyum ott volt miért nem képes semmit megcsinálni egyedül. Az üvöltő gyerek mellett ő vígan aludt egyszer nem kelt fel segíteni tápszert csinálni vagy pelenkázni napi 2-3 órákat aludt a tesóm és mégis megcsinál mindent reklamálás nélkül.A sógorom az egy hetes gyerekre azt mondta nemszabad hagyni nappal aludni mert akkor este nem alszik ő meg aludni akar nem gyereksírást hallgatni. Na ettől kiakadtam, de valamiért a nővérem nem akarja elhagyni és ez kikészíti szüleimet.
2015. okt. 1. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok nagyon kombinálni, de nekem úgy tűnik, hogy a párja tiltja tőletek, ami a családon belüli erőszak előszobája.... Pláne, ha a nővéred az a tipikus "aranyos lány", aki még a számítógépes fiókjaiba is engedi belépni a többieket. Nem írtad, hány éves vagy, milyen nemű és milyen fizikumú, de ha az én testvéremről lenne szó, én bizony meglátogatnám.

20/L

2015. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 acelsziv ***** válasza:
100%
A nővéred úgy van elnyomva, mint egy kis rovar. Ha nem mozdul valamerre előbb utóbb felköti magát vagy elmegyógyintézetben végzi. Ez nem vicc.
2015. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elmentünk hozzá még csak be se engedett nem veszi fel a telefont se édesapámnak ő volt a kedvence most teljesen ki van összetört. Én meg csak bőgök mert már nem tudok mit tenni
2015. okt. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!