Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan hathatnék a nővéremre?...

Hogyan hathatnék a nővéremre? Édesanyánk szakszerű ápolást igényel, amit mi nem tudunk biztosítani.

Figyelt kérdés

A nővérem édesanyánkkal él és a megkérdezésem nélkül elment vele ápolásira is, hogy így legalább valami pénze legyen.

Ez az egész most derült ki, mert anyu állapota rosszabbodott és a háziorvos felvetette, hogy jobb helye lenne egy otthonban. A nővérem erre teljesen kikelt magából, még azt is fejemhez vágta, hogy én csak ne szervezkedjek a háta mögött, inkább fizessek neki + pénzt az ápolásért, mert az ápolási nagyon kevés.

Ő nem képes anyut ellátni, néha még önmagát sem, én sem tudok állandóan ott lenni, a férjemet és a gyermekeimet sem hanyagolhatom el. A nővérem bipoláris zavarral küzd, ennek függvényében hol a fellegekben jár a boldogságtól, hol ki sem bújik a szobájából napokig.


Hogyan értethetném meg vele, hogy most ne a saját érdekeit nézze, hanem anyuét?


2015. okt. 29. 16:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem fogyatékos.
2015. okt. 29. 17:14
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj az orvossal,úgy tűnik a nővérednek is ápolás kell, nem hogy egy idős ember rá legyen bízva...
2015. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvossal kéne megbeszélned, mivel gyakorlatilag a nővéred is kezelésre szorul
2015. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És anyukádnak mi a baja és milyen otthonra gondoltál? Az sem fenékig tejfel ám, nem biztos, hogy jó helye lenne ott.
2015. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A nővérem orvosaival már beszéltem, szerintük a nővérem minden gond nélkül el tudná látni az édesanyánkat, ha akarná. Igaz, dolgozni is tudna, ha akarna, de nem akar...


Anyunak egy agyvérzés miatt lebénult a bal oldala és sajnos szellemileg sem a régi már a demencia miatt.

Járni nem tud, de megindul, kiesik az ágyból, összetöri magát, lesúrolja a bőrét, leszedi a pelenkát és szétkeni a tartalmát és még sorolhatnám.

Lehet, hogy nem fenékig tejfel, de még midig jobb, mint az, hogy naponta 2* én ránézek és 2* a szomszéd néni. Ez már kevés. Mindig van valami baj.


Az otthonon kívül nem nagyon látok más megoldást.

2015. okt. 29. 18:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Az otthonban pont ugyanennyiszer fognak ránézni, de lehet, hogy ennyiszer se. A kórházban napi 3 pelenkát cserélnek. Amennyi pénzt az otthonra fizetnétek, azt inkább egy ápolónőre kéne költeni, ha csak napi két óra telik ki belőle, akkor is.
2015. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik otthon ilyen rossz azért, szerintem mindenképp ezzel kéne próbálkozni, mivel az anyuka folyamatos figyelmet igényel, a házi ápolónő meg nagyon drága.
2015. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A rezsijük borzasztóan magas, és hiába jó anyu nyugdíja, semmi félretett pénzük nincs, én pedig nem tudnám kifizetni a házi ápolónőt.
2015. okt. 29. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:

az otthon nagyon drága, miből akarjátok fizetni

álltalában az idősek az otthonra iratják az ingatlanjukat

fizetségként

így a munkanélküli tesod hajléktalan is lesz

nyilván elöbb utobb ez bekövetkezne de azért nem mindegy mikor marad a tesod a nyakadon

2015. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hova teszed a nővéredet, ha otthonba megy anyud?

Az olyan otthonok, ahol tényleg foglalkoznak a bent lakókkal nem kicsit drágák. Milliós összeg a beugró aztán a nyugdíj bizonyos százaléka, amiért főznek, mosnak, takarítanak a lakókra. Ha nincs pénzetek ápolónőre, akkor valószínűleg megfelelő színvonalú otthonra sincs anélkül, hogy eladnátok a lakást. Tudom, hogy nagyon csúnya dolog ilyet mondani, de számold ki, hogy milyen távon éri meg befektetni abba, hogy otthonba lakjon valaki. A milliós beugró akkor is milliós beugró ha hat évet él ott és akkor is ha három hónapot.

Persze vannak olcsó otthonok is, de azzal nem vagy sokkal előrébb, mint egy kórházzal.

2015. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!