Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akik hárman vannak testvérek,...

Akik hárman vannak testvérek, nálatok is ez van?

Figyelt kérdés

hárman vagyunk testvérek, és vagyok a középső (a ,,szendcics"), núvérem bármit csinál mindig ő a jobb, hozzá hasonlítanak pedig jobban tanulok mint ő és egy rengeteg hülyeséget csinált már amiért fizettek a szüleim eleget (szó szerint), mindig csak az a valami ha ő segít, ha én, azt szinte észre sem veszik de ha tanulok vagy nincs időm akkor persze szemrehányást tesznek mert én nem csinálok semmit. Húgomra is sokat szoktam vigyázni.

nagymamám mindig azt mondja ez azért van mert a középső vagyok és azt mindig elhanyagolják.

nálatok is így van???



2015. nov. 1. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Ez érdekes feltevés.


Én nekem van egy ikerhugom és egy bátyám. Tehát én vagyok a középső.

És igen, annyira nem figyelnek rám, de a hugomra sem. Inkább a bátyámat szeretik, biztos azért mert Ő volt az első :D

2015. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk a középső gyerek a kedvenc, én pedig, mint legidősebb, a mellőzött.

De sokszor hallottam, hogy legtöbbször a középső gyerek az elhanyagolt, keress rá a középső gyerek szindróma kifejezésre.

2015. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Van ez a középső gyerek szindróma, létező jelenség, persze nem törvényszerű. Mi is hárman vagyunk testvérek. Én vagyok a legidősebb, és én kapom a legkevesebb törődést és velem foglalkoznak a legkevesebbet (ez mindig is így volt), mert én nagyon korán értem, önálló lettem, nem igazán kell miattam aggódniuk. A nagyobbik húgom (a középső) elég sok problémával küzd kiskora óta (kóros hazudozó, testképzavaros, tanulási zavar, alvászavar stb...), így ő kapja a legtöbb figyelmet és a szüleimnek vele van a legtöbb konfliktusa is. A legkisebb húgom pedig a "kicsi cuki", a család szeme fénye, akinek elég aranyosan néznie még így lassan nagykorúként is, és bármit megkap. Ő van a legszabadabban engedve, neki olyasmit is megengedtek mindig, amit nekünk nem.
2015. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem 3 gyereknel vannak bizonyos tendenciak sok csaladban. a kozepso gyerek szindroma is gyakran ervenyesul, de az is, h vegyes nemueknel azt, aki egyeduli (mindegy, h fiu v lany), kiemelten kezelik. a ket azonos nemu gyerekbol pedig hajlamosabbak hanyagolni az egyiket, mintha kvazi valasztananak kozuluk. persze nem minden esetben, nem lehet altalanositani. de teny, h sok helyen lattam es a sajat csaladomban is tapasztaltam. kozepso vagyok, nagyobb tesom fiu, a kisebb lany, ahogy en is. en vagyok a fekete barany, nem csak szerintem, a tagabb rokonsag szerint is
2015. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám a szent és a zseni. Igaz, hogy jelenleg 4 év csúszásnál tart az egyetemen, de szüleim szerint ez a gonosz tanárok hibája. Én ttk-s szakon vagyok, az "könnyű, ő kitűnő lenne".

Öcsémre minden szünetben nekem kell vigyáznom, hisz így olcsóbb. Nincs nyári szünetem, se semmilyen. Ha annyi "erőm" van, hogy tiltakozzak, akkor mehetek ki a kertbe gazolni (amit amúgy is én csinálok -.-"). Bátyám bármikor bárhova elmehet, fizetnek mindent számára. Ha én kérek? Takarodjak dolgozni, ők nem szolgák.

2015. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vok a legfiatalabb.

''Le se szarnak''

2015. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egy magazinban ezt olvastam:

Elsoszulott : Hatalmaskodo termeszet. Mindig megkapja , amit akar. Viszonylag valami vilaghiru valik belole.

Legkisebb gyermek : O a csalad bebije . A legokosabb a legszentebb.

Biztosan Orvos Vagy Tudos lesz nagy koraba.

Kozepso gyerek: Egyszeruen elvesz a kavarodasban. Sosem kapja meg , amit akar. Tizeneves koraban biztosan megszokik. Hetekig keregetesbol el majd, mig valaki eszre veszi ,hogy eltunt :-(

2016. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!