Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez testvéri tiszteletlenség...

Ez testvéri tiszteletlenség vagy nálatok is ez van?

Figyelt kérdés

6 évvel vagyok,idősebb az öccsémnél.Én is férfi vagyok.

Viszont.Általában,ha találkozok vele,elkezd úgymond" csúfolni" főleg ha van még valaki velünk. Néha el lehet vele beszélgetni,de általában csak akkor keres,ha kell neki valami vagy el kell intézni valamit.

Szóval..nálatok is ez van,hogy a fiatalabb tesó azt csínálhat és beszélhet veletek,ahogy akar? Vagy azért meg van az,hogy ki az idősebb és jár a tisztelett?


2015. szept. 27. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
A tisztelet nem alanyi jogon jár, hanem ki kell érdemelni...
2015. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

A testvérek egyenrangúak, nem "jár" külön tisztelet a másiknak.


Eleve nagy baj van, ha valaki elvárja atestvérétöl, he ne vicceljen vele, hanem "tisztelettel" legyen iránta.


Alapesetben mindekinek tisztelnie kell családon belöle(is) a másikat, de ez nem jelent rangsort, és nem jelenti azt, hogy nem lehet a másikkal lazán, viccesen viselkedni.


Ha neked KONKRÉTAN nem tetszik valami, akkor azt mondd meg az öcsédnek, de ne azzal indokold, hogy te vagy az idösebb meg tiszteletet érdemelsz, mert ebböl csak az jön le, hogy önbizalomhiányos, beképzelt valaki vagy.

2015. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem túlérzékeny vagy, a "csúfolódás" családi körben a szeretet jele :') A helyes reakció a "visszacsúfolás".


A kéréseit viszont csak akkor teljesítsd, ha máshogy tényleg nem tudja megoldani, vagy ha úgy értékeled, tényleg szüksége van rá. Azaz a fenekét pl. már nem kéne kitörölni, hacsak nincs eltörve mindkét keze...

2015. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy idősebb vagy, még nem jár a "tisztelet". A tisztelet nem korhoz kötött. Kérdezd meg tőle, hogy miért hoz téged kellemetlen helyzetbe mások előtt. Ne engedd neki, hogy úgy beszéljen. Viszont, ez kölcsönös dolog.
2015. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Tisztelet kölcsönösen jár ha csalad ha nem!

Ha mar a családot sem tieszteljuk akkor hol tart az emberség?

Igazad van kérdező,meg akkor is ha mindenkivel eltérő valaszt írok.


De itt ugy gondolom a szülők hibája hogy az öcséd tiszteletlen!

Csufolodjon szívja a véred de csak otthol a szűk csaladi körben akkor is határokkal.

Ne mas előtt játsza a nagyfiút!

2015. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Félreértettetek! Én nem várom el,hogy tiszteljen.( csak kellemetlen amikor a kisebb testvér szekiróza a nagyott és sokszor más előtt)

Viszont,lehet,hogy csak viccelődik.De nekem nem vicces 1-2 beszólás még vicces lehet,de amikor állandóan én vagyok a téma azon már nem tudok röhögni.( már nem egy ismerőse mondta neki,hogy ha ő így beszélne a báttyával akkor.....)

És szerintem ha valakiből viccet csinálnak,meg az életéből,hogy milyen az nem vicces..úgy hogy elég sokat tettem érte már.

2015. szept. 27. 11:00
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez a féltékenységből maradhatott vissza. Amikor kicsik voltatok - biztos nagyon fájt neki, hogy "neked már mindent szabad" - "te vagy a nagy" . Meg kellene próbálni, megbeszélni, hiszen felnőve ezek a korkülönbség eltűnik, nem érdekes. Megkérdezném: miért csúfolsz? Mi a baj velem? Elgondolkodhat akkor és talán maga rájön, hogy ennek már nincs szerepe. Kicsi korban ezzel "védte" önmagát, hogy ne nézzék kicsinek. Mindenképp egy nyugodt légkörben próbáld vele megbeszélni. Nem a "tisztelet " miatt, hanem hogy jó testvérek legyetek, segítsétek egymást, ne sértegessétek, bántástok egymást.
2015. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Hány évesek vagytok? 5 meg 11? Mert kb. ez a kategória...
2015. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Amikor kicsik voltunk inkább ő kapott meg mindent :-)

Én meg semmit,sőt az új nevelő apámal elkellett,fogatatnom magam.

( soha nem kaptam szinte semmit)

Kérdeztem,már tőle,hogy miért ilyen,de nem veszi komolyan a válasza általában,hogy mert hülye vagy stb persze nevetve( mintha olyan vicces lenne)

2015. szept. 27. 11:08
 10/20 A kérdező kommentje:
30-24
2015. szept. 27. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!