Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehetséges az, hogy egy...

Hogy lehetséges az, hogy egy családban teljesen különböző mentalitású gyerekek vannak?

Figyelt kérdés
Három gyerekünk van, már a legkisebb is tinédzser korhoz közeledik, így kezdjük átlátni, hogy milyen természetek is lesznek felnőtt korukra. Nagyon érdekes, hogy a két lány elég hasonló mentalitás (nyugodt, kiegyensúlyozott), amilyenek körülbelül mi is vagyunk a férjemmel. Az érdeklődési körül is nagyban hasonlít a miénkhez, úgy tűnik, hogy szakmaválasztásban is követni fognak minket. A fiunk a kakukktojás. Ő egyszerűen egyikőnkhöz sem hasonlít. Természetben szinte szöges ellentéte mindannyiunknak (lobbanékony, igazi örökmozgó, nem tud fél percig egy helyben ülni) és az érdeklődése is teljesen más, olyan területek érdeklik, amit a családban sosem láthatott vagy hallhatott és olyan dolgokban jó, amihez mi világ életünkben totál hülyék voltunk. Persze nincs ezzel semmi gond, mi így szeretjük, csak annyira furcsa, hogy ő az egyetlen, aki így "kilóg". Hogyan lehetséges ez?
2015. dec. 10. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Talán mert nem leklónoztátok magatokat, hanem ő is egy SZEMÉLYISÉG. Önálló gondolatokal, érdeklődési körrel... Ez fel se merült benned?
2015. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen természetes.:-) Nekem is három gyerekem van, hasonló korúak, mint a tieid, számomra kifejezetten izgalmas és szórakoztató, mennyire különbözőek, egymástól és tőlünk is. Felfedezek bennük egy-egy vonást, amiről tudom, hogy honnan jött, az egyikük tipikus példája annak, amikor egy generációt átugranak nagyon jellegzetes külső/belső tulajdonságok, ő nagyon sokat örökölt az apai nagyapjából.
2015. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Nem hiszek abban, hogy "természetet" örökölni lehet. Millió lobbanékony ember van, ez nem olyan, mint a szemszín. Ezt dobta a gép.


De filmekben is akkora baromság, hogy "jaj, ugyanúgy hessegeted el a legyet, mint apád annak idején". Ilyen nincs. Max. ha látta a gyerek, és eltanulta a mozdulatot, de nincs belekódolva.

2015. dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zgyzgy ***** válasza:
37%

Minden családban van egy kakukkfióka.

Evolúciós szempontból ez nagyon hasznos.

2015. dec. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Elég sok minden befolyásolja milyen lesz és ennek csak egy eleme a nevelés, amit otthon kap.

Ott van még az óvoda, iskola, kortársak, távolabbi rokonok, barátok, ismerősök.

Mindenki teljesen más élethelyzetbe születik bele, ő abba, hogy van 2 nyugis szülője meg két nyugis nagy nővére, lehetséges, hogy pont ezt tartja unalmasnak és új utat akar keresni magának. Másra vágyik és lázad, ez kamaszkorban egyébként is normális, de végül teljesen más életutat választ mint ti.

2015. dec. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"De filmekben is akkora baromság, hogy "jaj, ugyanúgy hessegeted el a legyet, mint apád annak idején". Ilyen nincs. Max. ha látta a gyerek, és eltanulta a mozdulatot, de nincs belekódolva."


Dehogy nincs bekódolva: a hugom gyereke tisztár úgy mozog, tartja az evöeszközt/poharat, mint az apja, az egyetlen probléma, hogy az apa még a ygerek születése elött meghalt - szóval eltanulásról szó sem lehet.


A gyerekek igenis örökölnek magatartási mintákat is, mégha ezt nem is hiszik el, akiknek fogalma sincs az öröklödésröl.

2015. dec. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Három fiunk, három teljesen különböző természet.

Egyiket se tudjuk "honnan vettük" annyira keverednek bennük az általunk ismert felmenőiktől hozott dolgaik.

Az első mondjuk egy variációját választotta szülői pályáknak, a középső nagyjából azt fogja csinálni, amit a dédapja, akit sose látott. ( vicces, hogy külsőben is eléggé hasonlít rá) A kicsi olyan dologhoz húz, amit soha senki se csinált a családban.

Szerintem ez teljesen természetes.

2015. dec. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

hidd le jó az :) Nálunk anyu a kakukkfióka a családban bármerre nézünk. De nagyon jól van ez így. Mindenki valami szerelős vagy műszaki szakmát űz, kocka mint a fene, és akkor jön anyu, a szinházzal, a versekkel, beszél több nyelven szuperül... Tök jó volt utazni gyerekkoromban, akármerre mentünk, jól kiegészítette a csapatot. És az életben is többet adott hozzá a társasághoz, hiába nagyon más késségekkel bír. Bár azt nem tudom mikor lesz a következő ilyen a családban, mert én maradtam meg tesóm is kocka vonal, én úgy is mentem férjhez, a gyerekek megint kockák lettek... Anyu családi rendezvényen mondta egyszer: hát ő nagyon kilók mindannyiunk közül, de boldog, hogy ennyire befogadta a nagycsalád :) mi meg mindannyian megköszöntük, hogy van nekünk.


Szóval van ilyen, segítsétek a fiad, És hidd el, több lesz tőle az egész család, ha összetartotok, akkor is ha más természet más késségek. csak el kell fogadni, meg támogatni egymást.

2015. dec. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Nos hárman vagyunk testvérek és három totál különböző személyiség vagyunk. Az érdeklődési körünk is csak annyiban hasonló, hogy reál beállítottságúak vagyunk és ezzel ki is fújt. Engem a biológia-kémia érdekel (ezzel is tanultam tovább), nagyobbik öcsém rajzolni szeret és számolni, ezért építészmérnöknek tanul, a legkisebb pedig az informatika iránt érdeklődik (12 éves, de ő szereli otthon az összes gépet ha elromlik). Temperamentumban pedig a család mindig azon röhögött, hogyha hármunkat összegyúrnának és újra adagolnának, na akkor lenne három egyforma ember, mert ami az egyikünkből kimaradt abból a másik többet kapott, a harmadik meg próbálja megtalálni az egyensúlyt, vagy az egyikből totál kimaradt a másik kettő meg hatványozottan megkapta. :)


Szóval gyakoriak az összezördülések, de együtt dolgozni is nagyon jól tudunk. Ilyen ez. És arról még nem is beszéltem, hogy a szüleink is teljesen más személyiségek, de annyira, hogy még egymáshoz képest is... :D Mondjuk lehet ezért lettünk ennyire eltérő személyiségek, két különbözőből nehéz mindig ugyanolyat csinálni. :)


A tiszta apád mozdulatra pedig meghoztam a tudományos választ is. Azért lehetséges ez, mert az izomzat jellege is öröklődik, és pl a kanál tartás a kéz izomzatától és a finommotoros mozgástól függ, ez pedig genetikailag öröklődő tulajdonság. Ugyanúgy, mint a koordinációs készség (bár mint a finommotoros mozgás ez is fejleszthető), ezért lehetséges az ha az egyik szülő gyerekkorában állandóan hasra esett, lehet valamelyik gyerek is örökli a bénaságát. (nálunk én anyutól örököltem a saját lábamban hasra esek dolgot.. A legszebb az volt mikor egyszerre botlottunk meg valamiben és hemperegtünk meg a város főterén.:D)

2015. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi négyen vagyunk testvérek és mind a négyen TELJESEN különbözőek vagyunk és más-más szakmát is választottunk, és teljesen más a személyiségünk. Még külsőre se hasonlítunk. Genetika.
2015. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!