Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálom a testvéremet. De nem...

Utálom a testvéremet. De nem tudom miért. Valaki segitsen mert megőrülök?

Figyelt kérdés

Elsősorban azért,mindig hisztizik akadékoskodik árulkodik meg minden ilyesmi....Máshol sem tud viselkedni pl:Ha elvisszük bevásárolni akkor mindig el kezd futkározni a boltokban meg hisztizni meg kiabálni meg ilyenek.(De ugy mindenhol csak a baj van vele)Mindenhol ő akar lenni a középpontban és a szüleim régen is keveset foglalkoztak velem és most pláne,hogy itt van ő.


De nem is ez a legzavaróbb.A jellemfejlődésembe is rendesen beleszólt.Amikor még nem volt ő én egy rendes kedves érzelmes és adakozó gyerek voltam.A tanulmányi eredményeim is sokkal jobbak voltak mint most.Mindig 4-5 voltam egészen 4.osztályig.Utána jött az ötödik osztály ahol már elég sok 3 asom volt meg egy 2esem és 1 ötösöm,a tobbi 4 es. Pedig szerettem tanulni.6 osztályban az átlagom még még ugy elfogatható volt ugy összesitve 3 as lehetett az átlagom.Egyre rosszabbul mentek a tanulmányi eredményeim egyre rosszabbul teljesitettem és már tanulni is utálok.

A kedves nagylelkű adakozó kisgyerekből lett egy csúflelkű rossz és irigy ember.Amikor éppen nincs itthon sokkal jobban érzem magam mint mindig amikor itthon van.

Néha megmagyarázni sem tudom,hogy miért utálom.

Amikor egyke voltam sokkal boldogabb voltam mint máskor.Amikor megjött akkor boldog voltam,hogy szűletett egy kistesóm.Persze csak az első pár napon.Utána egyre jobban utáltam.....

Azzal,hogy ő megszűletett tönkrevágta az egész életemet.(Persze nem csak a tesóm de ő játszott közbe legjobban)

Szerintem depressziós is vagyok.


Mit csináljak,hogy boldogabb legyek legalább egy kicsit.



2015. dec. 14. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem reménytelen eset vagy. Olvass sok Sylvia Plath-t.
2015. dec. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

féltékeny vagy

nem az ő hibája hogy el kezdtél kamaszodni

és most lusta vagy mindenhez

ne vele foglalkoz tanulj kezdj el barátokat keresni

nem vagy már kisgyerek nem kel körbe ugrálni és ezzel semmi baj tudsz önállosodni

2015. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. Egy testvér ezt teszi az emberrel. Nem is értem miért nem akarja megérteni ezt sok ember.
2015. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem a tesód tette tönkre az életedet, hanem te döntöttél úgy, hogy az összes problémádat és eddigi kudarcodat őrá fogod.

Az, hogy csak pár napos koráig szeretted a tesódat, nem róla árulkodik, hanem rólad, esetleg a szüleitekről.

Azt javaslom, hogy próbáld ne mindenért a tesódat hibáztatni, hanem saját magadban keresni a hibákat, beszélgess a szüleiddel arról, hogy te is több figyelmet szeretnél. De semmiképp se a tesódra vetíts ki mindent, nem az ő hisztijei tehetnek a te képzelt depressziódról.

2015. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

A saját kudarcodat vetíted ki a tesódra. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de nem a tesódat utálod, hanem magadat, és féltékeny vagy rá. Mert azt hiszed öt mindenki jobban szereti, és mindenki engedékenyebb vele.


Változtasd meg a saját életedet, kezd el szeretni magad, aztán megváltozik az érzésed iránta is.


Nem írtad hány évesek vagytok.

2015. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Mivel írod, hogy a születése után pár napra már elkezdted utálni, így csak arra tudok gondolni, hogy féltékeny vagy. Gondolom veled kevesebbet tudtak foglalkozni. Az hogy a jegyeid romlottak rá fogod, pedig azért csak is te tehetsz. A saját kudarcaidért őt tartod felelősnek. Pedig csak te vagy a felelős. Beszélj anyukáddal a problémádról, szerintem neked pszichológusra lenne szükséged. az a baj, hogy a tesód is érezheti hogy utálod, lehet, hogy az is kiváltó ok nála, hogy hisztis. Megnehezíted az ő életét is.
2015. dec. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Naná, hogy féltékeny. Képzelje már el mindenki, hogy a férje leülteti és azt mondja: mivel a gyerek és én annyira szeretünk téged, úgy döntöttünk, hogy hozunk haza neked egy feleség-társat, hamarosan ketten lesztek... hát nem hiszem, hogy bárki kitörő örömmel fogadná az új nőt, pedig a nagyobbacska gyerek pont így érezheti magát.
2015. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

'Az hogy a jegyeid romlottak rá fogod, pedig azért csak is te tehetsz. A saját kudarcaidért őt tartod felelősnek. Pedig csak te vagy a felelős.'


Egy 10 éves kisgyerek nem lehet felelős egymaga mindenért, mert egyszerűen nem elég idős ahhoz. Érdekes más esetekben azzal jönnek, hogy jaj szegény, gyerek még nem tehet róla. De amint feltűnik egy kisbaba, máris mindenki más szr lesz, csak ő nem. Arról meg főleg nem egy 10 éves kisgyerek tehet ha egy valószínűleg üvöltő kölyök mellett nem tud tanulni/pihenni.

2015. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félre értitek.Még a jelenlétét sem birom elviselni még akkor sem ha nincs rá semmi ok.


Ezzel van a bajom.


Annyira irritáló de nem tudom miért.

2015. dec. 17. 20:27
 10/13 A kérdező kommentje:
14 vagyok a tesom meg 5.
2015. dec. 17. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!