Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Két ikerpár tényleg képes...

Két ikerpár tényleg képes egymással kapcsolatban dolgokat megérezni?

Figyelt kérdés
Vagy bármi furcsa dolgot észlelni csak azért mert ikrek és szorosabb kapcsolatban állnak egymással?

2015. dec. 28. 11:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
egy ikerpár.
2015. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

Felmérést készítettek ikrekkel


Az egyik legkézenfekvőbb mód valaminek az igazolására, ha a kutatók személyes tapasztalatokat gyűjtenek, például kérdőíves formában.

A King's College London felmérésében például ötből egy egypetéjű ikerpár számolt be róla, hogy volt már olyan eset, amikor tetten érték a telepátiát kettejük között. Kétpetéjű ikreknél tízből egy tapasztalt már ilyet az ominózus kérdőívben adott válaszok szerint.

A felmérést lebonyolító dr. Lynne Cherkas úgy véli, annak ellenére, hogy nem általánosan tapasztalt, már ekkora arány is jelenthet némi bizonyosságot arra, hogy ember és ember, illetve ikrek közt létezhet telepátia. A jelenség természetesen további vizsgálatokra szorul.

Kutatás bizonyította a létezését


Igaz, a kérdőíves módszer is egy lépést jelent a telepátia igazolásában, mégsem ad olyan hiteles bizonyítékot a tudomány kezébe, mint egy laboratóriumi körülmények közt készült kutatás. Ilyet végeztek például Angliában két nyolcéves gyerek részvételével. Az ikerpár két külön szobában foglalt helyet.


Egyiküket poligráfos vizsgálatnak vetették alá, így figyelték reakcióit azokra a testvérével történő dolgokra, amelyeket nem láthatott. Tisztán kivehető volt, hogy amikor az egyik fiúra ráijesztettek egy gumikígyóval, illetve hideg vízbe érintették a kezét, a másik szobában ülő, poligráffal vizsgált gyerek azonnal reagált. A gép ugyanis minden esetben jelzett, amikor a másik fiút megrémisztették valamivel, vagy kellemetlen hatásnak tették ki.

2015. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%
Saját nyelvet,saját gesztusokat képesek kialakítani. Kinövik.
2015. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van egy ikertestvérem, szóval azt hiszem hozzá tudok szólni a kérdésedhez.

Igen, bizonyos dolgokat megérezünk egymással kapcsolatban, pl, hogy milyen a hangulata a másiknak, jól érzi-e magát...

és a kapcsolatunk is szorosabb az átlagosnál, van, hogy telefonon beszélünk, és csak egy "igen-nem" alapján tudom, vagyis érzem, hogy pontosan mire gondol, vagy hogy van.

Tehát nekem eddig csak ilyen tapasztalataim voltak.:)

2015. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%
A 12-es válaszát tartom kerek, egész válasznak.
2015. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%
Iker unokáim vannak. Még nem tudtak beszélni, de anyjuk azt látta, hogy tébláboltak a konyhában, egyszer csak egymára néztek, megfogták a hokedlit kétoldalról, odacipelték a konyhapulthoz és egymás után felmásztak rá. Sok olyat is tapasztalok, hogy eléjük tartasz két db egyforma, de különböző színű dolgot, egyszerre nyúlnak és megfognak egyet-egyet. Nem tudnak pl. kő-papír-ollót játszani :), mert mindig ua.-t mutatják. Nagyon érdekes figyelgetni őket.
2015. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Amit a 14-es leírt, én azt a legjobb barátnőmmel is megtapasztaltam.


15-ös, ha ez neked egész válasz forrásmegjelölés nélkül, akkor a University of Manchester-en volt egy kutatás, öt emberből négy szerint idióta vagy.


A kétpetéjű ikrek nem számítanak az ilyeneknél, mert ők csak sima testvérek. Az egypetéjűeket szokták vizsgálni, hisz ők azok, akik ugyanaz az ember, csak kétszer.

2015. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
65%
Egypetéjű ikerpár egyik fele vagyok...nincs ilyen tapasztalatom.
2015. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#17 "15-ös, ha ez neked egész válasz forrásmegjelölés nélkül, akkor a University of Manchester-en volt egy kutatás, öt emberből négy szerint idióta vagy."

Ezt nem igazán értem..Kifejtenéd?

2015. dec. 28. 19:25
 20/23 anonim ***** válasza:
62%

Nem érted a szarkazmust?


Idelök egy nevet, hogy itt meg ott volt egy kutatás, de forrást nem jelöl meg. Ha a másik válaszolónak ez hiteles, akkor idióta.

2015. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!