Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akinek minimum 2 testvére...

Akinek minimum 2 testvére van! Ti gyerekként nem közösítettétek ki az egyik testvéreteket? Volt kedvenc testvéretek?

Figyelt kérdés
Nekem csak 1 testvérem van, nálunk ilyen nem áll fent, de akinek több testvére van, annál hogy van ez? Volt olyan testvéretek, akit gyerekként kiközösítettetek, és volt, akivel jobb kapcsolatotok volt? Létezik olyan, hogy a tesvérek egyformán szeretitek egymást? A korkülönbség ezt mennyiben befolyásolja?
2016. febr. 4. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Sokat számít a korkülönbség.


Nem mindegy,hogy veled majdnem egyidős a testvére,vagy 10 évvel idősebb/fiatalabb.


Teljesen más egy olyan testvérkapcsolat,akivel együtt nőttél fel,mint egy olyannal,aki még szinte kisbaba volt,mikor te már majdnem felnőtt.

2016. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Egy 3 és egy 9 évvel fiatalabb hugom van, mindhárman felnőttünk már. Eleinte a nagyobbik hugommal bandáztunk, játszottunk, a "kicsi", nos, ő "kicsi" volt, maradt...aztán olyan 4-10-13, 5-11-14 évesen voltunk már úgy jobban el együtt. Mondhatjuk, hogy kiközösítettük, de igazából a korkülönbség miatt más volt a viszonyunk, mint a nagyobbik hugommal, akivel jobban egyenrangú volt, a fiatalabb hugomat inkább kényeztettük, babusgattuk, ajnároztuk. Aztán mikor elmentem 18 évesen érettségi után egy másik városba továbbtanulni, akkor a két hugom is közelebb került egymáshoz, a mai napig bizalmasabb köztük a viszony, amit nem bánok, sőt örülök, hogy valahol egymásra találtak.


Szerintem fentebbiekből kifolyólag a korkülönbség befolyásoló, de idővel úgyis mindenki felnő, és akkor megváltozhat a viszony is, térben, időben, ahogy eltávolodik az ember a másiktól, egyre inkább az szabja meg a viszonyt, mennyit fektetnek bele a felek, akárcsak bármilyen másik kapcsolatnál. Illetve, a testvérem a testvérem is marad...mégha egy jó ideig nem is találkozunk bármi miatt is, számíthatunk egymásra! :)

2016. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Hárman vagyunk lányok. Én vagyok a legidősebb, aztán 2 év, aztán 15 hónap a korkülönbség. Anyám hallott a "középső gyerek szindrómáról", és gyakorlatilag úgy "nevelt" minket, hogy bármit csináltunk, közbekiabált, hogy 'úristen, nehogy ettől középső gyerek szindróma legyen". Emiatt tökre kényeztette középső tesómat, kivételezett is vele, így aztán vagy ettől, vagy nem, de már a kezdetektől sokkal jobban kijöttünk kisebbik húgommal. És ez így is maradt végig.

Szóval igen, kiközösítettük, de igazából nem tudatosan. Felnőtt korunkra se lett jobb a kapcsolat, sőt. A mai napig úgy viselkedik középső húgom, mintha egyke lenne.

29N

2016. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
56%

En meg gyerek vagyok a legkissebb van 1 noverem es 1 batyam ok mindig kikozositettek engem hogy en vagyok a "kiskedvencke" .

Meg neha kikozositenek de most en a legjobban a noveremmel vagyok jobba ikrek vagyunk a korkulombseg 13 perc a batyammal 3 ev van

2016. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
3 (fél)testvérem van, mindhárman több, mint 10 évvel idősebbek nálam. Nem is kiközösítettek, konkrétan nem vettek rólam tudomást. Már harmincas voltam, amikor anyagilag kicsit megszaladtak a dolgaim, akkor hirtelen mindhárom megtalált, én örültem nekik, kölcsönkértek mindhárman, adtam, egyik se adta vissza, de még azóta megint mintha nem is léteznék. Imádom őket...
2016. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nem tudom miaz a középső testvér szindróma de gondolom azt jelenti hogy a azülők megfeledkeznek a középső gyerekről. A 15 hónap korkülönbség sztem nagyon extrém egyszerre két babával akiket etetni öltöztetni pelenkázni kell :) Nagy korkülönbségnél sztem nem testcéri kapcsolat inkább olyan 3. szülő szerep lesz belőle :)
2016. febr. 4. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
a hugom 6, az öcsém 15 évvel fiatalabb nálam. Az öcsémet anyám nagyon elkényeztette kisgyerekként, sokkal több figyelmet kapott, mint mi, emiatt igen, volt hogy kiközösítettük, mert megszokta, hogy hisztivel bármit elér, megkaphat, csak éppen ez anyánknál bejött, nálunk nem. Persze ilyenkor mindig ment az árulkodás, és amikor szülői nyomásra mégiscsak engedni kellett, neki, akkor kajánul vigyorgott, tudta, bármit megtehet. Azóta sem túl jó a kapcsolatunk.
2016. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy húgom, és egy bátyám van. Szerintem mi ilyen tökéletes testvérhármas vagyunk, ugyanis soha nem közösítettünk ki senkit. Mindkettejükkel elvagyok. Húgommal azért, mert lányos témák vele vannak meg, illetve nagy az összhang, hasonlítunk :) Bátyám idősebb, vele komolyabb témákról is lehet beszélgetni, meg vele azért szeretek pont, mert másmilyen gondolkodásmóddal figyeli meg ugyanazokat a dolgokat, mint én :) Egymással is elvannak, pedig kettőjük között már 6 év van. Persze ez már inkább dédelgetősebb viszony. :)
2016. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem 3 fél tesóm van! Az egyik akit nagyon nagyon imádok (az egyik hugom) az öcsémmel viszont álandoan csesztetjuk egymást a másik hugommat viszont nem annyira szeretem egyszerűen valahogy borzasztonak érzem iritál ha ő is ott van ahol én és azt csinálja amit én ő egy ki mondott a ne egy hp tipus öt nem szeretem vagyis valamelyire de nem igazán(ő nem velünk lakik ő apámmal) De a kisebbik hugommat viszont Imádom ő a mindenen ővele játszok ha kell meg stb....
2016. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mi hárman vagyunk tesók,lányok. 27;25,22évesek vagyunk én vagyok a középső. A nővérem és a húgom nem mindig jönnek ki jól egymással de ez is inkább régebben volt mikor még soknak számított az az 5év korkülőnbség. Én mindkettővel nagyon jó viszonyt ápolok ahogy idősödünk egyre jobb. Számit a korkůlönbség. De mikor kisebbek voltunk volt olyan,h a nővérem meg én összefogtunk a hugunk ellen ,meg én és a hűgom a nővérem ellen és forditva:D
2016. febr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!