Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A nővérem külföldön lakik, de a hétvégén hazalátogat. Ez még nem is lenne baj, de nem egyedül jön, hanem hozza 3 barátnőjét is. 3 szobás lakásunk van, így csak úgy fognak elférni, ha az én szobámban is alszik valaki, így nekem el kell mennem otthonról az 50 km-re lakó nagymamámhoz. Viszont nekem szombaton lesz a nyelvvizsgám, amire hónapok óta készülök. Szerettem volna inkább otthon lenni, tanulni, de így most majd kelhetek kora hajnalban, hogy a világ végéről bebuszozzak a városba (ahol a nyelvvizsga lesz, és ahol egyébként lakunk is), mert persze a nővérem az autónkra is igényt tart, azzal akarja ide-oda fuvarozni a haverjait. Plusz az is nagyon idegesítő, hogy a szüleim és a tesóm engem meg sem kérdeztek, hogy nem-e bánnám, hogy igénybe veszik a szobámat, hanem konkrétan tényként közölték velem, hogy húzzak el. Hiába mondtam nekik, hogy nekem fontos lenne most a vizsgára készülnöm, és kipihennem magam, vagy legalább a kocsit adják oda. Próbáltam beszélni velük, de egyik fülükön be, a másikon ki. Mindig is a nővérem volt a kis kedvencük, pedig amúgy sz*rik ránk, van hogy hetekig nem is jelentkezik Skype-on, és ha mi hívjuk, akkor sem veszi fel. Ennek ellenére elvárja, ha nagyritkán hazajön, hogy minden úgy legyen ahogy akarja, és mindenki körülötte ugráljon, és a szüleim így is tesznek. Most is pl. a barátai simán kivehetnének valahol egy szobát erre a 2 estére, és akkor én is maradhatnék otthon. Persze erről hallani sem akarnak. Próbálom meggyőzni őket, hogy legalább pénteken hadd maradjak otthon, de hajthatatlanok, nővérem szava a szent. Ti mit tennétek a helyemben???

2016. febr. 2. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Hülye-e vagyol?


100%,hogy nem mennék el otthonról miattuk,főleg,hogy gondolom külföldön élőként röhögve telne szállodai szobára nekik!

2016. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Én mennék a nagymamához. Igazad van, de most mi értelme lenne nekiállni feszültséget generálni, csak elvonja a figyelmedet a vizsgáról, neked arra kell koncentrálnod.


A mamádnál legalább nyugiban tudsz hangolódni a vizsgára, otthon biztos nem lesz csend a vendégek miatt.


Persze kényelmetlen, hogy 50 km-t utazol a vizsgára, de ez még kibírható, az eredmény nem ezen fog múlni, csak jól tervezd meg a beutazást.


Aztán pedig lécelj le, amint lehet. De ehhez kellenek a jó eredmények és vizsgák, úgyhogy ez motiváljon.

2016. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 acelsziv ***** válasza:
19%

Menj el, de előtte zárd kulcsra a szobádat.

Amúgy igazán szemét szüleid vannak. Nem tudsz ott aludni valamelyik barátnődnél?

2016. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre már én is gondoltam, hogy bezárom, de a nővérem tutira kiverné a hisztit, és anyuék mellé állnának, én lennék a szar, szemét. Hát pont ezen vagyok kiakadva én is, hogy külföldön dolgoznak, de nincs annyi pénzük, hogy egy panzióba menjenek?? Na ne már....ha pedig tényleg így van, akkor minek verik magukat a külföldi melóra, hiszen még csak nem is fizetnek jól. Csak pár hónapja lakunk ebben a városban, így nincsenek még itt olyan barátnőim, akiknél ottalhatnék. Ma még egyszer megpróbálok a szüleimmel beszélni, ha hazajöttek, de nem adok sok esélyt a dolognak... :( (a nővéremmel esélytelen a kommunikáció, nem is válaszol az üzeneteimre)
2016. febr. 2. 15:21
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
A szobakba nem lehet nehany matracot letenni? Vagy ez csak nalunk mukodik?:)
2016. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

1, Gondolom a szuleide a lakás, így majd ők eldontik, kit szallasolnak el.

2, Ha a gyerekem bezarna a szobáját, amikor tudja, hogy szükség van rá, a vendeglatas után leszerelnem az ajtaját.

3, Attól, hogy valaki külföldön dolgozik, többnyire nem lesz milliomos, hiszen ott a megélhetés költségei is magasabbak.

2016. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"A szobakba nem lehet nehany matracot letenni? Vagy ez csak nalunk mukodik?"

Na igen, ezt is mondtam anyáméknak, de erre is csak annyit mondtak: jóhogy nem már a földön fognak aludni, mikor ott az ágy a szobámban....

"

Attól, hogy valaki külföldön dolgozik, többnyire nem lesz milliomos, hiszen ott a megélhetés költségei is magasabbak"

Ne úgy képzeld el a nővéremet és barátnőit, mint minimálbéres mosogatók/takarítók. Mind jól beszélik a nyelvet, irodavezetők, HR-esek, szóval bőven megkeresik a 2000 eurót.

2016. febr. 2. 16:32
 8/11 A kérdező kommentje:

"Gondolom a szuleide a lakás, így majd ők eldontik, kit szallasolnak el. "

Albérletben lakunk, amit 3-an fizetünk, mert én diákmunkázom is a suli mellett. Szóval igazából egyikünké sem.

2016. febr. 2. 16:35
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Így ismeretlenül is felrúgnám a köcsög nővéredet, kérdező. Ahogy írta előttem valaki, bezárnám az ajtót, sőt a kocsikulcsot is magammal vinném, a telefonomat pedig kikapcsolnám, hogy véletlenül se kereshessenek rajta. Milyen tetves egy család ez? Pfejj.
2016. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 acelsziv ***** válasza:
94%
Magyarán, mivel te is fizetsz így semmi joguk nincs elküldeni onnan.
2016. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!