Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagy a baj. Csúnyán összeveszt...

Nagy a baj. Csúnyán összevesztünk a testvéremmel, egy héten belül már második alkalommal, eddig rendben volt minden, az inditék sem nagyon tiszta, fogalmam sincs, hogy mi volna a helyes. Help!? 24 F

Figyelt kérdés

A történet konkrétabban:


Egy albérletet lakunk ketten öcsémmel (ő 23 éves), tavaly augusztus óta. A dolog úgy fest, hogy angliában voltam kint egy évet, majd hazatértem, hogy egyetemen tanulhassak. A lakhatási rész úgy fest, hogy szorgalmi időszakban a hétköznapokat kollégiumban töltöm, viszont a hétvégéket itt, öcsém albérletében. A költségeket is ennek fényében számoltuk el. A lényeg itt következik: december és január vége között ugye 2 hónap szorgalmi időszak volt, azaz 2 hónapig itthon kellett ülnöm és tanulnom, igy öcsém kijelentette, hogy egy picikét többet kellene fizetni, mondom neki: természetes, mivel egész hónapban itt vagyok, meg a téli szezonban a rezsi is nagyobb stb. Most volt egy szabad hetem a 2 szemeszter kezdete és a vizsgaidőszak lezárta között, gondoltam pihenéssel töltöm. Tesómról tudni kell, hogy hétfőtől szombatig dolgozik kora reggeltől este 6-ig, ráadásul talált egy lányt is, igy alig van itthon.


VISZONT.


Amikor az elmúlt 4 napból pár órára itthon volt, pld. szerdán, akkor összevesztünk.

Akkor az inditék az volt, hogy kértem tőle, hogy vegye már le a büdös zoknit, mert beteliti vele az egész szobát (szobán is osztozunk). Mint ha meg se hallotta volna, 3-ik alkalommal már kicsit erősebben mondtam neki, hogy vegye le a zokniját. Jó tudom, hogy ez piti de várd ki.

2 nap tartózkodás, haragszerü hangulat, hazajön, 1 óra szöszmötölés, itthon se alszik a csajánál van.


Ma viszont küldött reggel egy sms-t, hogy ennyit kellene fizetni, mikor pedig hazajött egyenesen kérte tőlem az összeget, mire közöltem vele, hogy sajnos csak jövő héten tudom neki odaadni. Erre ő mindenféle "cigánykodásnak" meg még sok másnak is lehordott, elkezdett flegmázni meg sértegetni. Felkaptam a vizet, és a józan logika útján próbáltam neki megmagyarázni, hogy csak azért adom oda jövő héten a pénzt, mert az árvaságit is csak 8-a táján kapom (félárvák vagyunk).

De mindhiába, mert egyre csak fújta. Mire megkérdeztem, hogy ezt most akkor azért csinálja, mert a pénzt itt és most nem tudom neki odaadni, vagy..? Erre ő: a stilusod miatt. Itt elszabadult a pokol, mert ezt nem tartom józan indoknak. Jelzem: átbaszni még senkit nem basztam át, főleg nem az öcsémet, sem pénzzel, sem semmivel. Szarrágónak nevezett, hogy angliából hazajöttem és egy mozit sem tudtam kifizetni neki (szerencsétlen eset), viszont volt olyan is hogy 75 fonttért hoztam neki 3 random Abercrombie pólót, de úgy útálok felhozni ilyeneket... Tényleg olyan rosszúl lettem idegileg, hogy a fejéhez vágtam olyanokat is (szavak értelmében), hogy már értem miért hagyta el a volt nője, mire ő fizikailag konkrétan megfenyegetett, hogy beveri ököllel a fejemet (nem vicc ő az izom én az ész, kb. igy lehet ezt elképzelni), meg hogy nincs bennem érzés stb, erre azt mondta, hogy egy arrogáns szar vagyok gondolkozzak el magamon.


Kár is folytatni innen nem birom felidézni, sokkal intenzivebb és súlyosabb volt ez a balhé a fent emlitett soroknál.


Kérdeztem tőle, hogy ha nem szeretné, hogy itt legyek (ami nekem jó [ volt ] [ eddig ]), akkor mondja, és holnaptól keresek új helyet.


Nem mond semmit. Mióta megvan az új barátnője, és alig jár haza, (1.5 hete) csak tőmondatokban tudok vele beszélni, akkor is semmi értelmeset, és ha balhé van, akkor az csúnyán elfajul. nem akarok egy harmadik veszekedést is, mert ez is majdnem fizikaivá fajult, én meg tudom róla, ha bennem kárt tesz akkor hajlandó vagyok átmenni pszichoba és olyat teszek amit józan ember nem tenne.


Tényleg nem ártottam neki soha semmivel, nem generáltam olyan helyzeteket, el vagyok a kis világomban, informatikusnak tanulok és szeretem ha harmónia vesz körül, de ha igy rám törnek, főleg a tesóm akivel semmi gondom sem volt, mindig korrekten viselkedtem vele és ő is viszont.


Fogalmam sincs, hogy miből fakad ez az egész.

Tán az bántja, hogy "számára" túl hosszú ideje nem csinálok látszólag semmit? (2 hónap idegőrlő vizsgaiidőszak + egy hét szabit gondolok ezalatt, ahol tanultam de nem güriztem mint ő)

Vagy az, hogy tök más világ vagyunk? Engem ez sosem zavart.

Sosem provokáltam, önszántamból nem mondok rosszat meg amúgy se, csak ha szúrkálnak ami érthető.


Akkor a pénz miatt? Én adós még senkivel szemben nem voltam, főleg öcsémmel szemben. Ha kért valamit, akkor én ott voltam és vice versa.


Azért irok ide, mert a fentiek tükrében még mindig nem tudom:


Valamit rosszul csinálok? Vagy csak kitölti rajtam a frusztrációját? Esetleg a mentalitásbeli különbségekből fakadóan nem tudunk elemi dolgokat megbeszélni? Még jöhetne több kérdés, bár szerintem elég hosszan fogalmaztam meg ezt ahhoz, hogy a legtöbben el se olvassák.



2016. febr. 5. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha eddig semmi problémátok nem volt egymással, szerintem most se veled van igazából gondja, hanem a munkahelyén-barátnőjével, bárhol máshol, csak rajtad vezeti le a feszültséget mert te vagy kéznél... nem tudom elképzelni, hogy egy alapjaiban normális testvéri kapcsolatban valaki tényleg a testvére miatt csináljon ekkora balhét... csak valami gondja van, felkapta a vizet valami kis dologra, utána meg te is odamondtál neki és elfajultak a dolgok...

vagy a barátnő nem lehet e háttérben? hogy valami miatt ő uszítja ellened?

2016. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az uszitás szóba se jöhet, elképzelhetetlennek tartom.

Tegnap telefonon kértem némi tanácsot édesanyámtól aki azt mondta, hogy aludjak egy-két napot a dologra, és döntsem el, hogy mi legyen. Illetve felhivta tesomat, majd engem is utána, és mondta, hogy tesóm azt panaszolta el neki, hogy egoista vagyok meg hogy ez ilyen felgyülemlett dolog volt részéről, hogy visszamenőleg nem viselkedtem vele úgy ahogy kellett.


De ha velem gond van, akkor mi lehet az? Vizsgaidőszakban kicsit ingerült voltam, főleg januárban, nem igazán lehetett hozzám szólni, az egy dolog. De ő olyanokat vágott a fejemhez, hogy trehány vagyok, nem csinálok semmit, tehát olyanokkal érvelt nekem, amiknek ő ellentmond, mert pl a minap belevágta a haját a kádba, és a szőr 1 teljes napig ott állt meg ilyenek. Úgyhogy kicsit igazságtalannak érzem ezt.


Mindenesetre megpróbálom józan ésszel kezelni ezt a helyzetet, az albérletet nem szivesen hagynám el ami azt illeti, mert az egyetemen fárasztó egy hét és hétvégén jól esik, ha ki tudom pihenni magamat, + van privát szféra is egy kicsit.


Arra gondoltam, hogy talán jó megoldás lenne a jövőbeli konfliktusok elkerülésére az, hogy blokkolom a kommunikációt és csak egy minimális tartózkodó-óvakodó viselkedést veszek fel vele szemben, mignem úgy látom, hogy javul a helyzet.

2016. febr. 6. 04:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként full önellátásból és saját pénzen élek, az első szemesztert az angliai melóból félretett pénzzel húztam ki, a következő időszakot szoctám + árvasági + diákhitel kombóval gondoltam, mig egy a picikét távolabbi jövőben gyakornoki melóval. Csak azért hozom ezt fel, mert nem lenne olyan egyszerü másik albérletbe menni, főleg úgy hogy havonta a kolit is fizetem. Persze édesanyám azt monda, hogy akár a koliban is lakhatnék folyamatosan, de ez nem hiszem hogy lehetséges, az nekem sok lenne. Szóval én mindenképpen szeretnék valami pozitiv kimenetelt, de muszáj leszek változtatni pár dolgon vagy legalább is megszüntetni a támadási felületeket.
2016. febr. 6. 05:03
 4/9 anonim ***** válasza:

"ha bennem kárt tesz akkor hajlandó vagyok átmenni pszichoba és olyat teszek amit józan ember nem tenne."


Akkor talán mégsem áll az a megállapításod, hogy Ő az izom, Te meg az ész... Ezt nem kötözködés miatt írom, hanem azért, mert talán mégsem jól látod magadat...



... viszont a hétvégéket itt, öcsém albérletében. A költségeket is ennek fényében számoltuk el." majd írod, hogy amikor sokat kellett tanulnod, akkor szinte állandóan ott voltál. Csak épp azt nem írtad, hogy abban az időszakban mennyit fizettél? Mert arra az időszakra minimum a fele-fele dukálna.


"és egy mozit sem tudtam kifizetni neki (szerencsétlen eset)" - erről mondjuk nem írsz egy szót sem, hogy ez mi volt. Azzal meg nem "dicsekednék", hogy 1 év alatt hoztam neki 3 pólót... Az sem derül ki, hogy pl. az Angliában kint töltött 1 év alatt meghívtad-e az öcsédet ki, hozzád?


Aztán, amit én így kívülről látok: Te hazajöttél és az Ő albérletébe mész hétvégéken. Ő megszokta, hogy egyedül van és Te belemész az Ő privát szférájába, és még Te mondod meg neki, hogy vegye le a büdös zokniját :D Azt persze nem tudjuk, hogy mindezt milyen stílusban- mert ugye a stílust kifogásolta.


Végezetül van 2 fiú ismerősöm, akik tök normálisak voltak, kimentek külföldre dolgozni, s amikor hazajönnek, úgy feszítenek - már a járásukban is- hogy rossz rájuk nézni (utálom a beképzelt embereket). Lehet, hogy nem is veszed észre, de Te is hasonló cipőben jársz (magasabb rendűnek érzed magad az öcsédnél).

Hát ennyi :-)

2016. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na és a lényeg lemaradt (előző vagyok)

Ha Téged ez bánt, akkor üljetek le, kérdezd meg az öcsédet, mi bántja benned? fogadd el, amit mond, mert mégiscsak "nála" laksz, és HIGGADTAN beszéljétek meg a folytatást, hogyan tovább, mennyi pénzt szeretne, hogyan gondolta stb.

Ha Te vagy az "ész", akkor legyen eszed :D Bocs :D

2016. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond, de tényleg nem hiszem hogy a pénz miatt lenne a gond. Eddig mindig odaadtam neki amennyit kért. Elvileg a stilusommal van baja, de hát én ugyanigy viselkedtem hónapokkal ezelőtt is.
2016. febr. 7. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:

De ne azt hajtogasd, hogy Te ugyanígy viselkedtél (ez egy merev álláspont), hanem kérdezd meg tőle konkrétan mivel van baja - a stílusodon belül. És próbálj meg odafigyelni, változtatni rajta - már ha fontos a tesód.

Akárhogy nézem, mégiscsak Te vagy az Ő albérletében.

Lehet, hogy az a tanulós "szorgalmi időszak" túl sok volt neki belőled :D

És komolyan mondom - nem bántásból - hogy az a 2 külföldön dolgozó ismerősöm se veszi észre, hogy mekkora mellénnyel járnak itthon. Ráadásul az egyik egy szerény, helyes fiú volt - hát, hogy mi lett belőle!... :D

2016. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jol ertem az o alberlete, ahol te tobbet/kevesebbet ott vagy penz elleneben. Van baratnoje, de soha nincs otthon. Lehet azert nincs mert te ott vagy, ha odaviszi a baratnojet akkor "zavarnad" a legkort, igy inkabb o megy el. En erre gondoltam amikor vegigolvastam.
2016. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 és #8:


Hát azt mondta, hogy nagyon egoista vagyok

+ arrogáns is. Pedig ha volt valami amit eddig meg kellett oldani, akkor azt mindig normálisan intéztük. Nem hinném, hogy ennyire igy viselkedtem volna, hisz az a kolis lakótársaknál is nézeteltérésekhez vezetett volna. Mióta összejött ezzel az új lánnyal, azóta komplett átfordult vele a világ, és vele a mi testvéri viszonyunk is. Semmit nem mond, nem alszik itthon, amikor itthon volt akkor balhé volt vagy nem is beszélgettünk. De akkor a #8-as válaszban lehet még valami, és a #7-es végében is, a nagy mellénnyel kapcsolatosan.. :\

2016. febr. 8. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!