Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Más is van, aki úgy érzi/érezt...

Más is van, aki úgy érzi/érezte hogy a testvére a harmadik szülője? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Van itt,olyan akinek később változott a helyzet,"jobb viszonya" lett vele?Vagy szinte megszakadt a kapcsolat?
2016. márc. 30. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Nekem ilyen volt a bátyám. 4 évvel idősebb nálam. Középiskolába ugyan oda jártam ahová ő. Soha nem voltam rossz tanuló, inkább erős közepes. Míg a bátyám kitűnő volt. Minden féléves bizonyítványnál veszekedett velem. A matek miért csak 4-es miért nem 5. Fizikából miért vagyok 3-as csak szégyent hozok a családra. Sokszor a bizonyítványomat féltem megmutatni a testvéremnek. A szüleim elfogadták, látták hogy tanulok de ennyire voltam képes. Folyamatosan terrorizált a testvérem. Miért 11.-ben csinálom meg a nyelvvizsgát mikor neki már 10.-ben volt. Érettségi előtti időszakot azt hittem nem is élem túl lelkileg annyira tönkre tett. Mindig azt mondogatta, hogy egy senki vagyok, még érettségim sem lesz, egy WC takarító leszek, vagy a szemetet fogom szedni, külföldre sem vesznek fel az egyetemre. Kitűnő érettségim lett. Felvettek Olaszországba egyetemre, évente 1X jöttem haza a nyári időszakba. 2 év után megkérdezte a bátyám, hogy miért mentem olyan messzire tanulni miért nem egy közeli egyetemre. Mondtam, hogy miatta mentem el. Ő meg csak pislogott, hogy miért mondom ezt. Szembesítettem vele, hogy a középiskolai évem az ő hibája miatt szenvedés volt. Bocsánatot kért, bár elfogadtam a bocsánatkérését de soha nem lesz olyan a kapcsolatunk mint volt. Elvégeztem az egyetemet Olaszországba, még 1,5 évet dolgoztam ott. Addig megcsináltam egy Olasz és egy angol felsőfokú nyelvvizsgát. Haza költöztem Magyarországra még 1 évet dolgoztam ott, amíg intéztem a vízum kérvényezését, a papírokat, hogy Ausztráliába költözhessek. Az 1 év alatt egyszer találkoztam a bátyámmal december 25.-én amikor átjött a szüleimhez. Én azon a napon este indultam Ausztráliába. Nem is tudott róla, hogy elmegyek de nem is nagyon érdekelte. 10 éve élek Ausztráliában a 10 év alatt jó ha 2X beszéltem vele interneten keresztül. Azóta 4X voltam otthon 1-1 hónapra akkor sem találkoztunk, interneten sem tartjuk a kapcsolatot. Felköszöntjük egymást névnapon, születésnapon ugyan úgy írunk egymás ünőfalára mint bárki másnak. Nagyon megromlott a kapcsolatunk, nem is bánom. A húgommal is ugyan ezeket végig csinálta az iskolai évek alatt. Húgom sem tartja vele a kapcsolatot.
2016. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Azért kíváncsi lennék rá, hogy erős közepes tanulóként milyen lett volna az érettségid, és hol tartanál most, ha a bátyád nem hajt folyamatosan...
2016. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha a bátyám másabb lett volna, vagy én elfogadtam volna azt, hogy ő olyan amilyen. És nem az lett volna a célom, hogy minél messzebb kerüljek tőle. Akkor valószínűleg még ma is Magyarországon élnék, lenne egy tanári diplomám és egy kisváros iskolában tanítanék. Ezzel ellentétben, 4 nyelven beszélek 3-at anyanyelvi szinten, 1-et társalgási szinten. 2 diplomám van. Boldog vagyok, hogy ott lehetek ahol megbecsülik a munkámat, nincs aki terrorizálna.

Ha valamit megköszönnék a tesómnak, talán azt köszönhetném meg, hogy tönkretette a tinédzser koromat. Eltávolított a szüleimtől, mivel az volt a célom, hogy a bátyámtól minél távolabb kerüljek így a szüleimtől is eltávolodtam illetve a húgomtól.

2016. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Vagyis összességében jót tett veled a bátyád. Akkor mi a gond?
2016. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem nem tett jót velem a bátyám. De ez nem is lényeg, nem fogok itt idegenekkel vitatkozni. Nem is lenne értelme mert úgy látom, te nem érted meg azt amit írtam.
2016. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1-es én megértelek.
2016. márc. 30. 22:14
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Valakinek muszáj nevelni, ha már sok szülő képtelen normálisan. Egy gyereknek az a dolga, hogy tanuljon. Közepesnek lenni elég nagy szégyen. Amelyik szülő ezt elnézi, az biztos a tv-nek, internetnek csinált gyereket. Én megköszönném a testvéremnek, ha törődne velem a szülő helyett is.
2016. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

" Közepesnek lenni elég nagy szégyen."


Akkor feltételezem felsővezető vagy.

2016. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Középiskolában szégyen a közepes. Nem kell ehhez felsővezetőnek lenni.
2016. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Annak szégyen, aki tudna jobbat is. Egyeske tudott volna, a bátyjának köszönheti, hogy jó körülmények között él, megbecsülik, nyelveket beszél. Hülyeség, hogy huszonakárhány évesen a bátyja elől menekült a világ túlsó végére - ennyi idős fejjel ez már saját döntés, fölösleges mást okolni érte, amit köszönhet neki, azt meg letagadni, bagatellizálni. Szánalmas...
2016. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!