Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elköltözhetek anyámtól? Többi...

Papla kérdése:

Elköltözhetek anyámtól? Többi leírásban

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, anyámmal meg nevelőapámmal élek. el lettem rángatva az anyai házból ahol testvéreim laknak( 26, 29 éves) csak hogy itt lakjak. tehát lényegében kényszerből lakok itt azzal az indokkal hogy anyám mellett van a helyem. mind a kettő testvérem azt szeretné hogy velük lakjak, és hajlandóak támogatni anyagiakban. Az lenne a kérdés lényege hogy elköltözhetek anyámtól és nevelőapámtól ? akit mellesleg rühellek és ő is engem. és ha igen, mi a folyamata?

2016. ápr. 10. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

hisztis tini vagy.

minden 1 éves azt hiszi, hogy utálják.

ezt most még úgysem érted meg, de később belátod.


amúgy meg: mi van???

el lettél rángatva az anyai házból, hogy anyád mellett legyél?

18 éves korodig köteles gondoskodni rólad, ha tetszik, ha nem. szóval nem mehetsz sehova, max intézetbe.

de ha nincs a történetben gyámügy vagy hasonló, és anyagi gondok sincsenek, akkor szerinted magához venne valaki valakit, akit rühell? gondolkozz már el egy kicsit.

ha rádszól, vagy kiabál néha, akkor is jó eséllyel csak a javadat akarja, hogy ne kallódj el! nyilván látja, hogy mihaszna, semmirekellő gyerek vagy, és próbál nevelni.

mégis mit keresne egy tini máshol, mint az anyja mellett?

nehéz lehet édesanyádnak elviselnie téged...

2016. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 andante válasza:
7%

Ne akarj már te a hisztizéseddel senki leki világába bele taposni! Anyádat is tönkre akarod tenni? A bátyáidnak sem lehet sok esze, ha a költözésre biztatnak!?

Egyébként gondolom, hogy ha otthon anyád mellet ennyi baj van veled, akkor a bátyáid is hamar rád fognak majd unni!?

2016. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
szerintem elköltözhetsz, de mivel még nem vagy nagykorú a testvéreidnek kellene bemennie a gyámhivatalhoz megkérdezni a pontos teendőket. Ha mindenki bevállalja akkor "törvénytelenül" is átköltözhetsz, pl. öcsém legjobb barátja kb. 12 éves korától nálunk lakott, a szülők bevállalták és azt nem tiltja a törvény, hogy egy iskolás gyerek a legjobb barátjánál, pláne a testvérénél, (a ti esetetekben) aludjon.
2016. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Hány hónap van még hátra a 18. szülinapodig? Onnantól oda költözöl, ahová csak akarsz. Előtte nem tudom, mit kell tenni, járj utána a gyámhivatalban. Egyébként hogy-hogy a testvéreid maradtak az anyai házban, és anyukád költözött?

Ha befejezted a középiskolát, mi a terved? Meddig tudnak a testvéreid támogatni?

2016. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

majd 30 éves felnött emberek mért akarnának veled lakni?

meg majd biztos rád költik a pénzüket mert ez minden vágyuk...

tipikus pénzéhes hisztis tini vagy

2016. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 Neked ez a hobbid, h itt bunkóskodj? Képzeld el, én is költöttem már pénzt az öcsémre, laktam is vele együtt, talán azért, mert nem vagyok egy ilyen pénzéhes barom, aki a saját testvérének sem hajlandó segíteni.
2016. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

te el vagy tévedve, utolsó!

nem ilyen egyszerű, hogy "laktam már vele", meg "költöttem már rá"!

Állandó állapotról van szó, azaz el kell tartani egy gyereket még éveken át, mindent fizetni utána, rezsit, sulit, ruházkodást, hobbiját, bulizást, stb.

Addig, ameddig van szülő, ez az ő dolga, felelőssége, kötelessége.

Nem utolsósorban azt a gyereket nevelni is kell, nem csak odavágni elé a pénzt. Ezt egy testvér a legritkább esetben tudja megtenni, főleg ha alig néhány évvel idősebb a kérdezőnél.

2016. ápr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 ha ezt anno mi ennyte túlkattogtuk volna, azt sem tudom, hogyan nőttünk volna fel. A testvérek mellesleg több mint 10 évvel idősebbek. Rezsi ugyanannyi lesz akár ott van a gyerek, akár nem, ruhát mi mindig kaptunk mindenhonnan, egyedül a kaja ami több pénz, de az sem annyira sok ha mondjuk otthonrol viszel kaját. Nyilván egy ilyen költségvetésnél nem lesz okostelefon, meg ilyenek, szerencsére régen eleve nem volt, tehát ilyenekre nem kellett költenünk.
2016. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!