Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 19 éves húgomat egyedül...

A 19 éves húgomat egyedül hagyhatom?

Figyelt kérdés

A húgom 2 éves volt, mikor édesanyánk elment, azóta nem beszéltünk vele és édesapánk nevelt fel.

Sajnos egy gyors lefolyású betegségben meghalt nem rég. Én külföldön élek, és hamarosan vissza kell menne (gyerek, munka, férj )

A húgom főiskolára jár, nem akar velem jönni,rokonaink nincsenek, vagy nem tartjuk velük a kapcsolatot.

Nagyon megviselte Edesapank halála. Igaz, hogy csak alig egy hónapja történt, de a húgom nem bírja feldolgozni ugyanúgy vásárol pl. élelmiszert mintha még élne apukánk (azokat a dolgokat veszi amiket ő szeretett és nem olyanokat amiket a húgom szeret)

Ha valamit hall, lát, történik mindig azt mondja ez apának (nem) tetszene, vagy apa most biztost ezt mondaná, apa ilyenkor már aludni, kelni szokott.

Félek egyedül hagyni, de itt sem maradhatok sokáig van 2 pici fiam otthon és a munkahelyemen sem tűrnek meg a hónapokig nem mennek be. Nem tudom mit tegyek, mert nem akar velem jönni.


2016. ápr. 14. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozik?Van jövedelme? Még tanul?Barátja van?

Egyébként én 22 voltam mikor apu is meghalt. Teljesen egyedül maradtam. Tesóm van elvileg, de gyakorlatban 5 éve nem is köszön... na csak azt akartam mondani, h nekem két év után is volt, hogy pont indultam valahovà, nem jutottam messzire sem a háztól és történt egy érdekes dolig apu "volt" fõnökével és HAZAindultam elmondani neki. :( Pedig már rengeteg idõ eltelt, de az agyam mégsem kapcsolt!

2016. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tanul, nem dolgozik. Anyagilag nem lenne problémája az örökség miatt és természetesen mindenben támogatnám amiben csak szükséges!!

Sok barátja van, de párja nincs. Nem tudom mit tegyek több mint 2 hónapja nem voltam otthon, d mégsem tudok elindulni, bár ő már többször mondta, hogy ideje lenne indulnod.

A férjem csak annyit mond, hogy ahogy érzem, mert otthon minden rendben van, ne aggódjak.

2016. ápr. 14. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minél előbb egyedül hagyod, annál gyorsabban áll talpra.

Persze, a napi kapcsolattartás nem árt, és ha látod, hogy romlik a helyzet, még mindig visszajöhetsz.

2016. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A napi rutinból lassan törlődnek az olyan apróságok, mint amit te is említesz. Tudom, mert volt benne részem. Még hónapokkal később is válogattam a joghurtok közül, mert nem mindegyiket szerette... Közben tudtam, hogy elment, de épp ezeknek az apró berögződött szokásoknak az elhagyása volt a legnehezebb.
2016. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy olyanokat mond, hogy ez apának (nem) tetszene, vagy apa most biztost ezt mondaná, apa ilyenkor már aludni, kelni szokott stb. ez normális. Ez a gyászmunka része.

A barátaira nem tud támaszkodni?

Szerintem menj vissza (pontosabban nincs is más választásod). Ettől még minden este beszélhettek skype-on. Erre szakíts időt, férjed biztos megérti.

2016. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A barátai vele idősek, régi és jelenlegi osztálytársak. Ugy vettem észre nemigazán tudjak kezelni a helyzetet ezért nemis nagyon keresik, talán nehéz nekik is, mert tapasztalatlanok.
2016. ápr. 14. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:

ez a gyászfolyamat nélküled is lezajlana

de kérdés mégis miből fog megélni

azért itt hagyni hogy pár hónap múlva utcán legyen nincs értelme

2016. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snorri ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj haza. Részben a munkád miatt, de legfőképpen a családod miatt. Nagyon hiányozhatsz a fiaidnak. A húgodnak szerintem jobb itthon, mert külföldön hirtelen az idegenben nehezebb lenne feldolgozni a történteket. Itt legalább megvan az élete. Beszélj vele minden este, biztosan szólni fog, vagy látod rajta, ha gond van. Eltarthat egy darabig mire feldolgozza, de szépen lassan sikerülni fog. Lehet jót is fog tenni neki az egyedüllét. Örülhet, hogy ilyen szerető testvére van.
2016. ápr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!