Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnám ezt elfogadtatni...

Hogy tudnám ezt elfogadtatni magammal?

Figyelt kérdés
Kezdem is az elejétől. Apum 4 és fél èvem meghalt. Az anyum talált magának egy társat rá 2 évére, és lett is közös gyerekük. Ezt jól fogadtam hogy kaptam magamnak egy kistesót nem zavart hogy csak féltesó. Anyának kb.2 hónap múlva gyereke fog születni és így már két féltesóm lesz. Eddig mèg örültem hogy juhé még egy kistesó lesz kivel babázni stb.. De mostanára már kezd bennem előtörni az a kèp hogy ők négyen boldogan élnek mèg meg nem halnak, és én fokozatosan ki leszek nyomva a "családból" és már csak úgy leszek.

2016. máj. 2. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A testvérek születése általában nagy felfordulást okoz, hidd el, anyád attól még szeret és törődik veled, de két kicsivel nagyon sok munka van.

2016. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
14 vagyok
2016. máj. 3. 20:10
 3/4 anonim válasza:
Szia! Két kicsi gyerek hihetetlen sok odafigyelést igényel. Hidd el, te is ugyanolyan teljes jogú tagja vagy a családnak, mint a testvéreid. Segíts anyukádnak, kapcsolódj be a testvéred körüli teendőkbe. Hidd el, anyukád díjjazni fogja!
2016. júl. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megbeszélték veled az új helyzetet? Mármint, hogy Te ugyanúgy a családhoz tartozol, hozzájuk, a kisebbeknek akkor is a nagy tesójuk leszel? Vagy csak eljött a szerda és közölték, hogy születik még egy tesó?

Én abszolút megértelek, hogy így érzel, bár nekem egy féltestvérem van. Viszont velem egyáltalán nem beszélték meg, hogy anyám férjhez megy, aztán terveznek gyerekeket. Szerdán így, csütörtökön már egy új helyzet volt. Én ebbe nagyon nehezen törődtem bele, nehezen tudtam elfogadni a helyzetet magamban. Kívülről nem látszott rajtam semmi. Én nagyon szeretem a féltesómat, de vhogy mégsem mutatjuk ki úgy egymás előtt, mint jó lenne.

Szóval, ha vagy olyan kapcsolatban anyukáddal, akkor vhogy neked kellene rávezetni őt, hogy ő mondja meg, hogy ugyanúgy hozzájuk tartozol.

Ha pedig azt tervezed, hogy továbbtanulás címen elköltözöl kollégiumban, akkor aztán nemcsak a családból leszel "kinyomva", hanem a tesók életéből is, nem is fognak ismerni. Úgy értem, ha mégis mennél, akkor ne miattuk menj másik városba tanulni, mert szerintem lassan ez is az eszedbe fog jutni.

2016. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!