Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Dadogok. Ez nagyon sok helyen...

Dadogok. Ez nagyon sok helyen hátráltat az életben. Hogyan tudnám ezt magammal elfogadtatni?

Figyelt kérdés
Nos például, megyek az utcán, éppen jégkrémet akarnék enni. Mennék oda a boltoshoz, de eszembe jut hogy mi van ha rám tör a dadogás és akkor beégnék.. Sokszor volt már ez velem. Mit tehetnék ellene?
2011. júl. 3. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sokat. Az én apám is dadog, egy keveset én is örököltem tőle. Ő amiatt, mert bal kézről át lett szoktatva a jobbra, és ez okoz ilyen tüneteket is. Lehet genetikai is, többnyire gondolom te is leggyakrabban idegenek előtt, vagy nem túl közeli barátaiddal csinálod. El lehet menni logopédushoz, ott kicsit tudnak rajta segíteni. Vagy ha te nem a "kezdetektől" dadogsz, akkor pszichológus.

De ne hátráltasson téged ez semmiben, csak egy betegség. Természetesen kellemetlen, de biztos sokan vannak akik úgy fogadnak el, ahogy vagy! :)

2011. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig csak a t és a d betűnél dadogtam, de most valahogy be beszéltem magamnak hogy mindenhol megakadok.. :S
2011. júl. 3. 23:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Király beszéde című filmet, segíteni fog.
2011. júl. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nem betegség! jól kezelhető. keresd meg Várhidi Ilona kineziológust 06 309618759, a 13. kerületben találod őt, a legjobb a szakmában, bátran ajánlom (igaz, látod nem tudom, hova valósi vagy) de ő mindenképp segít!
2011. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha főváros környéki vagy és van rá pénzed, lehet hogy tényleg megérné felkeresni azt, akit az előző kommentelő írt. Ki tudja, még az is lehet, hogy hamar segíteni tud :)

Ne dumáld be magadnak, egyáltalán nem gáz. Van már beszédhibás ismerősöm is, engem például egyáltalán nem zavar. Biztos nem vagyok ezzel így egyedül ;)

2011. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a fővárosban lakom sajnos.. Egyébként barátokkal, családtagokkal amikor beszélgetek, nem dadogok csak akkor ha valaki ismeretlenhez szólok, vagy kevésbé ismerthez :)
2011. júl. 5. 00:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint a legtöbb esetben. Hát újat nem tudok mondani, kitartás! :)
2011. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!