Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Túlságosan megváltozott....

Túlságosan megváltozott. Ilyenkor még lehet tenni valamit vagy már túl késő?

Figyelt kérdés

Lehet, hosszú lesz, előre is bocsánat.

Én egy 19 éves fiú vagyok, és Ukrajnában születtem és lakom is (valamint anya magyar, apa ukrán). 15 voltam, amikor anya meghalt, azóta apával és az öcsémmel élek. Magyarul és ukránul anyanyelvi szinten beszélek és suliban angolul és oroszul is tanulok. Állítólag anyáék sokat vitatkoztak azon, hogy érdemes-e magyarul tanulnom, mert úgysem venném sok hasznát sehol, mivel Ukrajnán belül a fővárosban lakunk, ezért max csak anyával tudtam volna beszélni ezen a nyelven. Végül megegyeztek abban, hogy anya sokat beszélt hozzám magyarul és sok dolgot tanított. Ettől függetlenül sokszor mondta, hogy nem muszáj, ha nem akarom, abba is hagyhatjuk, de mindig úgy voltam vele, hogy minél több nyelven tudok annál jobb. Legalább ha olyan dologról beszéltünk, hogy nem akartuk, hogy mások is értsék, akkor ezt a nyelvet használtuk. Öcsém viszont már nem tud magyarul (16 éves). Apa Oroszországban dolgozik, nap mint nap órákat utazik, többnyire csak hétvégén találkozunk, leszámítva, ha felkelek korábban, hogy beszéljek vele, vagy este későbbig vagyok fent.

Na de most jön a lényeg. Öcsémmel egyszerűen nem bírok. Múltkor is full részegen jött haza, mindemellett cigizik is. Még tegnap áthívta a barátait éjfélkor, apa direkt mondta nekik, hogy legyenek rá tekintettel és ne hangoskodjanak. Oké, úgy néztek filmet, hogy (állítólag) még ők is alig hallották, viszont olyan hangosan beszéltek, hogy zengett tőlük az egész ház. Szóltam nekik, hogy fejezzék már be, mások aludni akarnak, erre az arcomba röhögött és megütött. Megjegyzem senkitől sem látta ezt a viselkedést, se anya se apa nem viselkedett így soha.

Apa ezekről nem tud, mert azt hittem, egyedül is meg tudom oldani, de nem hallgat rám.


Bocs, ha volt benne valami hiba, nem haragszom, ha kijavítotok. Szóval csak tanácsot kérnék, hogy hogyan tudnék változtatni rajta. Régen nem volt ilyen, csak amióta elkezdett középiskolába járni.


18/f


2016. máj. 3. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj apáddal.

Ez nem a te hatásköröd,hanem az övé.

Az öcséd most kamaszodik,nagyjából mindenki ellenség ilyenkor aki nem ért vele valamiben egyet. Szóval ha te most nekiállnál "nevelni" az könnyen a kapcsolatotok kárára menne.

Ha apád szigorú akkor embert tud belőle faragni.

2016. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy darab hibát sem ejtettél, úgyhogy eleinte el sem akartam hinni a sztoridat (már a nyelvi részét), egy 100% magyar tizenéves nem tudna így fogalmazni és teljesen helyesen írni. Én azt gondolom, hogy apádnak el kellene mondanod, ami történt, nincs értelme, hogy titokban tartsd és öcséddel hadakozzatok. Megértem, hogy ledöbbentél a viselkedésén, főleg, hogy társaságban ütött meg. Apád helyre tudná rakni talán, annyira, hogy ez többet ne fordulhasson elő. Nem arra gondolok, hogy verje meg, csak, hogy beszélgessen el vele/veletek.
2016. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Egy idôutazó vagy! A kérdést úgy kezdted el kifejteni, hogy egy 19 éved fiú vagy és úgy fejezed be hogy 18/F
2016. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! :) Ami azt illeti apa nem nagyon szan rank sok idot es eddig mindig kerestem a megfelelo alkamat, hogy mikor szoljak neki errol. Csak attol felek, lehet hogy nem fog jol reagalni es ki tudja mit fog tenni. Eppen ezert probaltam lerendezni ezt a dolgot ocsem es magam kozott.


Igen, en is eszrevettem a hibat, ne haragudj :) 19 vagyok, csak veletlenul feleeirtam es nem tudtam mar kijavitani.

2016. máj. 3. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már kérdezted.
2016. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lerendezhetitek ketten is, de nem tudom, hogy ebben milyen segítséget vársz, ülj le az öcséddel és beszéld meg vele, ha nem megy, akkor úgyis kelleni fog hozzá az apátok is.
2016. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!