Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? A testvérem...

Mit tegyek? A testvérem elvette a naplómat és elolvasta

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, a testvérem 12 éves, szintén lány. Édesanyám beküldött a testvérem szobájába, hogy hozzak ki valamit onnan, és megtaláltam a dolgai közt a naplómat, amit 14 éves koromtól 17 éves koromig irtam. Visszavettem, s beleolvastam. Nem tudom, hogy mióta lehetett nála. Olyan dolgok vannak benne, amik csak rám tartoznak (eléggé intim dolgaim is vannak, meg fiúkkal kapcsolatos történetek). Olyan mérges vagyok rá...nem tudo megnyugodni, azóta csak sirok. Nem tudom, hogy találhatta meg, mert nagyon jól el volt téve
2016. máj. 7. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagy baj. Más dolgaiba kotorászni gusztustalan, méltatlan tett - ezt egy 12 évesnek tudnia kell. Próbálj meg kérni egy zárható fiókot, aminek a kulcsát el tudod rakni, hogy csak te férj hozzá. (a naplóírás nagyon jó dolog, önismeret és kifejezésgyakorlás, nagyon fontos.. ne hagyd abba, oldjátok meg, hogy csak te férj hozzá. Én is írtam, 15-től, még a szellemi élményeimről, irodalomról, olvasmányaimról, színházról ma is írok. Érzem a hasznát! 15 évesen kitaláltam egy titkosírást, azzal írtam egy ideig. Azóta a megoldókulcsot elvesztettem:D, de azért nagyjából tudom, mi volt. Amit leírunk, mélyebb élmény is, nem is felejtjük általában.. A nagy írók mind írtak naplót, olyan mint zenésznek a skálagyakorlat. Most kaptam meg antikváriumban Karinthy gyerekkori naplóját, csodálatos!(N)
2016. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én alapból egy zárkozott személy vagyok. Még a családba se nagyon beszélek magamról, az életemről. Élményeimet leirtam, azzal a céllal, hogy ha elfelejtem, hogy tudjam visszaolvasni. Errefel a testvérem mindent elolvasott
2016. máj. 7. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kicsi voltam, az egyik hazi kedvencem elpusztult es irtam neki egy "bucsulevelet" amiben leirtam, hogy mennyire hianyzik stb. Nyilvan az erzeseimet akartam kiadni ilyen modon..olyan 9 eves lehettem. A batyam (akinek en mit sem birtam) megtalalta es hangosan felolvasta!! Az ocsem is jelen volt, en meg csak bogtem..eleg megalazo vokt,en meg olyan kis erzekeny lelku voltam...aztan ovatosabban irogattam.Szoval teljesen megertem, hogy most mit erzel. Mivel idosebb vagy, tedd a helyere a kiscsajt. Ne hozd fel a naplot (rakd el 7 lakat ala)..de kozold vele, hogy esze agaba ne jusson a cuccaid kozott matatni. Ha felhozza valaha is, hogy "tudok am a naplodrol", vond meg a vallad es csinalj ugy mintha azt sem tudnad mirol beszel..-mivel gyanitom, meg rosszabbul erezned magad, ha az o szajabol hallanal idezeteket a naplodbol..szoval jobb nem konkretizalni amikor arra kered, hogy ne piszkalja a cuccaidat..
2016. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
26%
Szerintem öld meg -_-
2016. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Naaaa megölni azért mégsem kéne. :D Beszélgess el vele egy kicsit vagy ijessz rá egy kicsit,hisz te vagy az idősebb tedd helyre az eszét.
2016. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le vele beszélgetni, mondd el, hogy nagyon rosszul esett ez neked, és hogy mennyire csúnya dolog mások maágnéletébe beleturkálni, gondoljon bele, hogy fordított esetben ő hogyan érzett volna. Mosd meg a kis fejét, aztán meg szerintem kérdezd meg tőle, hogy van-e amiről beszélgetni akar, vagy vannak-e kérdései. Lehet, hogy pl keresi valamire a választ, és gondolta, hátha nálad megtalálja. Pl emlékszem, hogy én nagyon szívesen beleolvastam volna nővérem naplójába, hogy lássam, neki is vannak/voltak-e hasonló problémái kétségei stb. mint nekem. De én nem olvastam bele, mert én is naplót írok, és tudom, hogy fordítot esetben kibelezném az illetőt :P Nekem egyébként később nővérem maga adta oda a naplóját, hogy olvassam el nyugodtan.
2016. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Szegény :( együttérzek veled. Várd meg amig lehiggadsz, nehogy mérgedben nagyobb kárt tegyél a tesódban, majd kérd őt számon és ha esetleg gúnyolódik vagy felesel zsarold meg valamivel. Viztosan neki is van egy gyenge pontja. Intézd el, hogy többet ne merjen matatni a szobádban.
2016. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a reakciódat, ez nagyon nem volt szép dolog a testvéredtől. Alap dolog, hogy más intim dolgaiba nyúlunk bele. Az az ember pedig, aki ezt mégis megteszi, az nem rendelkezik túl nagy intelligenciával. Tekintve, hogy még csak 12 éves, szóval még nagyon gyerekes, így nem fogja fel, hogy ő mit érezne, ha más beleturkálna a magánéletébe, és hogy ezt nem kéne.

Ez tényleg elég szemét dolog és kiakasztó, ha tudod, hogy valaki "beleturkál" a magánéleted annak a részébe, amiről nem akartad, hogy tudjon. Sajnos velem is előfordult ez, csak azzal a különbséggel, hogy nekem a nővérem olvasta el a naplómat, aki ráadásul nem elég, hogy "jogtalanul" beleolvasott a naplómba, de még jól a szemembe is röhögött, mert rengeteg intim dolog volt benne, fiúkról és az érzéseimről, amikről tudomást szerzett és még cukkolt is vele.

Na, ez a szemét dolog. 19 évesen már kéne annyi esze legyen a nővéremnek, hogy nem illik beleolvasni másnak a naplójába. Kiakadtam én is rajta és sírtam, de azóta lehiggadtam. Az ő értelmi szintjét minősíti, hogy képes volt beleolvasni a naplómba, és még vissza is élt az ott megtudott információkkal. Ezt meg is mondtam neki, és már nem érdekel, csak nevetek rajta.


Szerintem te se stresszelj ezen annyira, ő még nagyon gyerek, és ne aggódj, később úgyis elfelejti majd. Azt javaslom, hogy ezután olyan szekrénybe rakd el a naplót, amit csak te tudsz kinyitni. Ha később rajtakapnád, hogy a naplód után kutat újra, mond meg neki, hogy nagyon nem szép dolog, hogy olyan dolgokba "nyúl bele", amihez semmi köze. Én is megmondtam a nővéremnek, hogy ez szánalmas volt, ezt azóta belátta ő is. Ha valamire kíváncsi, azt tőlem kérdezze meg, és ha úgy érzem hogy rá tartozik, akkor megosztom vele, ha nem, akkor nem. Én is tiszteletben tartom más magánéletét, szóval elvárom ugyanezt másoktól.


Úgyhogy nagyon megértelek, de nyugodj meg valahogy. :)

2016. máj. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem az anyám olvasta el és odaadta dokinak.16 éves koromtól irtam 18-ig ,és olyat irtam bele egyszer hogy szeretném megölni magam,de nem gondoltam komolyan,csak ezt nem tudhatta,elvitt pszichológus dokihoz akinél elkezdtem sirni és nem értette doki miért sírok.azért sirtam mert anya azt hazutta térdvizsgálatra kisér,és váratlanul ért a pszichiátria,és az is megalázó volthogy előszette a füzeteimet(4-et teleirva)hogy szivesen megmutatja neki(akkor tudatosult bennem hogy anyánál vannak,vagyis elolvasta mindet és dokinak is oda akarta adni)még a doki mondta zavartan,hogy ez nem szükséges.mindegy anya mindig ilyen volt.
2016. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Utolsó, ne is haragudj, ugyan ezt eljátszotta velem az anyám. Én tudom, rosszul tettem, de képen köptem a pszichologus elött. Ő volt alkoholista, hasznavehetetlen ember, és engem küldött el. Ez már 10 éve volt...

25/N

2016. máj. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!