Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Folyton zavar a testvérem, ha...

Folyton zavar a testvérem, ha náunk van a barátom. Hogyan oldjuk meg a helyzetet?

Figyelt kérdés
13 éves a testvérem, és szerintem normális, hogy kezdi érdekelni őt a szerelem, meg kiváncsi. A barátom ahogy belépik az ajtón, a testvérem már közeledk hozzá, majdnem hogy ölelgeti. Elkezdi mesélni az iskolai dolgait, ha a barátommal beszélek, közbevág a szavunkba, és kezdi előről a mondanivalóját. Bármire képes, hogy a figyelem központjába kerüljön. Anyumék többszor is rászóltak, hogy hagyjon minket, de csak folytatja. Ha a szobamba megyünk, a testvérem bejön utánunk (máskor nem szokott a szobámba jönni). Ha kimegy a szobámból, akkor 10 percenként jön vissza, vagy az ajtóban hallgatózik és nyitogatja. Ha felkacagunk valamin, akkor is bejön, és nem lehet tőle szabadulni. A barátomat eleinte ez nem zavarta, de már kezdi unni. A testvéremre többször is rákiáltottam, hogy fejezze be, volt egy időszak, hogy "nem szereztem tudomást a jelenlétéről" csak azért, hogy fejezze be, de sajnos egyik módszer se sikerült. Mit tegyek? Anyuméknak se fogad szót. A testvérem 13 éves lany, a barátommal 20 évesek vagyunk
2016. márc. 21. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Mi az, hogy egy 13 éves nem fogad szót? Még ha egy 5 évesnek mondod, hogy ne zavarjon, de akkor is bemegy, azt még megértem, de egy 13 évesnek már igen is el lehet magyarázni, hogy ne zavarjon titeket.

Anyukádéknak kéne szigorúbbaknak lenniük!

Amúgy meg ha más megoldás nincs, be kell zárni az ajtót és akkor nem jön be!

2016. márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Anyukámék nagyon szigorúak, az ajtót se engedik, hogy bezárjuk.Ezért kulcsom sincs hozzá. Többször is mondták a testvéremnek, hogy hagyjon minket, de nem fogadott szót
2016. márc. 21. 18:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is bejártam kíváncsiskodni a nővéremhez annak idején, mikor feljött az udvarlója, de én akkor 7 éves voltam, a nővérem pedig 14. Akkor is inkább az zavart, hogy miért nem velem foglalkozik a tesóm, meg abban az életkorban ez a szerelem dolog annyira misztikusnak tűnt.

De 13 évesen azért már értenie kéne, hogy ez zavaró. Furcsa, hogy nem érzi. Neki vannak barátai? Miért nem hívja át ő is egyik barátnőjét és akkor talán addig béke lenne.

Egyébként nálunk később fordult a kocka. Mikor 16 éves voltam a tesóm és a pasija bejárt a szobámba nyalni- falni egymást. Na az gyomorforgató volt és nem is értettem, hogy miért nem a saját szobájában csinálják, miért kellek közönségnek.

Esetleg ezt is megpróbálhatod, hogy kezdjetek el csókolózni vagy valami, ha ez se lesz neki kínos, akkor passzolok.

2016. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
ilyen idősen már elköltözhetnél, ha máshogy nem lehet megoldani.
2016. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha más nem megy, a barátoddal együtt szóljatok, ha kell, kiáltsatok rá, hogy hagyjon titeket békén, szeretnétek kettesben lenni. Fontos, hogy lássa, nem csak neked, hanem a barátodnak sem tetszik, amit csinál. Ő is legyen kemény és határozott.
2016. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

"Anyukámék nagyon szigorúak, az ajtót se engedik, hogy bezárjuk."

Ellenben a húgoddal, akit viszont nem tudnak megfegyelmezni és ráparancsolni, hogy már pedig a testvére szobájába nem megy be, ha nem szabad.

Márpedig olyan nincs, hogy ha egy gyereknek a szülő megmondja, hogy nem megy be, akkor mégis bemegy.

Akkor márpedig mondd meg anyukádnak, ha nem szól rá a húgodra, akkor az ajtód zárva lesz!

2016. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Én azt gondolom, hogy húsz évesen bezárhatnád az ajtót :D
2016. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a szüleidet h bezárhasd az ajtót.
2016. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Én ilyet 6 évesen csináltam, és akkor elég volt kétszer rám szólni.
2016. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy bmeg, felszerelsz egy tolózárat és heló...
2016. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!