Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Sógorom családja nem áll...

Sógorom családja nem áll szóba velem. Van visszaút?

Figyelt kérdés
Férjem öccséről van szó, nagyon más elvek szerint élnek, nehéz a természete,de a fiaink (kb egyidős, 2-3 éves gyerekeink vannak) születése óta gyakran összejöttünk, a kisfiúk imádják egymást, és mi is mindig örültünk az ilyen alkalmaknak. Bár legtöbbször mi kerestük őket, mi kezdeményeztünk. Fontos még,hogy mind nagy szeretetben neveljük a fiúkat, de míg mi szigort és következetességet is viszünk a nevelésbe, ők nem tudnak nemet mondani a saját fiuknak, inkább mindenben engednek neki. Februárban nálunk voltak köszönteni a fiamat, és bár nem volt róla szó, ebéddel is készültem, hogy annyival is tovább játszhassanak a gyerekek. Ebéd után a búcsúzásnál jött a feketeleves. Férjem elvitte a fiunkat altatni,míg én kikísértem volna őket, de az ő fiuk, legyen Peti, megmakacsolta magát, nem akart elmenni, mondván inkább nálunk alszik (az esetek többségében Petike egyáltalán nem alszik délután, csak az oviban, otthon nincs szívük erőszakoskodni vele, ha egyszer nincs kedve aludni). A szülők segélykérően néztek rám, mondtam persze, próbálják meg itt altatni, bár tudtam h úgyis reménytelen. Pár perc tanácstalankodás után sógornő mégis úgy döntött, jobb ha hazamennek,de ekkorra Peti már őrjöngött.Nem hagyta magát felöltöztetni, ordított, toporzékolt, csapkodott.Szülei egymással is vitáztak közben, sógor engedett volna Petinek. Gyakorlatilag beleragadtak abba, hogy próbálták öltöztetni őt, ő meg visított, ha csak közeledtek egy ruhadarabbal. Kb 20 percig némán asszisztáltam a kínlódásukhoz, majd azt javasoltam, h akkor kapják ölbe így, ahogy van, és vigyék ki a kocsiba, de most már ne engedjenek neki. Mellesleg nyilván részben a saját fiamra is gondoltam, akit bent próbált altatni férjem, nyilván sikertelenül. Végül nagyon nehezen, de kijutottunk a folyosóra, a hiszti tovább tombolt, én pedig megkaptam a felfokozott idegállapotban lévő sógoromtól, hogy nem érti, miért nem lehet itt altatniuk Petikét, hisz a mi fiunk is aludt már náluk. Köpni-nyelni nem tudtam, csak reméltem h a pillanatnyi ideg mondatja vele, hogy én kvázi kidobtam őket a lakásunkból... Aztán 2 hónap teljes csend következett, nem jelentkeztek, a férjem szülinapját egy sms-sel tudták le. Nagyon nyomasztott az egész, főleg h a fiam rajong Petiért, és sírás jön rám, mikor kérdezgeti, mikor megyünk hozzájuk. Pár hete rávettem a férjem h beszéljen velük, akkor elmondta sógorom h valóban nehezményezték h nem engedtem ott altatni Petit. Teljesen sokkolt, hogy ilyen miatt ők elvágólag megszakítanának velünk minden kapcsolatot... Azóta egyszer találkoztak a gyerekek, én épp nem tudtam ott lenni, de hetek óta megint semmi, és ez a sokadik álmatlan éjszakám emiatt. Mert bár felnőtt ésszel tudom h én mindent megtettem a jó viszonyért évekig és most nagyon fáj amit gondolnak rólam, mégis szeretném ha a fiam visszakapná egyetlen imádott unokatesóját. Mit gondoltok? Nagyon szívesen vennék tanácsokat..

2016. máj. 15. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Kérj bocsánatot személyesen még akkor is ha tudod, hogy nem te vagy a hibás. Bár azt én sem értem, hogy miért nem aludhatott ott. Lehet Petike otthon az úr, de nálatok lehet azt csinálta amit a te fiad. Aludt volna.

Az én sógornőm fia is neveletlen otthon, de ha nálunk van akár több napot, akkor egy tündér és lefekszik aludni amikor alvásidő van..

2016. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Már ne haragudj, de te megpróbáltál segíteni nekik, de a kis hülyegyerek bevágta a hisztit, sógornőd is úgy látta jobbnak ha hazamennek, ezután téged hibáztatni azért mert helyes tanácsot adtál nekik, csak őket minősíti.

Tudnod kell, hogy sajnos a legtöbb ember ilyen ótvar.Mindent megteszel nekik, lehozod nekik a csillagokat az égről, nem számít.De csak egyszer hibázz, életed végéig emlékeztetni fognak rá és utálni fognak miatta.Nehogy már te érezd magad szarul mert olyan szerencsétlenek hogy nem tudják hogyan kell egy gyereket nevelni, meg ilyen suttyók hogy egy ilyen miatt végleg besértődnek.Innentől fogva bízd a férjedre.Vigye ő a gyereket játszani az unokatesójához, te ne foglalkozz velük.Bár ez a te döntésed, de én innentől fogva nem foglalkoznék ezekkel a hulladékokkal.

2016. máj. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Húúúú, nagyon kellemetlen ügy.

Ha a kisfiad nem lenne jóban Petivel, azt mondanám, nagy ívben tegyél a hülye sógorra.

Szerintem találkozzon a két gyerek őnáluk és vigye a férjed őket.

Nem tudom, jönnek-e még hozzátok a sógorék, de ha igen, akkor mostantól ne tűrd el a gyerek hisztijét a ti lakásotokban. Ha nem szólnak rá a balfék szülei, akkor mordulj te rá. Pl. jelen esetben az öltöztetés közbeni hisztinél rá lehetett volna emelt hangon szólni. Igaz, hülye sógor azon is fönnakadt volna biztosan.


Szóval a lényeg: ha sógorék veled nem akarnak találkozni, a gyereket sem kell a magatok házában elviselni és ez nem is baj. Ha pedig a férjed igyekszik minél gyakrabban vinni fiatokat oda, akkor meg megmarad a barátság.

2016. máj. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nyilvánvalóan Petinek is hiányzik a te fiad, de ha a saját szülei ezt ennyire semmibe veszik, akkor nagyon komoly gond van a fejükben. És nem az, hogy nem alhatott ott a gyerek, hanem az, hogy minden alkakommal amikor nálatok vannak, szembesülnek a ténnyel, hogy te veszed a fáradtságot a következetes neveléshez, ami meg is látszik a gyerekeden, míg az övéké egy kis Maugli, üvölt és csapkod, ennyit tud. Nem véletlen, hogy eddig is főleg ti kerestétek őket... durva kellemetlen ám szembesülni a hibáinkkal, márpedig a két gyerek viselkedése közötti ordító különbség pontosan minősíti őket. Nem veled van bajuk, saját pofájukat szégyellik.
2016. máj. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem újra beszélnem kell erről a férjemmel. Ő kevésbé bánkódik emiatt, tisztában van vele, hogy mi tettünk mindig a jó kapcsolatért, és unja hogy megint nekünk kellene lépni feléjük.
2016. máj. 16. 07:06
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Én is az eddigiekkel érteknék egyet, hagyd őket a csába!

DE...

...ha ennyire bánt, akkor meg szépen 4esben üljetek le, beszéljétek meg. Mondd el nekik, amit itt leírtál, ők is elmondhatják a vélt és valós sérelmeiket, aztán kész.

2016. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ebből a Petiből egy civilizálatlan vadember lesz így, szerintem nem is baj, ha a fiad nem barátkozik vele.
2016. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Nyilvánvaló, hogy Peti viselkedése azért ilyen, mert a szülei következetlenek, nem tudnak dönteni, az egyik ezt mondja, a másik azt.

Több kisgyereket is ismerek, és az a fura, hogy egyik szülei sem látják be, hogy a gyerekük pont azért olyan, amilyen, mert ők úgy nevelik.

A cirkuszért amit csináltak, nekik kellene elnézést kérniük, de ezt nyilvánvaló hogy nem fogják belátni. A világ már csak így működik. Ha jóban akarsz valakivel lenni, neked kell elnézést kérned, még ha nem is te voltál a hibás. Kérdés az, hogy megéri-e? A gyerekeidre nyilván rossz hatással lesz a neveletlen Petike, ezért én azt mondom így a legjobb, ahogy történt. A későbbiekben ha jóban lennétek, még kellemetlenebb lenne egyszer csak azt mondani, bocsi, de holnaptól nem jöhet Petike, mert tönkretette az ezt-azt, a gyerekem káromkodni tanult tőle, stb.

Keressetek a gyerekeiteknek szintén jól nevelt gyereket barátnak!

2016. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!