Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a bátyámmal még mindig együtt alszunk?

Figyelt kérdés

Rossz gyerekkorunk volt, apukánk gyakran volt részeg, olyankor féltem tőle. Anyu meg sokszor éjszakás volt a kórházban, ezért mindig a bátyámhoz mentem át este. Én most vagyok 18 éves, bátyám 20, de van, hogy még mindig együtt alszunk. Főleg, mikor anyu nincs otthon, bár már apu nem él velünk (szerencsére), inkább csak megszokásból.

Szerintetek ez normális? Ti mit gondoltok erről?


2016. máj. 18. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

"apukánk gyakran volt részeg, olyankor féltem tőle. Anyu meg sokszor éjszakás volt a kórházban, ezért mindig a bátyámhoz mentem át este."

-nos, ha ő már elment, akkor nincs mitől félni. szerintem inkább a saját ágyad használd. gondolom nem alszatok egymástól messze úgyem, szóval ott van a bátyus csak nem melletted az ágyban. szokj le erről.

2016. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván nem normális, ha egy 18 éves lány a 20 éves bátyjával alszik. Értem én okot - sajnos tényleg értem -, de attól még a válasz egyértelmű.

Ugyanakkor ne is spilázd túl: amint egyikőtöknek kapcsolata lesz (időszerűnek tűnik), kb. magától helyreáll majd a helyzet.

2016. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem normális. Előbb-utóbb túl kell lépni a gyerekkori félelmeken. De ha megszokásból alszotok együtt, az sem jó. Egy felnőtt ember ne ahhoz legyen szokva, hogy a húgával/bátyjával alszik együtt. Egyrészt, mert egyszer el fogtok költözni otthonról, és akkor majd meghülyültök egyedül, másrészt pedig, mert így kezdődnek a vérfertőző kapcsolatok. Normális szociális életetek meg nem lesz, mert inkább majd együtt maradtok, hogy ne féljetek éjszaka, és a büdös életben senki nem akar majd veletek összejönni, mert azt hiszik, hogy betegek vagytok agyilag. Arról nem is beszélve, milyen botrány lehet abból, ha egy ilyen "szokás" kiderül az iskolában vagy a munkahelyen.

Minél előbb szakadjatok el egymástól, mert ez semmilyen értelemben nem egészséges. Ha nem megy, akkor keressetek pszichológust.

2016. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem sem normális.

Megértem, hogy régebben együtt aludtatok, mert féltetek.

De már nincs mitől félni.

Próbáljatok meg leszokni erről.

2016. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fekszetek le egymással (gondolom nem), akkor lényegében teljesen mindegy, hogy egy ágyban alszotok-e , vagy sem. Nekem kényelmesebb lenne egyedül. De ha egy franciaágy van, mondjuk családdal, haverokkal, nyaraláskor, akkor bárkivel egy ágyban alszom, természetesen a tesómmal is.
2016. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Mit jelent pontosan az együtt alvás?

Ha csupán egy szobában alszotok, akkor semmi gond.

Ha egy kettős ágyon (franciaágyon) alszotok egymás mellett, én abban sem látok kivetnivalót.

Ha összebújva alszotok, az viszont nem normális.

2016. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Franciaágyon alszunk, nem összebújva, de volt, már hogy megölelt, vagy én öleltem meg őt alvás előtt.

Neki egyébként volt már barátnője, bár igazából semelyik kapcsolata nem tartott tovább pár hónapnál, de akkor természetesen a szobámba aludtam. Viszont ha nem aludt ott a lány, akkor is volt, hogy átmentem.

De köszönöm a válaszokat, éreztem azért én is, hogy ez már nem biztos, hogy egészséges, annak ellenére, hogy az égvilágon tényleg semmi olyan nem történt köztünk. Ölelésnél több nem volt, de az meg szerintem két testvér közt normális.

2016. máj. 19. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Igazad van normális ha két testvér egymással alszik 5- 10 éves korban de már kinőttetek ebből. Ez nem normális dolog épp ellenkezőleg. Furák vagytok bocsi én így gondolom ezt ez az én véleményem .
2016. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem inkább aranyos . Sokkal jobb egy ilyen viszony mint ha folyton veszekednétek . A leírtak alapján semmi szexuális vonatkozása nincs a dolognak tehát rendben van . Nagyon persze nemm kell reklámozni mert sokak szerint furcsa , de ha neketek így jó akkor nyugodtan szundizzatok együtt .
2016. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
44%
A családi háttértől eltekintve én személy szerint aranyosnak tartom. Nem sok testvérpár marad közel egymáshoz az évek során és megnyugtató látni, hogy vannak még ilyenek.
2016. júl. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!