Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig normális a szülővel...

Meddig normális a szülővel együtt fürdeni?

Figyelt kérdés

Én személy szerint sosem fürödtem együtt sem az anyámmal, sem az apámmal kicsi koromban sem, és szájra puszi stb sem volt. A hugom viszont más tészta. Ő már anyám második férjétől van, és teljesen másképp nevelik, mint anno engem és az öcsém.

Már nem lakok otthon, de nemrég ott aludtam. Oké, hogy amíg kicsi volt a húgom vagy anyával, vagy az apjával fürdött, de most már 10 éves elmúlt, és egyszer csak hallom, hogy szól neki az apja, hogy mennyen fürdeni (vele). Magamból kiindulva, ezt nem tartom normálisnak egyáltalán.

De meghallgatok véleményeket, hátha ti másképp gondoljátok, nálatok másképp működött. Viszont aggódom a húgomért. Minket az öcsémmel mostanra elüldöztek otthonról anyáék, de rá borzasztóan rá vannak akaszkodva (ő meséli néha, hogy néha már nem bírja, de leszidják, ha inkább velünk lenne..).

Szóval mit gondoltok?


Köszi

L21


2016. máj. 13. 12:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

Én 19 vagyok és most is van, hogy eggyüt fürdünk. Nyílván nem egyszerre, de amíg fürdök, apa vagy anya fogatmos,wc,stb..

Szóval ja, látjuk egymást pucéran.

Egyébként srác vagyok.

2016. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez kevésbé zavarna, ha csak így lenne, de ők konkrétan együtt állnak be a zuhany alá.
2016. máj. 13. 12:36
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Ez attól függ mik a családban a szokások, illetve, hogy a gyerek is akarja-e vagy teher neki. Én biztos aggódnék, ha a kislány magától nem akarna már az apjával fürödni, az apa pedig erőlteti. Nálunk ilyesmi sosem volt szokás. Viszont volt barátom öccse még 11 évesen is fürdött néha az apjával, de mindig a kisfiú akarta, apja néha beleegyezett, de nekik a fürdőjük is teljesen nyitott volt, sokszor járkáltak otthon meztelenül, nem egyszer mentem úgy hozzájuk, hogy akkor szaladtak öltözni...
2016. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem semmikor sem normális bárkivel is együtt fürödni. Tisztálkodásról van szó, ha valakivel egy vízben ázol az szerintem nem tisztálkodás, mert nem leszel tiszta tőle. Zuhanyzás esetén sem értem, mert semmivel nem fogy kevesebb víz ha ketten együtt zuhanyoznak, mintha külön. Értelme nincs.
2016. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem normális, lassan serdülőkorban van a lány. Ő miért nem állítja le ezt a dolgot? Én a tesómmal fürödtem együtt egyébként, de csak maximum 10 éves koromig.
2016. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Régebben fürödtem együtt a kisfiammal, de egy idő után már én éreztem magam rosszul (olyan 4 éves kora előtt), ő még mondta, hogy szeretne velem fürödni. Itt le is állítottam a dolgot. Apával még szokott együtt fürödni, de ovis korban ez még szerintem belefér. 10 éves kislány esetében én sem tartom teljesen normálisnak.
2016. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy tudom, hogy nem jó ha a kisgyerek meztelenül látja a szüleit, mert nem érti, hogy miért más a testük, mint az övé. Előttem mindig sokat meztelenkedtek, de rettenetesen utáltam, már néhány éves koromban is csak ruhában mutatkoztam otthon. Nem vagyok szégyenlős, párom előtt szoktam meztelenül lenni, de leginkább csak addig, amíg előkeresem a bugyimat. Nekem kényelmesebb az otthoni ruha.
2016. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nem normális.

Nálunk se volt soha ilyen, se meztelenkedés, se szájrapuszi.

A nővérem 7 évvel idősebb nálam úgyhogy egy kezemen meg tudom számolni hogy vele is hányszor fürödtünk együtt.

3-7 éves kor körül van a ödipális konfliktus ideje, mely szerint a fiúk erős, vérfertőző vágyat éreznek az anya iránt, és rivalizálnak az apával. A lányok esetében ugyanez az Elektra-komplexus. Ez normális esetben múló dolog, de szinte mindenkinél jelentkezik kisebb-nagyobb mértékben, maximum nem emlékszünk rá.

7 éves kortól a serdülő korig egy ösztönnyugvás következik, amikor a szexuális késztetések háttérbe szorulnak. A serdülőkor azonban nem egyformán kezdődik mindenkinél de olyan 10-14 éves korban kezdődik.

Én ezekre a pszichológia alapokra tekintettel nem erőltetném ezt az együttfürdés dolgot. Saját emlékeim szerint én ezek nélkül is sokszor küszködtem sz érzéseimmel, gondolataimmal, bűntudatom is volt stb. A gyereket nem tenném ki fokozott hátasoknak ilyenkor.

2016. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%
Attól függ melyik kultúrában. Lehet neked nem normális, de pl. Japánban igen. Senkit nem kell leszólni. Főleg nem hülyeségeket belemagyarázni minden áron.
2016. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

Semmilyen életkorban nem tartom helyesnek, már csak higiéniai okokból sem.

A kisfiamat gyerekkádban fürdetjük. Abba bele sem férne egy felnőtt. De ha már a rendes kádban fürdik, akkor is: nehogy már a felnőttről leázó koszban legyen a gyerek! Pláne, hogy egy felnőttnek, aki egész nap fel van öltözve, testhajlatai, nem szerve tájéka szinte biztosan megizzad.


Az meg, hogy apuka a 10 éves lányával együtt fürdik, az kőkemény perverzitás. A kislány nézi, ahogy apuka hátrahúzza előbőrét; apuka meg nézi, ahogy a kislány tisztogatja magát alul. No, ettől nekem hányingerem lenne!

2016. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!