Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ferjhez megy a hugom juliusban...

Ferjhez megy a hugom juliusban. Mennyi penzt illik adni a testvernek naszajandeknak? Tudom minde kinel penztarca fuggo, de kb mennyi az ami nem keves es nem is tul sok?

Figyelt kérdés

2016. jún. 5. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem 20ezer/fő, bár függ az esküvő méretétől, anyagi helyzetetektől. :) Én ennyit tudnék megengedni magamnak. Nem testvérnek 10-15ezer/főt adnék.
2016. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mi távoli rokonoknak 10e/fő.

közelebbi rokonnál 20e/fő.

közvetlen családtagnál(testvér) meg ennél többet. pénztárca függő. ha úgy állunk akkor 30-40ezret/fő. de ha megtehetnénk és jó is a kapcsolat akkor többet is.

2016. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Pénztárcafüggő. Annyit adj, amennyit nem hiányolnál. Ha ez ötezer, akkor annyit. Ha százezer, akkor annyit. Nincs államilag előírt összeg.
2016. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

az esküvői vacsi fejenként 10 ezer ezt illik kifizetni

és a tesodat + 10 e igazán megdobhatnád

2016. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Mi közvetlen családtagnak, testvér, gyerek, nem ajándékozunk, és a férjem családjában is ez a szokás. Kivesszük a részünk a szervezésből, stb, ezzel járulunk hozzá az esküvőhöz.
2016. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Most kérdeztem meg a húgomat, mennyit várna el, erre röhögött, hogy semennyit, és beverné az orrom, ha adnék pénzt.


Én is így vagyok vele, pénzt a saját korosztályomtól nem tudnék elfogadni. Azt idősebb rokonok szoktak adni.

2016. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem októberben nősül a bátyám,mi 50-re gondoltunk.Szerintem nincs olyan,hogy túl kevés vagy túl sok.Annyit adtok,amennyit tudtok.
2016. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Májusban volt a tesómék esküvője. Mi 50 ezret adtunk ajándékba a férjemmel ketten, illetve mivel násznagyok/tanúk voltunk a mennyasszonyi torta + a szertartások díját fizettük a másik tanúpárral közösen, ami kb. még ugyanennyi volt.
2016. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a menyasszonyi tortat es a szertartas dijat a tanuk szoktak fizetni? es a menyecske tancba mennyit szokas dobni?
2016. jún. 5. 23:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Igen, felén ezeket a költségeket a tanúk szokták átvállalni. Nálunk pl: a menyecske táncnál nincs ilyen pénzes szokás, így arra nem tudok válaszolni.
2016. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!