Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szerintetek mennyi pénzt...

Szerintetek mennyi pénzt illik adni esküvőre, ha a házaspár nászajándéknak csak pénzt szeretne?

Figyelt kérdés

Sokat segítenétek, mert senki se tudja a családból, hogy mennyit kéne adni, mert ugye normális esetben esküvőre nem pénzt kéne adni, hanem valami tárgyat, csak ez most így alakult.

A válaszokat előre is köszönöm, a hasznos ötleteket felpontozom, ha ez motiválna valakit.:)



2013. aug. 30. 11:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
75%
Mi 30 ezret adtunk egy párnak. :)
2013. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a vacsora árát plusz egy kis ráadást illik adni. Attól is függ, hányan vagytok. Szerintem fejenként 10.000 ft reális. (Kisgyerekre persze nem kell számolni.)
2013. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem közeli családtag, akkor ugy, ahogy a masodik ija, tehat fejenként 10 e.
2013. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 fő nevében adtunk 100e Ft-ot.
2013. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem.

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!:-)

Jöhetnek még!

2013. aug. 30. 14:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

annyit illik adni, amennyit megengedhetsz magadnak...

de tényleg. aki keres havi 90 ezret, annak 10000 is marha sok pénz. aki 250-et, annak 30 nem akkora tétel.

attól is függ, milyen a kapcsolat. egy távolabbi rokon, kolléga más mint a húgod, vagy a legjobb barátnőd.

2013. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ismerőseim, akik keveset keresnek, és csak 5 ezret adnak négyükre. De ismerek olyant is, aki lemondta a meghívást, mert nem akarta egy heti kaja pénzét egyetlen vacsora kedvéért elkölteni.
2013. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

elég szomorú, ha a nászajándékon bármi is áll vagy bukik. ha nekem valaki azt mondaná, hogy nem tud eljönni, mert nem tud adni semmit, akkor is szívesen látnám, nehogy emiatt ne örülhessen velem a legszebb napomon. ez nem üzlet, hogy én etetlek, te meg adsz nekem nászajándékot. ez két ember és a család, ismerősök öröméről szól!

ha valakit emiatt nem szívesen látnak, akkor meg se hívják inkább. az meg feléjük se nézzen többet, mert képmutatás az egész.

2013. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 20.000 Ft-ot adnék.
2013. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8

Teljesen egyetértek veled, szerintem se szép dolog külön ajándékot kérni, és szerintem is minden vendégnek már a jelenlétéért is örülni kéne , inkább hozzon minden vendég a saját szíve szerint nászajándékot, dehát meg vagyunk hívva rá, és megígértük, hogy elmegyünk.


Egyébként meg unokatestvéri kapcsolat van, szóval ezt nem mondanám se közeli, se távoli tokonságnak.

2013. aug. 31. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!