Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan nyerjem meg a családi...

Hogyan nyerjem meg a családi vitákat vagy hogyan szabaduljak meg a büntetések alól?

Figyelt kérdés
Van egy húgom, akit ki nem állhatok. Mindig összevesz velem és legtöbbször a semmin. Nagyon rondául viselkedik, mert azért mert kicsi, ő nyeri meg a vitákat, őt támogatják a szüleim. Pl. a mai eset: (amitől betel a pohár de kb ilyen megy egész nap) Bekapcsolom a tv-t de nem hagyja, mert meleget csinál, mondom mindjárt kikapcsolom, erre elkezd ütni-verni ANYUKÁM ELŐTT. Én nem ütöttem vissza, nem vagyok erőszakos, és amikor látta hogy nem ütök vissza, hanyatt dobta magát és sírt, mintha megütöttem volna, erre anyám a torkig üvöltözésre idejött és engem cseszett le. Nem várja meg soha, hogy felhozzam az ellenérveket, arra hivatkozik, hogy ő kicsi és neki kell nyernie. ő 6 éves lány én 16 éves fiú. Utóirat: Ha a szemük előtt történik vagy bizonyítékom van és látják pl videó akkor is a húgom nyer. Ha bántom (mert már egyszer-kétszer megtörtént) akkor még rosszabb büntetést kapok, mint az ilyen eseteknél. Nem kerülhetem ki, mert hát 1 légtérbe élünk és ő jön oda hozzám. Nem zárhatom ki, mert ő a kiskirálylány, oda mehet ahova akar, ha éppen wc-zek akkor is bejöhet, nem zárhatom addig magamra az ajtót, mert büntetést kapok.

2016. jún. 28. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Szólj anyádnak, hogy nevelje meg a gyerekét, az az ő dolga.

Ha legközelebb előttük fesztiválozik, és te kapsz, legyintsd pofon a kiscsajt. Aztán közöld, hogy most már igazuk van, ha mindenképp te kapsz büntetést, legalább nem kapod hiába. Jobban érzik magukat?

Még két évig kell egymást elviselnetek, aztán feléjük se nézel, legyenek boldogok az egyetlen gyerekükkel.


Az ilyen szülők nem értenek a szép szóból.

Bennük fel se merül, hogy neked is vannak érzelmeid. Vagy hogy ez a nevelés mindkettőtöknek rossz.

2016. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként családgondozót keress fel.

Ott mondj el mindent.


A wc-re ne járjon be, ha igen, ordíts jó hangosan, hogy engedje el a f..odat! Legközelebb a szüleid se fogják beengedni. Kifejezetten beteg dolog hogy köteles vagy előtte intim helyzetben mutatkozni, ha te járnál utána a wc-be, már lennél mindenféle perverz. Nos, fordítva is pont úgy beteges!


Nem tudsz kis időre nagyszülőkhöz menni? Vagy barátokhoz?


Beszélgess rokonokkal, ismerősökkel, mi a helyzet otthon.

Ha a szüleid látják hogy ezt mások nem helyeslik, akkor veszik észre, hogy ezt elrontották.

2016. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos nagyszülőkhöz menni se rokonokhoz. Köszönöm a válaszokat, megpróbálom azt amit az első válaszoló írt. Nem akarok semmiféle helyre elmenni, mert nem akarok ebből problémát.
2016. jún. 28. 19:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy bátyám, 5 évvel idősebb, és viszonylag jóban vagyunk, de egyszer, amikor nagyon felidegesítettem megütött. Erre én visszaütöttem, és gyorsan elmentem hogy ne lássa, hogy sírok amit végül sikerült leküzdenem. Azután a szüleim nagyon leszidták, de én mondtam, hogy fölösleges, mert én is megütöttem. Erre a szüleim azt mondták, hogy nem fájt neki mivel lány vagyok és jelentős a korkülönbség, de én azt feleltem, hogy ne mondják már azt, hogy gyenge vagyok, az igenis fájt neki. (amiről nem hinném hogy igaz) Végül békén hagyták a bátyámat, aki bocsánatot kért, és továbbra is jó a kapcsolatunk.
2016. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Uccsó!


A szüleid részéről tipikus feminista mondat volt. Felnőtt nőt is láttam erre hivatkozni. Pofozta az urát és azzal igazolta, hogy a nők gyengébbek, a férfiak kibírják azt a kis pofont.

2016. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ülj le a szülőkkel és így ahogy megírtad mond el nekik .. én nagyon hirtelen vagyok és biztos elkezdenék fenyegetőzni a húgommal, hogy ha nem hagyja abba akkor belemegyek a játékába és úgy elverem hogy eszébe nem jut többet ilyennel szórakozni ..
2016. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a szülő nem szól rá a fiatalabb gyerekre, hamar a másik fejére tud nőni.
2016. júl. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lumia 532 ***** válasza:
kicsi még, ha törödnél vele játszanál vele, néha kivinnéd a játszoterre elvinned fagyizni megszeretne téged es nem lenne ilyen veled, igy mukodnek a gyerekek
2016. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fura reakció a szüleid részéről. Én tapintatosan félrenézek, mikor nálunk a nagyobb (jogosan) neveli a kisebbiket. Ez az ő ügyük.
2016. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Olvass kommunista könyvet, tanulj és meg tudod szüntetni az elnyomást. Többszörösen bevált módszer.
2016. okt. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!