Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szabaduljak meg az...

Hogyan szabaduljak meg az anyósomtól?

Figyelt kérdés
12 éve lakik velünk, viszont a férjem 4 éve sajnos elhalt. Nagyon ellenséges velem és a gyerekkel is. Azt mondja, hogy szerinte nem is a férjemtől, hanem más apától vannak. Pár hete rábeszélte a kislányomat, hogy vágják le a haját, ő meg szegény belement és most a gyönyörű derékig érő hajából alig maradt valami. Persze már megbánta és napi szinten sír miatta. Tudom, hogy hátsó szándékkal csinálta ezt az anyósom, de ártatlannak állítja be magát. A kutyákat meg a tyúkokat is mindig megveri, sokszor arra riadok hajnalban, hogy visítanak. Hazugságokat talál ki, pl hogy ellopom a nyugdíját meg leskelődök utána és mindezt terjeszti a szomszédoknak is. Mit tegyek? Már nem bírom tovább :(

2014. okt. 16. 00:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
mért lakik veled? mért nem valamelyik rokonához én tuti rég kiraktam volna
2014. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mert a ház 1/4-ed részben az övé sajnos :(
2014. okt. 16. 00:40
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
add el a házat, fizesd ki, csókolom
2014. okt. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Így van, add el a házat, vagy pedig fizesd ki az ő részét, és add ki az útját.

Addig is ne engedd be az életteretekbe, ezentúl ne legyen semmi köze az életetekhez, próbáld meg valahogy fizikailag is leválasztani az ő részét, ne hagyd, hogy a gyerekekkel foglalkozzon.

Ha lehet, az eladásig is költözzetek máshová.

2014. okt. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Az anyósodnak az öregedésből kifolyolag, pszichikai problémája van. Olían paranoia féleség. Nagyon sok aknál ez előfordul. Nem könnyű kezelni, mert nem ismerik be és olyasmire nem hajlandóak. Esetleg, ha valami pszichológustól kérnél tanácsot.

A kedves válaszolók pedig fordítva ülnek a lovon. Itt nem vagyunk Mexikóban.

2014. okt. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem ilyen egyszerű, ahogy a válaszolók írják. Nem is értem, miért mondják, hogy add el a házat... Természetesen az anyós aláírása nélkül nem adhatod el és gondolom ő nem akarja, mivel már rég megtetted volna.

Ha tudnál, albérletbe költözni, az is csak fél megoldás, mivel részben a tiéd a ház és az anyós egyedül felhalmozott adóssága is közös lenne (pl. ha nem fizeti a rezsit).

Nem tudsz a sarkadra állni? Vedd át a "hatalmat" a vénasszony felett, csináld ki idegileg, hogy aztán ő könyörögjön azért, hogy elköltözhessen. Ne engedd a gyerekeidhez. Szegény kislányod, gyerekkorban ez nagy trauma, ha levágta a haját.

Legyél határozott vele, oszd ki rendesen, állj az arca elé fél centire és ordítsd a képébe, hogy neki mostantól kuss van és ha meglátod, hogy bántja az állatokat, úgy fogod őt is elverni.

A szomszédokkal ne foglalkozz, aki hisz az anyósnak, az olyan is, akinek meg van némi intelligenciája, az úgyis tudja, mi az igazság.

2014. okt. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Anyosod demens, ez idoskori betegseg, errol o nem tehet es sajnos ez rosszabb lesz. Menj el vele pszichiatriara, valahogy ha maskepp nem fizesd ki az agyi ct-t, es kezd el intezni az idosek otthonaban a felvetelet. Ezt mostmar intezd mert sajnos olyan tunetekkel talalod szembe magad hogy teljesen kifogsz keszulni tole. Ebben a betegsegben szenvedo idoseknek nincs betegsegbelatasuk sem, ugy tudod rabeszelni a pszichiatriara is, hogy elmesz maszek pszichiaterhez, elmondod a gondodat anyosodrol es utana anyosodnak ugy adod le, hogy kiserjen el mert faj a fejed es ott vele majd elbeszelget az orvos.. Mondjuk igy leirva nem lehet megallapitani, hogy biztos az-e, meg eleg laikus is vagyok, csak az en anyosom is teljesen igy viselkedett, pedig nem is vele laktunk. Egyszer elesett kint az utcan elvitte a mento es akkor veletlenul derult ki hogy teljesen el van sorvadra az agya, rogton teljes elletasra szorult, nekem igy betegen kellett magamhoz venni, de tudtuk meg a gyerekek is hogy beteg es igy egesz maskepp alltunk hozza, kapott gyogyszert is attol jobban volt. Keress ra a demenciara, es ha ra illenek a tunetek kezd el az orvosi vizsgalatait intezni es vagy otthoni elhelyezeset, vagy akkor ugy allj a dolgokhoz hogy beteg.
2014. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem akarja eladni, akkor is lehet a bíróságon kérvényezni a közös vagyon megszüntetését. Csak szerintem itt a kérdező gyerekeié a maradék tulajdonjog így nem lenne egyszerű, főleg ha kiskorúak.

Anyós ha az elején normális volt, akkor valószínűleg most demens lett:( Ez sajnos gyógyíthatatlan dolog. Beszélj első körben a háziorvosával, hogy mi a gyanúd, ha legközelebb megy hozzá, figyeljen erre.

Ha nagyon elhatalmasodna rajta, lehet felügyeleti jogot kérni, esetleg otthonban elhelyezni.

Olvass mindenképp a demenciának utána, 100% felismered majd a tüneteket ha belemélyedsz a témába.

2014. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Igazuk van azoknak, akik szerint anyósod demens.

Esetleg megfelelő intézményt tudok javasolni, ahol szakszerű ellátásban részesül.

2014. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
28%

ELHALT! - Úristen, csak az én szememet szúrja ez a szó?! Bocsi, nem kötekedésképp, de ez irtóztató megfogalmazás.


Amúgy anyósod demens, adasd intézetbe, nem a te dolgod gondoskodni róla.

2014. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!