Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ennyire szemét a bátyám?

Miért ennyire szemét a bátyám?

Figyelt kérdés
Én 11/F vagyok, ő 16/F. Tudom hogy szeretnem kéne, de egyszerűen borzasztó természete van. Folyton én vagyok a hibás és mindig övé az utolsó szó. Arról nem is beszélve, hogy önző... Nagyon önző. Ezt nem nagyon tudom most kifejteni. Lehet az is az oka hogy 5 év a korkülönbség köztünk, de épp azért kéne felérnie ésszel, hogy nem szabad két testvérnek veszekedni. Mindig kihasználja a jóhiszeműségemet. Lehet hogy én vagyok az oka... Vagy valamit csináltam kisebb koromban, vagy egy picikét féltékeny vagyok rá, ugyanis amikor én nem születtem meg, szó szerint MINDENT megkapott, mert akkor nem 2 gyereket kellett eltartani. Körülbelül ennyit tudok írni. Előre is köszi a válaszokat.

2016. aug. 22. 17:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék hozzá, hogy mindig is ilyen volt.
2016. aug. 22. 17:14
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha tényleg 11 éves vagy, akkor nagyon jó fej vagy. Normális stílusban írsz, helyesírási hibák nélkül...szinte döbbenet.

Nem tudom, miért ilyen a testvéred, és azt sem, hogy mit tehetsz (én egyke vagyok, semmi tapasztalatom ebben), csak ez kikívánkozott belőlem :)

2016. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy ellenkezője sem a legjobb. Öcsém 4 évvel fiatalabb. Magánházban laktunk, mindig segítettem otthon mindenben. Mikor öcsém is "bele ért" abba a korba, akkor mindig mondtam, hogy megcsinálom helyette, mert csak kisebb és rossz lett volna néznem. Szüleinknek nem mondtuk, de a nehezebb munkákat mindig önként átvállaltam. Én már 30 vagyok lassan, de az öcsémnek csak most kezd benőni a feje. Nagy részét ennek tudom be, mert így nem sok kötelesség tudat illetve megbecsülés szorult belé. Ezt csak azért mondom, hogy lásd a másik oldalt is.

Ahogy kamaszodsz, egyre közelebb kerültök egymáshoz. Kérj tőle tanácsokat, hogy lássa fontos neked a bátyja véleménye. (pl csajozás, egy játék vagy bármi)

Ezek a beszélgetések közelebb hoznak titeket.

2016. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Velem is volt hasonló. Szüleiddel próbáltad már megbeszélni?:) Az én tesóm egy idő után leállt, sajnos a fiúk ebben a korban ilyenek. :D
2016. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én bátyám 8 évvel idősebb nálam és én kiskoromban folyton vele akartam lenni (kicsit idegesítettem :P ).

De ma minden normális, talán, ha nyiltan a szemébe mondanád, hogy mi bajod vele...


Remélem tudtam segíteni! :)

2016. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, első válaszoló! :) Ez jól esett. :D
2016. aug. 23. 10:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a többi választ is, kivéve az utolsó kettőt... ._.
2016. aug. 23. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!