Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan nyithatnám fel a...

Hogyan nyithatnám fel a nővérem szemét, és adhatnék neki erőt, hogy legyen tartása?

Figyelt kérdés

A nővérem és a férje 1 éve házasok. A "kedves" sógorom 4 hónapja csalja a nővéremet,ez múlt héten derült ki,méghozzá olyan amatőr és börleszkbe illő módon,hogy az új nőjének szánt e-mailt véletlen a nővéremnek küldte el...

Ő kiborult teljesen és összeroppant,ennek dacára (!) még a sógorom kért 1 hónap haladékot,hogy mi legyen,szegénynek össze van zavarodva a pici lelke,nem tudja kit akar - jelszóval.

Nővéremnek nincs ereje kirakni,szó nélkül továbbra is mos,főz,takarít a "közös kanra". Én már az utazóbőröndjével vártam volna haza a sógoromat,ezt neki is elmondtam. Csakhogy ő a történtek dacára még szereti,pedig nem épp szép dolgok voltak abban az e-mailben,megmutatta,elolvastam... Hogy tudnám rábírni,hogy legyen önbecsülése,és ő mondja ki,hogy legyen vége? Jót akarok a nővéremnek,jobbat érdemelne,de ettől a helyzettől még a magány is jobb.


2016. jan. 29. 09:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Nem sokat tehetsz, önmagának kell rájönnie, hogy már nem bírja tovább. Ez nem a te utad, ezért hiába adsz tanácsot, ő képtelen elfogadni, mert még nem jutott el érzelmileg oda, hogy kemény legyen a férjével és tisztán lásson.

Az hogy te mit csinálnál, egy dolog, de nem te vagy ő és érzelmileg nem vagy belevonódva a kettőjük játszmájába. Külső szemlélőként mindig sokkal, de sokkal könnyebb tanácsot adni.

Idővel rá fog jönni a nővéred, mekkora hülyeséget csinált, csak még nem szenvedett eleget és bízik.

2016. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
nővéreddel közöld keményen, hogy mit gondolsz és hogy a férje nem fog megváltozni, meg mi az a szöveg, hogy kit szeret? az még hagyján hogy sajnálja és adjon egy hónapot hogy visszanyerje a bizalmát ,de ez a szöveg, húúú én már itt kivágtam volna. Nővéred ha vele marad akkor nem tehetsz semmit, mert mindenki magának hülye lehet hogy ő ezt igényli hogy eltapossák.Max kijelented, hogy te ehhez nem fogsz jópofit vágni,de megváltoztatni a döntését nem igen tudod, mert nővéred lássuk be ostoba/szerelmes.
2016. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az egyetlen, amit tehetsz, hogy jó kérdéseket teszel fel neki. Pl.: Miért marad mellette? Hisz-e abban, hogy máskor nem csalja meg?

Nővérednek valószínű nagyon alacsony az önbecsülése, azért viseli ezt el.

2016. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ne akard meggyőzni. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Te annyit tehetsz, hogy támogatod, mellette állsz.

Ha piszkálod, azzal csak ártasz és benned sem fog bízni.

Egyébként meg ennyire nem szabad beleszólni. Nem tudod, hogy mi van a háttérben. Pl. lehetnek olyan problémák, amikről te nem tudsz, amit nem mondott el neked a testvéred, ami miatt idáig jutottak. Talán az ő hibájából is. Pont ezért ad még valamennyi esélyt a férjének.

Te csak állj mellette, hogy tudja, hogy nincs egyedül. De ne akard helyette meghozni azokat a döntéseket, amiket neki kell.

2016. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Fojtogat a düh,a tehetetlenség. A nővérem áthívott ma reggel,fura volt a hangja, és az is,hogy be sem ment dolgozni.

Sírva találtam egy üveg konyak társaságában,ahogy az esküvői képeiket nézegette,zokogott. Kérdeztem, nem lesz ebből gond,hogy nem megy be? Annyit mondott ereje se volt beszólni,nem érdekli ha kirúgják,úgyse számít. Ami könnyen megeshet mert egy multinacionális cégnél dolgozik,nagyon könnyen megválnak bárkitől... Legszívesebben jól megráznám!

Az a baj,hogy alapból érzékeny lelkű,ettől kisebb dolgokon nehezen tud átlépni,agyalgatós típus.

2016. jan. 29. 10:12
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Hívd át pár napra hozzátok. Ne legyen egyedül, ne agyaljon. Kössétek le.
2016. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, ez nem a te felelősséged, hanem a nővéredé. Könnyű mondani, hogy ha te ilyen helyzetben lennél mit csinálnál, de nem vagy ilyen helyzetben és azt kívánom, hogy ne is légy soha, pont azért nem tudod, hogy mi zajlik a nővéredben. Légy vele türelmes, megértő, mondd el bátran a véleményed, de helyette nem dönthetsz.
2016. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
27%
"Sírva találtam egy üveg konyak társaságában,ahogy az esküvői képeiket nézegette,zokogott." Ez melyik film?
2016. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#8: még csak nem is vagy humoros...

Más boldogtalansága/kára/baja felett humorizálni nagyon "magas" Eq-ra vall,szerintem...

2016. jan. 29. 10:27
 10/29 anonim ***** válasza:
36%
igen, a konyaknal jott le hogy kamu a sztori.
2016. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!