Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemét dolog hogy nem...

Tényleg szemét dolog hogy nem tudok hazaadni pénzt?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kapcsolatom ebből 1 éve már együtt is élünk a barátommal ráadásul 300 km-re a szülővárosunktól. Röviden még tavaly jött a lehetőség hogy elköltözhetnénk szerencsét próbálni, így belevágtunk. Szülői segítségre nem számíthattunk mert egyikünk szülei sem tudtak segíteni anyagilag( most sem). De ezt nem is bántuk mert szerencsére sikerült a saját lábunkra állnunk , nem is várnánk el semmilyen segítséget. Ez mind szép és jó de a nővérem folyamatosan szid engem odahaza amiért nem adok haza pénzt. Ő otthon él és dolgozik , ad haza kb 25-30 ezret. Van egy barátja aki már szinte ott lakik velük annyit van ott. Fürdik ,tvzik, eszik stb de pénzt nem ad bele a közösbe.Viszont nővérem külön főzőcskézik neki mert válogatós de emellett már sokallja a pénzt amit haza kell adnia így kitalálta most hogy én is adjak haza pénzt habár nem ott lakok. Holott én most elkezdtem egy sulit nappalin mert szakmát szeretnék szerezni így ahol dolgoztam eddig azt nem tudom mellette csinálni. Jelenleg a barátom segít ki engem amíg nem találok olyan melót amit össze tudok egyeztetni a sulival. Mi albérletben élünk De a nővérem csak azt szajkózza hogy adjam hazafele én is a pénzt mint ő , meg hogy akkor adjon a barátom ha nekem nincs. Hozzáteszem szeretnék majd segíteni a szüleimnek anyagilag amint mi is egyenesbe hozzuk az életünk ( szakma , állás). De nem képes megérteni ezt. Szerintetek ez normális dolog így? Tényleg hibás vagyok? Nagyon rosszul esik ez nekem.

20 éves vagyok a nővérem 22.


2015. szept. 21. 18:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Oda adj, ahol nem is laksz? Röhögnék egy jót... az fizet, aki használ, ergo ő meg barátja. Ennyi.
2015. szept. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha valaki mondjuk nem fizet villanyt, kikapcsolják neki... nem vizet vizet, elzárják... szóval mondd meg nővérednek, hogy nyugodtan vonja meg tőled azon dolgokat, amibe nem fizetsz :P mivel nem laksz otthon, nem nagyon fog feltűnni a bünti, mivel nem is használsz semmit így se.
2015. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy még Te érezd rosszul magad! Milyen alapon adnál haza pénzt? Nem ott laksz,nem ott használod a vizet , villanyt stb. , van külön életed abba fektesd.
2015. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy szemét.

Te nem ott élsz? Miért kéne beleadnod pénzt? Persze, ha van lehetőséged, akkor szép, ha tudod támogatni a szüleidet. De ha jól értem, ti most a barátoddal a saját boldogulásotokért dolgoztok és nektek sem könnyű. Meg egyébként is, nekem úgy jön le, hogy a nővérednek és a barátjának kéne a pénz.

Nővéred meg minek mártírkodik? Ő ott lakik, ezért szerintem természetes, hogy ad haza. Hiszen, így neki meg van oldva a lakhatása. Ha nem otthon lakna, hanem albérletben, azért is fizetnie kéne. Inkább a pasijától kérjen pénzt. Nagyon gáz!

2015. szept. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 DuplaKV ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás, ha szüleidnek nem fontos, hogy haza adj némi pénzt, akkor nem kell. A semmiből mellesleg elég nehéz is adni.

A kedves testvérednek meg mondd meg, hogy majd akkor adsz pénzt a közösbe, amikor hazaköltözöl. Addig nem tudsz adni, mert kell albérletre, és tanulásra.

Mellesleg a párja is adhatna pénzt az ott lakásért. Ha ezt nem érti meg a nővéred, akkor költözzenek külön a barátjával. Talán rájönnének mennyibe is kerül nem a szülőkkel lakni.

2015. szept. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális, nem, nem vagy hibás. Ha ott laknál, akkor tiszta sor, hogy illik, kell adni a rezsibe, kajába. Az is rendben van, hogy aki tudja az támogassa a szüleit, de ha te magadat is csak szűkösen tudod eltartani, akkor ennek még nem jött el az ideje. Teljesen más helyzet, ha a nővéred (pasistól) ott lakik a szüleidnél. Ahogy írtam, igen, neki illik (kell) adnia, főleg ha a szüleid erre rászorulnak. Nagyon nem mindegy, hogy 2 vagy 4 fő van egy háztartásban.. gyakorlatilag ott már duplázódik a víz-áramszámla. Több szobát kell fűteni ha családi házban laknak, több kaja fogy stb. Irreális elképzelés, hogy te fizessél neki, vagy helyette/ mellette rezsit. Tanuljál inkább, szerezz szakmát, alapíts családot, rendezd a kis életedet ahogy neked jó és majd ha később tudsz adjál, de ne azért mert beleszállsz, hanem mert van miből és segítenél a szüleidnek. Én is abban a helyzetben vagyok, hogy 200km-re élek a családomtól albérletben, nem könnyű de szerencsére ez nálunk nem téma. Én csak úgy tudok segíteni, hogy ha kell hazamegyek kifesteni vagy ház körüli munkát végezni (sajnos még ez is megterhel anyagilag mert utazgatni is rohadt drága)
2015. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a nővéredtől hogy az ő életét miért neked kéne fizetned.
2015. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a felfogassal minden mar kulon elo gyerek fizessen rezsit a szuleinek, nem? Pfff....
2015. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

a nővéred irigy, mert te hamarabb elkoltoztel, es jelenleg jobban all az eleted ezen a téren. természetesen nem jogos a kovetelese. o otthon lakik+a baratja is sokat van ott, es rosszul allnak a szuleid anyagilag, akkor ez kb alap, hogy felnőtt letere nem a szulei pénzén főzőcskezik a baratjanak.(amikor rosszul allnak a szulok)

amig a szuleid nem kérik, hogy segitsd ki őket, addig szerintem ne legyen lelkiismeret furdalasod.de persze ha jól álltok majd, lehet segíteni a szülőket. de amíg alig jottok ki, sztem senki nem varhatja el.

ja és a nővéred nem csak irigy, hanem rosszindulatú is(ha nekem nem jó, dögöljön meg a szomszéd tehene is elven van)

2015. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

." csak azt szajkózza hogy adjam hazafele

én is a pénzt mint ő , meg hogy akkor adjon a

barátom ha nekem nincs. "

nekem ez magas. a baratod fizessen? miért is?amúgy a szüleid mit szólnak ehhez? nekik kéne leallitani

2015. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!