Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 15 éves fiú testvérem nem...

A 15 éves fiú testvérem nem akar iskolába járni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A testvérem már a második iskolát hagyta ott, mert egyszerűen képtelen beilleszkedni (próbálkozni se hajlandó), illetve vagy a rossz tanárokra, vagy az osztálytársakra fogja a dolgot, pedig tudtommal teljesen normális iskola, bunkó és másokat sértegető osztálytársak pedig mindenhol vannak, az ilyeneket nem lehet teljesen kikerülni. Egyszerűen megmakacsolta magát, ki se akar jönni a házból, senkire sem hallgat. Anya már idegileg nem bírja, szegény sztresszel így is eleget a munkája, meg az egészsége miatt. Apa távolról okította tesómat (menjél iskolába, mert menni kell, blabla), de egyébként nem érdekli, kiskorunkban elhagyott minket, lefoglalja az új családja. Anyával már azon idegeskedünk, hogy elviszik javítóintézetbe, mert úgy tudjuk, hogy jövő év szeptemberig még kötelező (16 éves korig). Próbáltam vele szépen beszélni, aztán szülői hangnemet utánozva (menned kell iskolába, a törvény is kimondja, reggel én rángatlak el, ha nem mész magadtól), hátha valamelyik használ. De csak ordított velem, hogy hagyjam békén vagy felpofoz.

Dühkitörései is vannak évek óta, nem tudja kezelni az indulatait, anya pedig nevelési tanácsadóhoz nem akarta vinni régebben, most már rá se tudná venni valószínűleg.

Már ötletem sincs, mit tehetnék. Nem rángathatom el magammal az iskolába, attól félek, hogy a végén tényleg megütne. A szép szó nem használ, biztosítottuk róla anyával nem egyszer, hogy szeretjük, csak jót akarunk neki, de ezt már egyikünk se bírja idegileg. Mit tegyünk? Tényleg elviszik javítóintézetbe, ha nem megy többet? Hogyan vehetném rá az iskolára, hogy belássa, hogy menni kell? Anyagilag is rosszul állunk, a magántanulóság sem használna, sosem tanulna magától.

Előre is köszönöm a tanácsokat!



#dühkitörés #problémás gyerek #iskolakerülés #Tinédzserkori gondok #fiatalkori gondok #indulatkezelési gondok
2016. szept. 11. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Mondjátok meg neki, hogy ha nem jár, megvonják rá a családit, tehát rá annyival kevesebbet fogtok költeni, 16 évesen meg mehet melózni a gyártósorra 3 műszakba, vagy az utcára. Úgyhogy jobban járna ha most tanulna, mert gyári munka mellett nem sok ereje lesz.
2016. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Szolj anyukadnak hogy csinaljon mar ugy mint egy felnott anya, es ne neked kelljen megoldani az o feladatat.


Ha nem tudja mit tegyen akkor beszeljen a sulibol egy tanarral, o fog tudni segiteni.


Te nem fogsz tudni semmit tenni. Hihetetlen hogy mekkora hulye nehany szulo.

2016. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha 50 órát meghaladja a hiányzása, akkor még rosszabbul fogtok állni anyagilag, mert elveszik a családi pótlékot.
2016. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Azert ez mar a beteges kategoria. Regen fel kellett volna kaoni es pszichologushoz vinni.
2016. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
#1, ez nagyon rossz javaslat. Nyilvan valami komoly gondja van a gyereknek ha nem hajlando suliba menni, ezt fenyegetessel nem lehet megoldani. Raadasul az anyja nyilvan nem fogja kirakni az utcara (nem is teheti meg), a gyerek is tudja, megjobban alaassa az anya szavahihetoseget. (bar ezek alapjan igy sem veszi komolyan a gyerek)
2016. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Első!

Gyártósorra nem mehet, mert csak 18 éven felüliek mehetnek 3 műszakba.

2016. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

No, ha az én húgom ilyet művel majd, akkor olyan pofont lebaltázok neki, hogy egy szó nélkül megindul az iskolába, különben tudja, hogy jön a következő. Persze, majd szaros 15 évesen ő fog diktálni... Én a helyedben jól felpofoznám és a fülénél fogva rángatnám be az iskolába, hogy ember legyen belőle.


A másik meg, hogy megütne, mert jót akarok neki, hát azt próbálja meg, garantált lenne az ügyelet kéztörés végett.


De, mivel ti nem ilyenek vagytok, egyszerűen javaslok egy pszichológust (márha rá lehet beszélni a gyereket...), vagy magántanárhoz kéne beiratni.

2016. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

"A másik meg, hogy megütne, mert jót akarok neki, hát azt próbálja meg, garantált lenne az ügyelet kéztörés végett. "


Neked sem artana egy pszichologus, sotet allat. Remelem nincs gyereked.

2016. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 lumia 532 ***** válasza:
22%
orvos kell ennek a gyereknek, mivel egy igazi selejt ilyeneket kell teli tömni gyogyszerekel akkor majd menni fog
2016. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Olyan példáról tudok hogy valaki évtizedek óta sem ment el dolgozni mert folyton megalázták a munkahelyen. Valószínű nem fogja elmondani az iskolakerülés valódi okát, de lehet hogy az esetében is erről lehet szó. Így nem tudja komolyan venni az iskolát.

Nekem olyan általános iskolám volt hogy egy munkatábor különb volt nála, még a diktatúra idején egy eldugott faluban. Utáltam oda járni és tanulni. Majd továbbtanuláskor csupa normális iskolába kerültem és szín jeles is voltam és minden nap alig vártam hogy suliban lehessek és diplomát is szereztem. Ennyit jelent az iskolai légkör, nem csak a tanuló a hibás.

Egy másik iskolával kellene megpróbálkoznia. Még diplomás is lehet belőle, nem vicc. De azzal teljesen felesleges próbálkozni hogy egy olyan iskolába járjon be ahol megalázzák. Mert akkor roncs lesz belőle nem diplomás.

2016. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!