Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen ha van az embernek egy...

Milyen ha van az embernek egy ikertestvére?

Figyelt kérdés

2016. okt. 23. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Olyan mint ha egy sima testvére lenne csak nagyon hasonlíthat rád
2016. okt. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
ez nem igaz egyes, ennél lényegesen többről van szó. kétpetéjű iker kislányaim vannak, és bámulatos, hogy micsoda kapocs van köztük. Még csak 2évesek, de születésük óta egy ágyban alszanak, hihetetlen szükségük van egymás közelségére. Mindig ugyanabban a pózban alszanak, vmelyik testrészük össze kell hogy érjen. Ha a másikat egy fél percre is különviszed, kitör a balhé. Nagyon egy hullámhosszon vannak, egyszerre szoktak még csuklani is. Annyira értik és megértik egymást, ahogyan a többi gyermekeim nem (4en testvérek, a nagyobbak között 4év korkülönbség van). A párom szerint mindenkinek kellene egy ikertestvér - ami szép is lenne, bár kétségtelenül nagyon nehéz volt velük az elején.
2016. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ez egyénfüggő. Nekem rossz kapcsolatom van vele. Kiskorunkban szüleink mindig ugyanolyan ruhákat adtak ránk, amitől mások megkülönböztetni se tudtak. Nehéz elérni, hogy különálló emberként tekintsenek rád, nem csak az "egyik iker".
2016. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Több ikerpárt láttam a közelemben. Nem mindig jó ez a sokszor rájuk etőltetett kapcsolat. Pl a munkahelyemen voltak tanulók. Az ikerpár sokkal rosszabbul boldogult. Mindig egymás seggében voltak, nem tudtak olyan jól beilleszkedni mint az egykék. A jól berögzült "összetartozunk"érzet miatt nem tudtak kibontakozni hiába érdekelte őket különböző dolgok. összeragadtak. Egyszerűen nem is egy iskolába kellett volna járniuk, egyik ment a másik után. Sajnos nagyon sok szülő mint itt is az ikrek anyukája neveli őket túlzottan , szinte abnormálisan össze. Egyforma ruha, jaj már most kapcsolat van. Ha ikreim lesz ők két különböző személyiség lesz, nem lesz egyforma cuki ruha. Középiskolába mindenki a tehetségének tudásának megfelelő sulit válasszanak ne egyformát. Ezzel a túlzott összragaszrással az egyik iker rovására megy a dolog.
2016. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 4es, eszembe nem jutna juj de cuki egyforma ruhába öltöztetni a gyermekeimet. Attól, hogy szükségük van egymásra ők még két teljesen külön egyéniség, ne magyarázz már bele hülyeséget. Nem mindenki nevel életképtelen önállótlan gyerekeket, az hogy te láttál vmikor vmit talán nem ér fel azzal, hogy megszülöd és évekig minden napodat velük töltöd.
2016. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem egypetéjű ikertestvérem van. 27 évesek vagyunk. Én nehezen viseltem, mikor kicsi voltam. Lehet úgy is fogalmazni, hogy utáltam..... Egyforma ruha, mindig egymás mellett ültünk, állandóan azt keresgélték az emberek, hogy miben különbözünk stb.... Most már kibékültem a helyzettel, de nem szívesen emlékszem vissza. Szerencsére nem hasonlítunk egymásra annyira...Mindkettőnknek más stílusa van. Én 25 kilóval több vagyok. Így már nem mondogatják, hogy ezek ikrek. 😁 Ismerek ikertestvéreket, akik szétválaszthatatlanok. Nálunk nem áll ez fent. Soha nem éreztem azt, hogy nagyobb kapocs lenne köztünk az ikerség miatt.
2016. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
89%

Mi kétpetéjüek vagyunk, de nagyon utálom. Szerintem nem is hasonlítunk se külsőleg (mert neki barna rövid haja van, nekem meg hosszú fekete göndör, más szemszín, én fogszabályzós szemüveges vagyok, neki kényesebb és problémásabb az arcbőre.) se a személyiségünk, de így is állandóan összekeverik a nevünket. A másik, hogy mindig csak második voltam. A szüleink soha nem mondták, hogy ő jobb, mégis ezt érzékeltették. Lehet (sőt biztos) hogy nem direkt, de suliban már direkt. A tanárainknál hiába mondtam valami jót, úgy jegyzik meg mintha a tesóm mondta volna. Egyszer szóltam ezért, akkor azt mondták, hogy ne hazudjak, fogadjam el, hogy ő jobb. Az osztálytársaim direkt csak xykettőnek hívnak, utalva arra hogy én csak "másolat" vagyok. Neki több ideje van tanulni ezért mindenből 5-re áll, nekem kevesebb (rendszeresen járok orvoshoz, olyan betegségem van amivel foglalkozni kell, ez napi 1 óra. Ezek mellett mindig segítek anyukámnak otthon, és másik suliba járok ezért csak késöbbi busszal tudok hazajönni) ezért csak jeles vagyok. Másik gimibe járunk, mivel őt pont felvették matek szakra, engem kéttannyelűre nem, és másik tagozatok meg beteltek (a megye legjobb gimnázuima). Ő a legjobba került, én csak egy nagyon jóba. Ez a sokadik ok ami miatt ő jobb mint én. Jobbak a sporteredményei. Játszik a kisgyerekekkel. Sok sorozatot néz. Én nagyon szívesen beszélgetek emberekkel, sokat segítek, sok barátom van, főleg amióta az új sulimban csak azt tudják, hogy van tesóm, de nem ismerik. Neki jobb az alakja, nagyobb a melle, szebb a lába, szebben rajzol...

Mivel egyidőben élünk/éltünk át mindent, volt mihez hasonlítani. Minden egyes pillanatban szinte csak egy árnyék voltam. De legalább annak jó voltam.

Vele a kapcsolatom annyira nem jó, főleg azért mert tudja, hogy jobban teljesít és ezzel még dicsekszik is.

Tudom, ez még változhat, remélem fog is.

16L

2016. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

2 nek


Attól hogy épp te nem fogod őket egyforma ruhába öltöztetni, nézd meg a válaszok nagy részét és láthatod hogy amit írtam az a valóságban is jelen van. Attól hogy te épp egy kivétel anyuka vagy , a nagy többség így kezeli az ikreket. És sokszor az ember attól hogy kívűlálló megfigyelő sok mindent meglát, amit te nem látsz mert elfogult vagy. A kettes válaszoddal már igazoltad is.

2016. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én lány vagyok az ikrem fiú,szóval kicsit sem egyforma :D Mikor meglátom az utcán azt mondogatom magamba hogy ne gyere ide légyszi ne gyere ide..utálom.. 2 külön suliba járunk és állandóan azt kérdezgetik hogy xy az ikertesód?Tényleg?Nem is tudtam..nem is hasonlítotok..(amugy tényleg nem)Ahová én járok suliba ott meg azt hiszik első benyomás alapján hogy egyke vagyok,mikor kiderül hogy van egy ikertesóm akkor meg nem hiszik el,de komolyan.
2016. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
58%
#6-os sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél :/ És azért, mert a teljesítményed nem ugyanolyan szintű, mint a testvéredé, attól még így is kiemelkedő. El se tudom képzelni, hogy tudsz úgy, ötös átlagot fent tartani a környék egyik legjobb iskolájában, hogy mindemellett sportolsz és napi 1 órád elmegy a betegséggel való foglalkozásra. Kár, hogy a szüleid nem értékelik eléggé, de ne tőlük várd az elismerést. Legyél büszke az eredményeidre, bár tudom ez nehéz, hogyha nincs külső megerősítés. Sok sikert és türelmet a továbbiakban. Ja és a külsőségek miatt ne aggódj, mindenkinek más az ízlése és a nagyobb mell, szebb láb sem feltétlen vonzó mindenkinek(én személy szerint egyáltalán nem tartom vonzónak a nagymellű lányokat), a "jobb alak" pedig pláne teljesen relatív. Kitartás! 17F
2016. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!