Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen testvérrel?

Mit lehet tenni ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés

A bátyám, pont két napja lett 24 éves, és még mindig itthon van. Felsorolok pár dolgot, ami elviselhetetlenné teszi vele az együttélést:

- Az elmúlt 5 évben szó szerint semmit sem csinált. Nem tanult, nem is dolgozott.

- Lelkiismeret nélkül lop, igény szerint akár nagy tételben is tőlem, vagy anyánktól - 1000-50000 ft között.

- Nagyon hangos, állandóan kiabál. Ha neki nem tetszik valami, akkor azonnal kiabál, panaszkodik, szidja, lehülyézi a másikat.

- Mindenkinél okosabbnak képzeli magát. Ha valaki mégis felé kerekedik egy vitában, vagy pusztán szembe mer szállni vele, erőszakos lesz. Nem ütött meg soha, de volt amikor egy vita után falhoz nyomott és fenyegetett, vagy elvitte a laptopomat. Jóval erősebb nálam sajnos.

- Első kérdése reggel: mi a kaja? Ha olyan az étel amit nem szeret, már kiabál és hisztizik. Ha olyan az étel amit ő szeret, de pl én nem eszek meg, már kiabál és hisztizik, hogy pazarlok.

- Képes 5 éves dolgokkal jönni. 15 évvel ezelőtt mindig ott hagyta a tesóm az ételt, de máig azzal jön, hogy: "úgy se eszed meg soha", ezzel az indokkal amíg az öcsénk iskolában van képes megenni az ő kajáját.

- Pazarol. A cukrot kanállal eszi, a mákot, a kakaót, a sajtot, a tejet... szinte mindent magában fogyaszt mert nem képes elkészíteni. Azért elég idegesítő, hogy egy guriga sajt negyedét beviszi magának, mert rest szendvicset készíteni.

- Azt hiszi, hogy Csernus az isten. Ezzel nem is lenne baj, ha nem 'alkalmazná' a módszerét.

- Gyakran énekel, sikít, hangoskodik a házban viccből.

- Mindenhez mindig köze van, semmi sem maradhat előtte titokban. Minden lében kanál.

- Más emberek előtt szeret előhozakodni kis kori, kínos történetekről velem vagy a tesómmal kapcsolatban.

- Ez apróság, de elferdíti a valóságot ha mesél. Pl.: mondtam, csináltam valamit a múltban ami neki tetszett, egy évre rá már úgy meséli még nekem is, mintha ő csinálta volna.

- Szóval hülyének néz mindenkit.

- Nehéz miatta rendet tartani a lakásban, és mindent dugdosni kell. Egyszer hagytam itthon a kártyámat ment is paypassolni.


Hirtelen csak ennyi jutott eszemben. Anyám nem akarja kidobni. Miatta nem is költözhetek el, vagy mehetek továbbtanulni. Ha én elmegyek, anyám egyedül nem lesz képes vinni a háztartást - anyagilag. Az öcsém még tanul, apám már nem él.

Mit lehet vele tenni? Hogy vegyem rá anyámat, hogy tegyen valamit végre ez ügyben?

21F



2016. dec. 14. 04:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Anyádnak kellett volna megnevelni! Mi az, hogy nem költözhetsz el? Anyuka egye meg amit főzött, kínlódjon a hülye fiával.
2016. dec. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
89%
Zárcsere
2016. dec. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

"Miatta nem is költözhetek el, vagy mehetek továbbtanulni. Ha én elmegyek, anyám egyedül nem lesz képes vinni a háztartást - anyagilag."


Hulyeseg, nem a te felelosseged. Elkoltozol, anyad megoldja.

2016. dec. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Lop, jelentsed fel. Ennyi. Megy a börtönbe.
2016. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

" Miatta nem is költözhetek el, vagy mehetek továbbtanulni. "


DEHOGYNEM!!!! TE elköltözöl, anyád meg vagy türi továbbra is ezt - és akkor az az ö problémája -, vagy végre kidobja az ingyenélö, élösködö fiát és semmi gond sincs a továbbiakban.


Amíg te asszisztálsz ehhez, és fizeted a bátyád életét, addig anyádnak eszébe sem jut lépni!

2016. dec. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

" Miatta nem is költözhetek el, vagy mehetek továbbtanulni."


HA ilyen indokkal maradsz anyád nyakán és nem tanulsz, akkor a legjobb úton vagy afelé, hogy ugyanolyan legyél idövel, mint a testvéred!


Ez csak kifogás részedröl, hogy miért nem lesz belöled sem semmi.

2016. dec. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis te úgy éled le az életed, hogy anyád halála után te tartod el egyedül a bátyádat? Vagy az öcséd is köteles lesz otthon maradni és elb.aszni az életét?


Ha anyád lakása, te nem dobhatod ki. De azt senki se tilthatja meg, hogy elköltözz és saját életet élj.


A bátyád és anyád addig soha nem fog lépni, amíg nem muszáj. Ha ott maradnak a számlákkal, akkor majd elkezdi piszkálni a tesód, hogy csináljon valamit.

Amíg te eltartod őket, addig nem szorulnak rá, hogy változtassanak.

2016. dec. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Pénzt, kaját eldugni, aztán majd észhez tér a büdös gyökér.
2016. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
33%
Az a gond vele, hogy meg mindig gyerek lelekben. Probald meg osszehozni egy lannyal, es ha jol megy, akkor eszhez terhet vagy elkoltozhet. Vagy ugye a masik opcio, amit mar tobben is mondtak, hogy te koltozol el.
2016. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Túlzott kényelemben él, nekem ugyanilyen az unokatesóm, valamelyest megértem, hogy miért lett ilyen, de attól még idegesítő, és csak úgy nem fog megváltozni, valamit kell vele csinálni, másként vissza fog élni vele élete végéig, vagy amíg vissza tud élni vele
2016. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!