Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni egy a végletek...

Mit lehet tenni egy a végletekig pofátlan testvérrel?

Figyelt kérdés

Elkövettük azt a hibát, hogy a párom testvérével összeköltöztünk. Hát körülbelül olyan, mintha lenne egy tinédzser gyerekünk a rosszabbik fajtából. Az még hagyján, hogy állandóan üvölt a techno ("nem halkítom le, nekem ez a kikapcsolódás"), de az utóbbi hónapokban a költségekbe sem szállt be. Amikor összeköltöztünk, megegyeztünk, hogy közös konyha van, mindenki vásárol és mindenki főz is. Eleinte még szo-szo beszállt, de az utóbbi két hónapban semmit. Az előző hónapban a lakbért se fizette, mert neki épp nincs pénze, azt mondta, hogy csak a netszámlát fizeti ki. Most mondtuk, hogy kapott fizetést, adja ide a lakbér rá eső részét, és mi újság a számlával? Hát neki nem volt pénze. Amikor kérdeztük, hogy miért, kiderült hogy 50 ezret elbulizott múlt hétvégén. No comment... befizetni pedig most se tudja, és közölte, hogy maximum kikapcsolják a netet.

Végül a számlát harmadoltuk, kiszámoltuk, mennyi pénzt adjon ide, és persze mi intézünk mindent, mert ennyit se lehet rábízni.

Ezek után mondta, hogy ő nem ér rá főzni, úgyhogy inkább odaadná a kajapénzt nekem. Oké, kértem 30 ezret. Ez szerintem igen méltányos ár, főleg ha azt tekintjük, hogy neki két szalmaszálat nem kell keresztbe tennie érte, viszont rengeteget eszik.

Ekkor persze kiborult, hogy így a lakás meg a kaja majdnem a fél fizetését elviszi és neki nincs erre pénze, ad egy tízest és a többit oldjam meg. Köpni-nyelni nem tudtam :)

Amikor már igen, akkor megkérdeztem, hogy komolyan úgy gondolja, hogy nekünk kellene eltartani őt, amikor annyit keres, mint mi ketten együtt? Ezen elgondolkozott, nem tudott mit mondani, úgyhogy ránk förmedt, hogy neki elege van és mostantól legyen külön konyha.


Ámen, úgyis utáltam rá főzni, annyit nem képes mondani, hogy köszönöm.


Mi elmentünk a párommal bevásárolni, végre normális ételeket. Erre ma arra jövök haza, hogy a kenyérből csak két szelet maradt, ő meg éppen egy egész szál kolbászt pakol ki a hűtőből (nála amúgy ez a "normális" étkezési stílus, ezért írtam, hogy az a 30 ezres ajánlat nagyon, de nagyon baráti volt).

Alig látok a pipától! Hirtelen nem is tudtam neki mit mondani, inkább bejöttem lehiggadni. Ezek szerint a külön konyha csak addig tart, amíg vásárolni kell, amikor enni, akkor már nyilván közös.


A párom nem akarom ezzel traktálni, egész hétvégén dolgozik, most még haza sem ért. De vele mit kezdhetnék? A szép szóból nem ért, már amikor mondtam, hogy talán nem nekünk kellene eltartani, elfogadhatatlan stílusban kiabált velem. Pedig a párom is ott volt, végül ő állította le. Most viszont ketten vagyunk. Augusztusban költözünk, addig kellene kibírni valahogy. De hogy? Egyáltalán ilyen emberrel lehet valamit kezdeni? Eddig akármit mondtam, lepergett róla...


2014. máj. 11. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Mit? Kirakni. Ha a párom nem akarná, én költöznék.
2014. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Egyszerúen mond meg neki, hogy menjen el. lehet köpködni rád akármi, de egy percet nem tűröd.Nem kell szívbajosnak lenni.Főleg ha pár hónapot már végig csináltál így.
2014. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
ne haragudj,de a párod álljon a sarkára! Hihetetlen...
2014. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy albérletet vettünk ki, és az ő neve is rajta van a szerződésen, így nem áll módunkban kirakni. Ráadásul a szerződésünk július végéig él, így még azt az időt ki kell húznunk valahogy. Rossz döntés volt, de most már ezzel nem tudunk mit tenni. Már nézünk új lakást és egyértelmű, hogy külön megyünk, de ez még hosszú idő..

Az elején amúgy teljesen normális volt, csak később kezdett el így viselkedni. A párom számtalanszor beszélt vele, de semmi nem változik. Néha fűt-fát ígér, néha felháborodik, aztán minden marad a régiben.

A párom már ott tart, hogy egyszer nekimegy és megveri - de ez már neki is csak a tehetetlenségéből fakad, hiszen tudjuk, hogy nem lenne megoldás.

Volt, amikor azt csináltuk, hogy nem vettünk itthonra kaját, hanem rendeltünk vagy elmentünk kínaiba, de hát ezt hosszútávon nem lehet anyagilag bírni. A külön konyha jó megoldás lett volna, ha legalább annyi tisztesség van benne, hogy akkor már tiszteletben tartja, főleg hogy az ő ötlete volt. De hát a hűtőt mégse lakatolhatjuk le, és nem őrködhetünk, hogy ne egye ki a kajánkat :(

Tényleg nem tudom, mit tehetnénk ebben a helyzetben, valami hasznos ötletnek nagyon örülnék :(

2014. máj. 11. 19:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy használt kis hűtőt 5-6 ezerért, aztán lakatold le.
2014. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
75%
Vegyetek olyan kajákat, amiket ti szerettek, de ő utál vagy allergiás rá.
2014. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A konyhaajtót zárnám be. Ha nincs pénz, nincs használati jog!
2014. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez lesz a megoldás. Csak az a baj, hogy tudtommal egyedül a krumplifőzeléket utálja, azért meg én se rajongok.

De igazából inkább az kéne, hogy valamitől magába szálljon. Nem csak a kajánál ilyen ugyanis, hanem minden másban. Múlt héten mondtuk, hogy így két hónap után mosogasson már el, erre előadta a hattyú halálát, majd azt mondta, hogy ő utálja csinálni, vállaljuk már inkább magunkra. Ugyanez igaz minden házimunkára, a boltba menésre, és úgy általában minden nemszeretem dologra is. De eddig például tusfürdője se volt, a páromét használta, ha azt elraktuk, akkor elvitte a mosdóról a folyékony szappant. Amikor elküldtük mosóport venni, nemet mondott, mert az drága.

Úgy általában az a hozzáállása, hogy amit nem szeret csinálni, azt nem csinálja, csináljuk inkább mi. Ez szerintem élősködés, nem tudok jobb szót rá :(

2014. máj. 11. 19:57
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Elpakolhatjátok a WC-papírt és a piperecuccokat is. Mosóport..stb. Gondolom arra se ad. Tartsátok a szobában, mint valami koleszban.


De egyébként júliusig már féllábon is kibírjátok, nem?

2014. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem árt, ha az embernek van "töke" és odaáll elé és megmondja, hogy mi van, vagy alkalmazkodik vagy elmehet...
2014. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!