Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghalt a testvérem barátnője!...

Meghalt a testvérem barátnője! Hogyan tudnék segíteni neki feldolgozni a gyászt?

Figyelt kérdés

Bölcsis koruk óta ismerték egymást,szinte egymás mellett nőttek fel.3 évig voltak együtt,annak ellenére,hogy időközben a lány a családjával elköltözött egy 120 km-re lévő városba.

A lány szülei korán reggel hívtak minket,és közölték velünk a hírt.Azóta nem evett semmit a tesóm,nem szól senkihez,hol a falat,hol a lány fotóját nézi.


Nagyon szeretnék segíteni feldolgozni ezt az egészet,nem akarom,hogy bármi rosszat tegyen megfontolatlanul!

Hogyan tudnám kicsit elvonni erről a figyelmét?



2016. dec. 18. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ezt csak az idő tudja megoldani. Legalább tudni mi történt?
2016. dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csak az idő tud segíteni, ill. ha arra vágyik, hogy meghallgassák, akkor beszélj vele, de fontos, hogy kezdeményezze, ilyenkor vigasztalgatni teljesen felesleges. Szó nélkül melléülni, simogatni a hátát, ilyesmik segíthetnek addig is, hogy érezze, nincs egyedül, de szándékosan úgy tenni, mintha semmi sem történt volna sem jó szerintem. Majd később csinálni vele programot, de nem bulizni menni, vagy sok ember közé, hanem csak elmenni kirándulni a természetbe, hasonlók.

Amikor kíváncsiskodnak és kérdezősködnek a dologról szerintem nem jó, én nagyon ki voltam az ilyen emberektől...


(Apukám halt meg, fiatalon, pár éve, teljes hirtelenséggel.)

2016. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
adj neki időt...reggel történt...talán még fel sem fogta teljesen...ezt csak az idő oldja meg, szerintem ne nyomulj ne kérdezősködj, várd ki míg kisírja magát, akár pár napba is beletelhet mire túl jut ezen a nehéz fázison...aztán ha eltelt pár nap, 1-2 hét, és még mindig nem hajlandó kibeszélni magából, vagy úgy látod szokatlanul furcsán viselkedik stb akkor ráérsz szólni a szüleidnek, hogy közösen keressetek neki szakembert. de lehet hogy nem lesz rá szükség, lehet hogy strampabb mint gondolnád....a férjem pl meglepő optimizmussal lép át olyan dolgokat, amikről mindig azt hiszem a földre fogják vinni..
2016. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ezt neki kell tulelnie es megelnie a gyaszt. Jobb nem lesz neki most barmit is teszel. Egyebkent se surgesd. Mindenki maskepp dolgozza fel. Azzal csak art az ember ha nyomast helyez ra azaltal hogy sietteti meg ugymond meg akarja oldani. Ha beszelni akar beszelgess vele. Allj a rendelkezesere de amugy meg hagyd beken.
2016. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Mi történt? Már ha nem túl tolakodó a kérdés.
2016. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Ugye nem az a GrandTours buszszerencsétlenség? :(
2016. dec. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is a buszbalesetre gondoltam,egy 20 éves nő is meghalt .:(

Kérdező: ehhez nagyon sok idő kell majd a bátyádnak.Ne legyél tolakodó,de legyél ott,ha szüksége van rád.

És részvétem!

2016. dec. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Nem igazán szeretnék beszélni a halála okáról,annyit mondok,hogy súlyos szívproblémákkal küszködött.

2016. dec. 19. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi elég is. Részvétem, de nem tudok mit tanácsolni, ez egy mocskos helyzet, kevés hozzá az ember, hogy bármit is tehessen. Majd ha a tesód szeretne beszélni, legyetek neki ott, egyébként meg ne zargassátok, mert felesleges.

Nem értem, miért kell lepontozni az érdeklődésért.

2016. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Én is ilyen helyzetbe kerültem idén. Ha van kedved beszélgetni, írj privát üzenetet.
2016. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!