Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővér és öccs között 6-7 év...

Nővér és öccs között 6-7 év korkülönbséggel lehet jó kapcsolat, ahol felnött korban is szoros a kapcsolat, összejárnak?

Figyelt kérdés
2016. dec. 21. 08:26
 1/10 A kérdező kommentje:
A.nagyonb korkülönbség miatt egyáltalán létezik ilyen?
2016. dec. 21. 08:29
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
11 évvel fiatalabb az öcsém nálam, én nem mondom, hogy heti rendszerességgel, de járunk egymáshoz, meg csetelünk, meg felhívjuk egymást.
2016. dec. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
nem a korkulonbsegtol fugg szerintem.
2016. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem erőltetik a szülők mindenáron, hogy együtt kell állandóan játszani, meg a nagyobbnak a kisebbre vigyázni, akkor igen.

Vannak időszakok, mikor kicsit eltávolodnak egymástól (pl. mikor a nagyobb már kamaszodni kezd, a kisebb pedig még nagyon éretlenke), és akkor hagyni kell őket. Ha van kedvük, úgyis foglalkoznak egymással, ha nincs, kár erőltetni. Ilyen korkülönbségnél amúgy is a legjobb barátjukkal lesz szoros a kapcsolat, és ez így természetes.

Idővel, mikor mindketten fiatal felnőtt korba érnek, akkor már tehetnek is azért, hogy jó legyen köztük a kapcsolat. Pl. ha rájönnek, hogy számíthatnak egymásra gond esetén, el tudnak már menni közös bulikra, jól érzik magukat egymás baráti társaságában, stb.

2016. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem függ a korkülönbségtől. Egyik nővérem 11 évvel idősebb nálam, vele mindig is közel álltunk egymáshoz, most, hogy már gyerekei vannak kicsit mássabb lett a kapcsolatunk, de azért tartjuk. A másik nővérem 9 évvel idősebb, vele régen, amikor még együtt laktunk, nagyon könnyen összevesztünk (nagyon hasonló természetűek voltunk/vagyunk), nem volt olyan jó a kapcsolatunk, de most már vele is jobb lett.

19/L

2016. dec. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 év a korkülönbség bátyám és én köztem (én lány vagyok). Fiatal, tizenéves korban annyira nem volt jó a kapcsolat, sokat vitáztunk, dedós dolgokkal piszkált. Meg nyilván teljesen más társaságunk, hobbijaink voltak.

Most hogy mindketten felnőttünk többször beszélgetünk, együtt töltjük az ünnepeket, rendszeresen chatelünk telefonon.

2016. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sosem lesz, olyan szoros a kapcsolat, mint ha együtt nőttek volna fel!
2016. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy nem lesz szoros kapcsolat. Példa vagyok rá én, anyum, apum. Nekünk van jóval fiatalabb testvérünk. Imádjuk.
2016. dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet ebből megmondani. Nagyon sok mindenből nem lehet.

Bátyám 4 évvel idősebb. Sokáig elvontunk, majd eltávolodtunk. Pedig fiatal felnőttként éltünk együtt 1 évet. Aztán ahogy öregedett velem és anyummal egyre morózusabb lett. Mióta megnősült meg aztán... (és nem a sógornőm hibája szerintem).

Kicsit tahó, figyelmetlen, felületes, szítja a feszkót (velem és anyummal). Kösz de ilyen ember nem kell az életembe.


Másik példa - barátnőméknél 6 év korkülönbség. Nagyon jó viszony. Anyukájuk sokat dolgozott, barátnőm nevelte fel a húgát. Most a húg elköltözött a barátjához 1 éve, 'lázad' és a nagyobbnak ez nagyon rosszul esik, de szerintem vissza fog állni a jó viszony hosszútávon.


Szóval sokmindentől függ.....

2016. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nővérem 7 évvel idősebb. Gyerekként nem voltunk rossz testvérek, de jók se. Csak úgy elvoltunk egymàs mellett.

Azóta felnőttünk, és ezzel ősszeért az érdeklődésünk is. Tudunk miről beszélgetni stb.

Mostmàr merem mondani hogy nagyon jó testvérek vagyunk.

2016. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!