Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aggódom a nővérem miatt,...

Aggódom a nővérem miatt, tudok valamit csinálni?

Figyelt kérdés

A nővéremmel lakunk közös lakásban, és eddig minden rendben is volt, viszont már egy ideje együtt van egy olyan sráccal aki szerintem nagyon rossz hatással van rá.


Amióta nővérem befejezte az egyetemet (kb fél éve), azóta semmit nem csinálnak, csak ülnek a szobájukban, a srácnak sincs semmi célja az életben, sose dolgozott pedig már harmincon felül van, nővérem is nemsokára betölti a harmincat, és aggódom mert mostanában a barátaival se nagyon találkozik, és a hozzáállása is megváltozott, régebben jóban voltunk (pedig van köztünk 8 év korkülönbség), mostanában meg alig szól hozzám, mondjuk senki máshoz se a srácon kívül.


Már többször próbáltuk megbeszélni, de nem lett belőle semmi, ő most örül hogy van valakije és hogy végre semmit nem kell csinálnia.

A szüleinket meg nem igazán érdekli, csak néha elmondják hogy azért jó lenne ha keresne valami munkát.


Tudok valamit csinálni, vagy én is vegyem úgy mint szüleink, hogy azt csinál amit akar, ő élete, stb?



2017. jan. 7. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szülők tartják el? mert akkor nekik kéne szólni, hogy jó lenne dolgozni, vagy elzárni a pénzcsapot.
2017. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de így is küldenek, csak kevesebbet amióta nem egyetemista, de mivel nővérem nem költ semmire így hogy sehova nem megy, ezért nem érdekli.
2017. jan. 7. 13:31
 3/10 anonim ***** válasza:
azért rezsi meg kajára csak kell. amíg pénzelik, addig nm fogja törni magát
2017. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinálj valami közös programot, amiben tuti jól érezné magát. Akkor talán rádöbben, hogy a fiú mellett másokkal is lehet "boldog". A kettő nem zárja ki egymást!
2017. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A srác miből él? Vagy a ti pénzeteket "élvezi"?
2017. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Itt elsosorban a szulokkel kellene beszelni, en ket ilyen ingyenelot akkor tartanek el majd ha megmarhultam... Penzcsapot elzarni es kezdjenek magukkal valamit.
2017. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ja, miből él a fiú?

amúgy én a falra kenném az ilyen faszit.

nincs egy barátnőd, aki esetleg rámászna csak úgy kamuból a fiúra, amikor "véletlenül" rájuk nyit a nővéred? akkor vége szakadna a kapcsolatnak és nővéred végre visszatérne. én elhiszem, hogy friss a kapcsolat és ilyenkor az ember szeret sokat lenni a párjával, de azért egész nap semmit se csinálni.

én nem viselnék el ilyen ffi-t magam körül. se életcél, se semmi... :/

2017. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A srácnak is a szülei küldik a pénzt...szerintem ez nagyon gáz 30 fölött, de hát ez van...


A "kamu megcsalás" nem működne, ténylegesen is megcsalta már többször a srác, nővérem mindannyiszor kiborult de aztán mentegette, és végül nem szakítottak emiatt, pedig többször volt miatta nagy balhé, de mostanában nincs és most úgy érzi hogy sikerült megváltoztatnia...

2017. jan. 8. 14:02
 9/10 anonim ***** válasza:

A francokat változott szerintem a srác, max. körültekintőbb a megcsalásban.


Szerintem a nővéred társfüggésben szenved. Ettől elég nehéz szabadulni. Főleg ha nem látja be, nehéz kigyógyulni belőle. Mindenesetre éreztetni kell neked is és a szüleidnek is, hogy aggódtok érte, és ha úgy dönt, hogy szakít a sráccal, akkor bármikor visszaköltözhet, nem lesz szemrehányás... És hogy szerintetek jobbat érdemel, és ezzel ő is tisztában van csak nem tudja elengedni valamiért a régit.

2017. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

...De a megcsalást mivel lehet mentegetni? Ha nyitott a kapcsolat, akkor okés, de akkor nem megcsalásról van szó. Ez a kapcsolat már most nem működik, és később csak rosszabb lesz. Főleg, ha becsúszik egy gyerek, vagy ilyesmi.

Ilyenekből nézem ki, hogy potenciális asszonyverők lesznek, és az asszony meg akkor is őket fogja mentegetni három törött bordával, törött kézzel, monoklival, mert biztos valamit elrontottak.

2017. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!