Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudok csinálni hogyha nem...

Mit tudok csinálni hogyha nem akarok találkozni a nővérem barátjának a családjával?

Figyelt kérdés

Nem akarok mellé beszélni, ezért megmondom,hogy konkrétan az a bajom,hogy a nővérem barátjának az egész családja, kivétel nélkül nacionalista és mindenük a magyarság, akinek pedig nem az azt kikezdik.(aki ismer ilyeneket az tudja hogy milyenek)

Nos, én tökéletesen a család elképzeléseinek a rémálma vagyok, nem szokásom a gyűlölködés, kirekesztés és közel állok a punk stílushoz is a megjelenésemmel, bár nem tartom magam punknak.

A család egyes tagjaival már volt szerencsém találkozni, nekem külön-külön is sok volt, de számomra az a rémálom,hogy egyszerre ott legyenek mind.

Hárman vannak testvérek, plusz az apa, illetve a nagyszülők is kiállhatatlanok e téren, az anyuka pedig szerintem csak nem akar kilógni, de neki nagyon buta logikátlan meglátásai vannak.


Mostanában lesz egy összejövetel ahol a 2 család lesz jelen, ezt még el tudom kerülni, de például az esküvőt el sem merem képzelni, ott még a barátok is ott lesznek, azokat még csak facebookon láttam, de ne tudjátok meg milyenek, azokból még azt is kinézem hogy nekem jönnének ... bár nem kenyerem előítéletesnek lenni, még ha most részben az is vagyok, mivel olyan emberekről is rossz véleményt alkottam akiket nem ismerek, de mint tudjuk madarat tolláról...minden esetre meglepne ha nem így lenne ahogy leírtam.


Mivel az sem kivitelezhető,hogy mindig menekülök a családi összejövetelekről, és persze az esküvőn is ott kell lennem így kéne valami megoldás.

Sajnos ha a családi összejövetelen beszól valaki akkor a szüleim sem védenek meg, nem szólnak semmit csak beszélgetnek azzal aki éppenséggel nem engem szed szét, erre már volt példa, csak akkor nem volt ott a teljes família.(ezért mondom,hogy mi lesz ha mind ott lesznek?!)


2013. szept. 10. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne beszélgess velük politikáról, rasszizmusról, zenéről. Ennyi.
2013. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és eszembe sincs ilyenekről beszélgetni, de nekik ez a fő témájuk, ez eddig mindig szóba jött ahányszor csak találkoztunk...
2013. szept. 10. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Hívd el a párod is az eseményre és beszélgess vele, táncolj vele.

Egyébként te nem vagy búszke arra, hogy magyar vagy?

2013. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Beszélj velük másról. A témaváltás csodákra képes.
2013. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

17 évesen már lehetnél elég értelmes ahhoz hogy több témáról is tudj beszélgetni, így simán meg tudod változtatni a beszélgetés irányát.

Amúgy meg nem is ismered őket és máris ítélkezel? Még hogy te nem vagy előítéletes, aha. Amúgy sem kell velük semmilyen politikai témáról beszélned, mert látszik az írásodból hogy még tanulatlan vagy.

2013. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem van néhány ilyen ismerősöm. A "vad magyaroknak" is van több válfaja.


1. Buta, de jó fej. Ők a hagyományőrzők, szeretnek íjászkodni, tudják, hogy néz ki a rakamazi turul, de pl. lövésük sincs, hol van Rakamaz (kivétel, ha az 50 km-es körzetében laknak.)


2. Buta és tuskó. Aki karlendítget és meg van róla győződve, hogy mindenki tehet Trianonról, csak a magyarok nem. A c!g@nys@g a legnagyobb problémája, szerinte, ha visszatelepülnének Indiába, jobban élnénk, mint Mátyás király korában. De lövése sincs a történelemről, nem tudna olyan tudományos tényeket felsorolni, amik valóban Trianonhoz vezettek. Ugyanakkor azt hiszi, hogy ő mindent ken-vág a históriánkról, a finnugor nyelvrokonság szerinte marhaság (azt se tudja, mi az a nyelvrokonság) és szerinte a sumér nép leszármazottai vagyunk.


3. Az okos. Na, vele nem lenne semmi problémád, mert agyilag ép, és elfogadja, ha valaki nem úgy gondolkozik, mint ő, és nem próbál egy jehovát meghazudtolva a jó útra téríteni pl. veréssel.


Ha az első két kategóriába tartoznak, nem kell velük foglalkozni. Ha beszélgetnek, ne szólj bele, nem kell mindenre reagálni. Használj töltelékszavakat, mint pl. "ühüm", "igen", "aha", hogy fenntartsd a beszélgetést. Vagy keveredj velük komoly ideológiai vitába, ha szeretnél, de félő, hogy legyőznek a rutinjukkal. Egy biztos, megverni nem fognak. Ha mégis, akkor itt az ideje, és akkor talán esküvő se lesz.

2013. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gondolom az esküvőre nem csak ők lesznek meghívva. Neked nem kötelező velük beszélgetni, menj oda másokhoz. Azt meg nem hiszem, hogy egy ilyen eseményen mindenki veled lenne elfoglalva. Amúgy nem kell az ilyen dolgokat ennyire tragikusan felfogni, nálunk is nagy a család és természetesen vannak olyanok, akik teljesen másképp gondolkodnak és még hülyék is, velük nem kezdek el komolyabb témáról beszélni, mert tudom, hogy csak a saját igazukat bizonygatnák, úgy hogy közben lenéznek és nem hagynának szóhoz jutni. Az ilyen embereknek elég, ha köszönsz, megkérdezed, mi újság van, elmondja és mész tovább. Viszont van olyan rokonom is, akivel ugyan úgy nem egyezik a világnézetem, de értelmes, vele lehet rendesen, sértődés és ellenszenv nélkül vitázni.
2013. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

legjobb védekezés a támadás...


Én inkább ahhoz a réteghez húzom akiket te "nem szeretsz"!


Viszont nem szeretem, ha valaki azért támad mert nem vallom a nézeteit. Mondd meg konkrétan, ha neked esnek, hogy korlátoltak és szűk látókörűek és sajnálod a nővéred (mert Ő is ilyenné fog válni sajna... előbb-utóbb)!

Szüleidnek mondd meg, hogy nem állnak ki érted, nem vállalnak!

Ha "beszólsz" nekik (vagy a násznépnek akár) észre fogják venni, ha ilyen keményen kell megvédened magad (szóban) és akkor nem hiszem, hogy a másik pártjára állnak!

Vagy legalábbis, ha az én gyerekemnek menne neki szóban valaki vagy ne adj isten testileg is ott vérfürdő lenne nem esküvő! Ezt minden szülő megteszi a gyerekéért! Ilyenkor jön ki mindenkiből a vadállat, ha a gyerekét bántják!

2013. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem akarok én politikáról beszélni de mindenből az jön ki, egyszer vitatkoztam velük úgy komolyabban a nővérem barátjának az egyik bátyjával és például szóvá tettem hogy ha ők annyival különbek a cigányoktól akkor hogy lehet az hogy a baráti körükből (saját elmondásuk alapján) már többen is börtönviseltek?

aztán elkezdte magyarázni hogy ők csak a magamfajta senkiket verik meg a cigányokat és sajnos ez ugyan olyan bűncsleekmény mintha egy emberrel tennék így ők úgy gondolják hogy állatkínzás miatt ítélték el őket és ezért elfogadják a börtönt.

de ennél már durvábbakat is kaptam, szóval...

2013. szept. 10. 15:22
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Ne beszélgess velük, és ne vitatkozz. Ha pedig jönnek, vetkőzd le a stílusodat, öltözz fel kevésbé provokatívan. Tudom hogy kényelmetlen, ha a fekete ruhákat és a bakancsot szoktad meg, nem kellemes felvenni például egy zöld pólót. De ennyi feszengést biztosan kibírsz, hogy ne piszkáljanak.
2013. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!