Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyűlölöm a nővérem! Mit tehetnék?

Gyűlölöm a nővérem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta állandóan bánt,kritizál.Neki köszönhetően rengeteg gátlásom van.Szörnyen arrogáns és rosszindulatú.Ahol tud hátba támad,nem egyszer volt példa rá,hogy családon belül is próbált rossz fényben feltüntetni,ellenem fordítani a családtagokat több-kevesebb sikerrel. Szüleim is látják valamennyire,ritkán rá is szólnak(Nem mintha érne bármit is),de olyan mesterien "nyalja be" magát,anya meg kerüli a konfliktus,nem egy erős egyéniség,aki rendet tud tenni,rá nem számíthatok.Magamat próbálom megvédeni ,de nagyon nehéz ,sokkal rosszindulatúbb és magabiztosabb,ez rólam kevésbé mondható el.
2017. febr. 10. 15:54
 1/9 anonim válasza:
És apukád? ő nem tud segíteni?
2017. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem él velünk és nem különösebben foglalkozik a lelki dolgaimmal.
2017. febr. 10. 16:04
 3/9 anonim válasza:
Legyél vele te is ilyen
2017. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
de amúgy ha a családod előtt nem sikerül téged bemocskolnia akkor ne foglalkozz vele
2017. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 hónapja járok az iskolapszichológushoz,ez kicsit segítette a helyzetemet,de hosszútávon úgy érzem nem lesz elég.Sok önsegítő könyvet is olvastam...de a stressz a gonoszkodások miatt,ami minden nap ér,szörnyen lehúz.
2017. febr. 10. 16:13
 6/9 anonim válasza:
akkor találj ki valamit amivel levezetheted a stresszt, erre számos lehetőség van
2017. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóról-szóra mint az én helyzetem volt. Nem nagyon tudsz mit csinálni. Mivel anyádnak ő is a gyereke, különösebben nem fog tudni mit csinálni, még ha látja is, hogy milyen. Túlélni tudsz, semmi mást. Minél kevesebbet otthon lenni, ha otthon vagy kerülni őt, ne kommunikálj vele, csak a minimálisat. Próbáld meg megkeményíteni magad, ne látszódjon rajtad, hogy fáj. Hány évesek vagytok? Nem fog mostanában elköltözni? Vagy te? Egyetem majd egy másik városban?


Nálunk ez odáig fajult, hogy évek óta nem beszélünk. Amióta önállóak lettünk nem is találkoztunk, a hátam közepére se kívánom. Anyámmal való kapcsolatom is megsínylette, a mai napig bennem van, hogy nem számíthattam rá. Kitartás! 26/N

2017. febr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok most megyek egyetemre,Ő 22 most Msc-re jár,úgy vettem észre,hogy nagyon kényelmes neki otthon és nem óhajt elköltözni.Gondolkoztam rajta,hogy levelezőn végzem az egyetemet,de körülményesnek gondoltam,hogy Pesten egyedül tartsak fent egy albérletet + előrehozott érettségiknek köszönhetően megvan a pontom a BME gépészmérnöki kárára,de úgy láttam nem indul levelező...nem mellesleg nem vagyok benne biztos,hogy el tudnám rendesen végezni a levelezőt gépészmérnökin.
2017. febr. 10. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, mintha csak magamat olvastam volna, bár én kicsit idősebb vagyok és fiú de az élethelyzet stimmel.


Engem is ugyan úgy szekál kiskorom óta, mindenbe amibe tud beleköt és persze mindig ő az aki mindig mindent jobban tud. 2 arca van, az egyik amivel előadja magát mindenkinek a másik pedig a valós... hogy csak neki legyen jó.

Ha gondolod nekem kiírhatod magad mert egy az egyben ebben élek és átérzem valamilyen szinten, sőt... :)

2017. febr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!